میزان نوشت: رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم پرونده شدند از آن‌ها دعوت کرد تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سهروردی شمالی – خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.

سرهنگ محمد نادربیگی، گفت: ۱۸فروردین ماه پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل از کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که طی آن سارق پس از بیهوش کردن صاحبخانه و دیگر افراد حاضر در داخل خانه اقدام به سرقت وجوهات نقد، طلاجات و نهایتا یک دستگاه خودرو سواری پرشیا کرده بود.

مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت: " شب گذشته نظافت چی ساختمان به نام مهدی، داخل خانه در حال نظافت بود؛ پس از پایان کار و صرف شام، این شخص (مهدی) اقدام به آوردن آبمیوه برای بنده و دو میهمان داخل خانه نمود؛ پس از دقایقی کوتاه دیگر متوجه‌ی چیزی نشدیم؛ [ پس از گذشت نزدیک به ۲۴ ساعت]زمانیکه به هوش آمدیم متوجه سرقت وجوهات نقد داخل خانه، سکه و طلاجات، گوشی‌های تلفن همراه و یک دستگاه خودرو پژو پرشیا متعلق به میهمانان از داخل پارکینگ ساختمان شدیم ".

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده سرقت منزل به شیوه بیهوشی، پرونده‌های مشابه دیگری به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واصل شد که در آن‌ها، فردی در پوشش دوست اقدام به سرقت یک دستگاه خودرو پراید کرده بود؛ یکی از شکات اخیر در اظهاراتش عنوان کرد: " از حدود ۶ ماه پیش شخصی به نام مهدی. ق. که به عنوان مشتری به مغازه آرایشگری من مراجعه می‌کرد، در ساعت ۲۳:۰۰ مورخه ۲۸/۰۱/۱۳۹۷ به مغازه من در خیابان رسالت - خیابان مدائن مراجعه کرد و از من درخواست کرد تا در زمان بازگشت به منزل او را نیز تا میدان آرژانتین برسانم؛ در میانه‌ی مسیر بودیم که مهدی با خوراندن چای مرا بیهوش کرد؛ زمانیکه به هوش آمدم در بیمارستان بستری بودم و آنجا بود که متوجه شدم مهدی پس از بیهوش کردنم اقدام به سرقت خودرو شخصی پراید و همچنین سرقت عابربانک و برداشت مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از داخل حساب کرده است ".

کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی با انجام اقدامات پلیسی و بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار به نام مهدی. ق. (متولد ۱۳۵۸) با بیش از ۸ فقره سابقه دستگیری به اتهام سرقت و ... شدند؛ بررسی سوابق متهم حکایت از آن داشت که مهدی پنجم دیماه با تأمین قرار از زندان آزاد شده، اما مراجعتی به محل زندگی اعضای خانواده اش در منطقه تهرانپارس مراجعه نداشته است.
درشرایطی که از متهم پرونده هیچگونه آدرس و نشانی مشخصی وجود نداشت، اما کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی محل تردد "مهدی. ق" در منطقه شهرری شده و سرانجام عصر روز ۱۴ اردیبهشت ماه موفق به دستگیری وی شدند.

متهم پس از دستگیری صراحتا به سرقت‌های متعدد به شیوه بیهوشی در مناطق شمال تهران (تجریش، زعفرانیه)، یوسف آباد، نارمک و ... اعتراف کرد.

متهم در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: سوژه‌های خود را از طریق آشنایی بابت انجام کار‌های خدماتی و یا طرح دوستی مورد شناسایی قرار می‌دادم و پس از جلب اعتماد، با خوراندن قرص و داروی بیهوشی آن‌ها را بیهوش کرده و اقدام به سرقت اموال آن‌ها می‌کردم؛؛ اگر از قبل با سوژه‌های خود آشنایی داشتم به این شیوه کار می‌کردم، اما بعضی سرقت به شیوه بیهوشی در پوشش دوست و کارگر خدماتیاوقات و به صورت رهگذری نیز اقدام به سرقت می‌کردم.

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم گفت:: با توجه به سوابق متعدد متهم در ارتکاب جرایم مختلف، اعتراف صریح به سرقت‌های بعنف به شیوه بیهوشی و به منظور شناسایی دیگر شکات و مالباختگان، هماهنگی‌های لازم با بازپرس محترم شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران جهت انتشار بدون پوشش تصویر متهم انجام شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سهروردی شمالی - خیابان خرمشهر - میدان نیلوفر مراجعه کنند.

۴۷۲۳۷

کد خبر 777778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =