رئیس شورای اسلامی شهر مهاجران گفت : وفاق و همکاری بسیار مناسب بین شورا و شهرداری در دوره جدید ، باعث انجام اقدامات موثرتری در جهت توسعه و عمران شهر مهاجران خواهد شد.


به گزارش خبرآنلاین ، زهرا حاتمی منفرد در گفت و گو با خبرنگار ما با تاکید بر این مطلب افزود: وجود این فضا باعث می شود تا بتوانیم طرح ها و پروژه های مهم را تهیه و اجرا کنیم ، البته کمبود منابع و مشکلات مالی شهرداری ها ، یکی از چالش هایی است که در چند سال گذشته وجود داشته و سبب شده تا برای تصمیم گیری و اجرای برنامه های مطلوب تر در این راستا ، مشکلات و موانعی وجود داشته باشد .
وی بر این نکته تاکید کرد که شورا ها و شهرداری ها ، با مشکلات عدیده ای مواجه هستند که شاید مهمترین آن مشکلات مالی شهرداری ها در چند سال گذشته است و باعث شده تا پروژه های عمرانی و خدماتی ، آنگونه که مورد انتظار بوده است ، انجام نشوند و امکان تصمیم گیری های گسترده تر برای شتاب دادن به انجام برنامه ها ، فراهم نشود.
حاتمی تصریح نمود : با وجود پنجمین دوره از فعالیت شوراها اما این واقعیت را نمی توان نادیده گرفت که هنوز جایگاه این نهاد به درستی تبیین نشده و مورد توجه مدیران و مسئولان قرار ندارد به طوری که شناخت چندانی نسبت به نقش و اهمیت پارلمان های شهری ، با توجه به وظایفی که برایشان در قانون پیش بینی شده ، وجود ندارد.
رئیس شورای شهر مهاجران ادامه داد : البته با گذشت زمان ، اشکالات و نواقص موجود در خصوص قوانین مربوط به فعالیت شوراها در حال رفع شدن است که باعث می شود تصمیم گیری ها و نطارت از سوی شوراها با پشتوانه بهتری انجام شود و به جایگاه مورد انتظارتری دست یابد.
وی در ادامه این گفتگو ایجاد هرچه بیشتر رفاه و امکانات مناسب برای شهروندان فهیم مهاجران را از مهمترین اهداف و چشم اندازهای پارلمان شهری عنوان و بیان کرد : به همین منظور انجام پروژه های اولویت دار در دستور کار شورا و شهرداری مهاجران قرار گرفته است و با توجه به اینکه حدود ۵۰ درصد از بودجه شهرداری عمرانی است ، پیشنهاد شورا به شهرداری این بود که این اعتبار صرف اجرای پروژه های کوچک نشود ، بلکه در ابتدا پروژه هــای اولویت دار که بیشتر مورد انتظار مردم است ، اجرا و تکمیل شوند .
رئیس شورای شهر مهاجران با تاکید بر اینکه در این صورت زمان اجرای پروژه ها نیز کوتاه تر می شود و طرح های غیر ضروری حذف خواهند شد ، ادامه داد : خوشبختانه با همکاری مناسب و مطلوب شهرداری مهاجران ، این مهم عملیاتی شده و در آینده نیز خواهد شد چرا که هماهنگی و تعامل بسیار مناسبی بین این دو مجموعه وجود دارد.
حاتمی منفرد گفت : بخشی از اقدامات کنونی ، تصمیماتی است که در شورای دوره سابق اتخاذ شده و هم اکنون یا به بهره برداری رسیده و یا در حال انجام می باشند که مهمترین این پروژه ها را می توان احداث باشگاه ورزشی ، جایگاه سوخت و درمانگاه شبانه روزی و پایگاه سلامت ، به عنوان چندین مورد از نیازهای اساسی شهر نام برد.
* ایجاد نشاط در فضا و سیمای شهری مهاجران
وی ایجاد نشاط در فضا و سیمای شهری را که همراه با زیبایی و چشم انداز مناسب باشد ، از دیگر برنامه های مورد تاکید پارلمان شهری به شهرداری عنوان کرد و گفت : با توجه به اینکه بانوان رکن اصلی در نظام خانواده و تربیت فرزندان هستند ، قطعا این شادابی را به منازل خود برده و در آرامش بیشتری زندگی خواهند کرد و به تبع آن مشکلات در زمینه های مختلف اجتماعی کاهش خواهد داشت.
حاتمی منفرد اظهار داشت : در شهرهای جدید که استقرار ادارات با مشکل روبروست تنها ارگان پاسخگو شهرداری و شوراست، هرچند این مهم افتخاری است که خدمتگزار مردم باشیم اماباتوجه به اینکه نمی توان همه ی مسایل را حل کرد بنابرین مشکلی بر سایر مشکلات شورا می افزاید . البته با اقداماتی که طی سالهای اخیر انجام شده و با ایجاد امکانات بیشتر و تا حد امکان رفع نیازها ، از تردد همشهریان شهر جدید مهاجران به اراک کم شده که این امر علاوه بر صرفه جویی در وقت ، هزینه رفت و امد ،اسایش و سلامت بیشتر را در پی خواهد داشت.
* پیمودن مسیر توسعه و عمران با حضور شهرداری پویا و توانمند
رئیس شورای اسلامی شهر مهاجران در پایان گفت : خوشبختانه از افتخارات شهرداری وشورای مهاجران تجربه ی همکاری طولانی مدت(به مدت حدود یازده سال) و موفق با جناب اقای مهندس حمید حیدری اولین شهردار مهاجران میباشد که با درایت ، صداقت و پشتکار جهت ارتقا و توسعه این شهر تلاش نمودند و این روند نمونه بارز تعامل شورا و شهرداری است ، البته الطاف خداوند شامل حال این شهر بوده و هم اکنون نیز با شهرداری پویا و توانمند ادامه راه را طی می کنیم و امیدواریم بتوانیم در راستای اهداف قبلی، آینده ای روشن را برای شهر زیبای مهاجران رقم بزنیم.

 

46

کد خبر 778491

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =