تقسیم کرسی‎های دبیری هیات رئیسه بین ۲ فراکسیون امید و ولایی/ سهم مستقلین=صفر

رقابت برای تعیین سرنشینان ۶ کرسی دبیری هیات رئیسه سال سوم مجلس دهم، به پایان رسید و مشخص شد که این کرسی‎ها میان دو فراکسیون ولایی و امید به طور مساوی تقسیم شدند.

به گزارش خبرآنلاین، در انتخابات هيات رئيسه سومین سال مجلس دهم، «سیدعلی ادیانی، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی، احمد امیرآبادی، اکبررنجبرزاده، محمدحسین فرهنگی، سیدناصر موسوی لارگانی، رحیم زارع و محمدرضا صباغیان» از فراکسیون ولایی، « محمد جمالی نوبندگانی، غلامرضا کاتب، سیدمهدی فرشادان، محمدمهدی افتخاری و زهرا سعیدی» از فراکسیون مستقلان ولایی و «محمدعلی وکیلی، علی اصغر یوسف نژاد، عبدالکریم حسین زاده، حمیده زرآبادی، علیرضا رحیمی، زهرا ساعی، عبدالحمید خدری، سکینه الماسی و نبی هزار جریبی» از فراکسیون امید به عنوان نامزد دبیری هیات رئیسه مجلس ثبت نام کردند تا از بین آنها 6 نفر انتخاب شوند.

بر اساس اطلاع خبرنگار مستقر خبرآنلاین در مجلس پیروزی رحیمی، وکیلی، یوسف نژاد از فراکسیون امید و قاضی‎زاده، امیرآبادی و رنجبرزاده از فراکسیون ولایی  قطعی شده است. به این ترتیب فراکسیون مستقلین هیچ سهمی از کرسی دبیران هیات رئیسه ندارند.

در این انتخابات از 278 رای ماخوذه، وکیلی با 134 رای، یوسف نژاد با 129 رای، قاضی زاده با 129 رای، رحیمی با 104 رای و امیرآبادی با 98 رای پیروز قطعی شدند. رنجبرزاده و فرهنگی نیز هر کدام 95 رای کسب کرده بودند که به قید قرعه از میان آنها رنجبرزاده پذیرفته شده و به هیات رئیسه راه یافت.

214214

کد خبر 780561

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =