ایلنا نوشت: یک فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد: جمنایی وجود ندارد. افرادی تصمیماتی را اتخاذ می‌کنند اما اجتماعات پر هزینه‌شان صوری و نتایج آن از پیش تعیین شده است و آزاد نیست که همه اصولگراها حضور داشته باشند.

حسن بیادی درباره سرنوشت برجام گفت: باید مطالبات خود را به صورت جدی پیگیری کنیم و وحدت رویه را در تصمیم‌سازی‌ها در داخل کشور مدنظر داشته باشیم. این امر با یک مدیریت یکپارچه امکان‌پذیر است و این طور نیست که گروهی تصمیم بگیرد تصمیمات را تایید کند و گروهی دیگر آن را نقد و با آن مخالفت کند این امری نیست که بتوان به صورت شخصی به آن دست یافت بلکه نیاز به کار کارشناسی و تخصص و خردجمعی دارد. مهمترین نهاد و سازمانی که می‌تواند در این زمینه موثر باشد مجلس است و تصمیم نهایی را مقام معظم رهبری می‌گیرند. باید از نظرات خودخواهانه و شخصی و احتمالاً جناحی پرهیز کرد و این تصمیم کاری نیست که یک رئیس‌جمهور یا یک وزیر خارجه بتواند به تنهایی آن را انجام دهد همانطور که گفتم نیاز به یک خرد جمعی و مدیریت یکپارچه دارد.

دبیرکل جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی درباره ضرورت حفظ انسجام ملی تصریح کرد: مسائل ملی متعلق به ملت است، مردم کار خود را درست و مقاومت و رشادت‌های لازم را انجام داده‌اند. این مسئولان هستند که بین آنها شکاف وجود دارد که باید خود را بازسازی و ترمیم نمایند. این که ما دولت را به خط مقدم هدایت و از پشت به او حمله کنیم رویکرد مناسبی نیست. دولت هم باید قدرت لازم را برای تدبیر و اجرا داشته باشد و هم ظرفیت لازم را برای شنیدن نظرات منتقدانه دیگران داشته و آستانه نقدپذیری خود را بالاتر ببرد تا بتواند صدای دیگران را بشنود.

بیادی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از انتقادات به دولت به تخریب‌گری ختم می‌شود، گفت: دنیا با نظام ما کار دارد و نه با دولت ما. مبارزه دولت آمریکا با نظام ما است نه با دولت. جلوی نقد منتقدین را نباید گرفت بلکه باید به آن گوش فرا داد و در این امر تصمیم‌گیری فردی نتیجه‌ای نخواهد داشت. نهادهایی مثل قوای سه گانه و شورای امنیت و حریم بیت رهبری باید با هم یک تصمیم بگیرند. اختلافات آنچنانی به ضرر مردم است و کسی توان پرداخت ضرر مردم را نخواهد داشت. یک خبرنگار با خطایی کوچک به زندان می‌افتد. اگر در برجام خطایی صورت گرفته و این تصمیمات با اختلافاتی رخ داده چه کسی به زندان افتاده است و چه کسی بازخواست شده است، مدعی‌العموم کجا است، اما برای یک کارگر یا برای یک خبرنگار یا یک معلم معترض مدعی‌العموم پیدا می‌شود.

وی درباره صف‌بندی سیاسی جناح‌های مختلف در موضوع انتخابات بعدی مجلس و ریاست‌جمهوری گفت: جریانات اصولگرایی و اصلاح‌طلبی دیگر برای مردم نخ نما و دست آنان رو شده است. درنتیجه به دلایلی که ذکر شد متاسفانه این اشخاص هستند که در انتخابات‌ها اثرگذار هستند نه احزاب. احزاب بازیچه دست عده‌ای تمامیت‌خواه و سودجو قرار گرفته‌اند و آن هم به این دلیل است که ما احزاب فراگیر و موثر در جامعه نداریم و احزاب ما نوعا به صورت باندی و شخصی اداره می‌شوند و به صورت حزبی در دستگاه‌های اجرایی کشور جایگاهی ندارند. در کشور ما انتخابات‌ها به این دلیل که با دشمنی و خصومت آغاز می‌شود بلای جان مردم شده و مردم را در انتخاب صحیح با چالش و سردرگمی مواجه کرده است به طوری که مردم پس از انتخابات پرشور از انتخاب خودشان پشیمان می‌شوند.

دبیرکل جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی درباره جمنا گفت: به نظر من جمنایی وجود ندارد. افرادی تصمیماتی را اتخاذ می‌کنند اما اجتماعات پر هزینه‌شان صوری و نتایج آن از پیش تعیین شده است و آزاد نیست که همه اصولگراها حضور داشته باشند جمعی محدود و متصل به قدرت و ثروت هستند کما اینکه اصلاح‌طلبان هم از این مساله و مشکل مستثنی نیستند.

2727

کد خبر 780908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =