سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری کرج از تکمیل عملیات احداث یکی از بزرگترین و مهمترین طرح های عمرانی شهر کرج و استان البرز، بزرگراه شمالی، تا پایان سال 99 خبر داد و تاکید کرد: این مهم با همکاری و حمایت دستگاه هایی چون ادارات راه و شهرسازی، محیط زیست و شرکت برق استان های تهران و البرز محقق خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاين به نقل از پايگاه خبري شهرداري كرج: عسگر نصیری با اعلام این خبر، ضرورت های احداث طرح را برشمرد و گفت: رشد متوسط جمعیت در کرج سالانه سه درصد است که نسبت به دیگر شهرها رقمی بالا را به خود اختصاص داده است؛ همچنین قرارگیری در کنار ابرشهر تهران و پایتخت دومین عاملی است که به میزان تردد در مسیر کلانشهر کرج به شدت افزوده و ضرورت احداث طرح هایی که بتواند بار سنگین ترافیک منطقه را به دوش بکشد به میزان زیادی افزایش داده است.

نصیری، ساخت بزرگراه شمالی را استراتژیک ترین پروژه استانی عنوان کرد و افزود: این طرح که در ادامه بزرگراه همت بوده و با اتصال بزرگراه شمالی به ادامه بزرگراه همت با طول بیش از 17.5 کیلومتر در شمال کرج احداث می شود، ارتباط شهر کرج و تهران را در کوتاه ترین مسیر ممکن و با کمترین ترافیک میسر می سازد. سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری کرج، با تاکید بر اینکه آزادراه تهران – کرج از میان تمام دروازه های ورودی – خروجی شهر تهران، دارای بیشترین حجم وسایل نقلیه سواره است، ادامه داد: البرز در میان 31 استان کشور، تنها استانی است که سهم سفرهای برون استانی آن 100 درصد است و این موضوع نشاندهنده نقش عبوری منطقه و اهمیت تقویت راه های مواصلاتی آن است.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج، رفع معارضات این پروژه با هدف تسریع در اجرا در دستور کار مجموعه مدیریت شهری قرار دارد و طبق زمان بندی اعلام شده با سرعت مناسبی در حال اجراست. وی، از تکیه بر مبانی مهندسی و برنامه ریزی حمل و نقل در احداث این طرح اشاره کرد و افزود: این طرح با توجه به مبانی حاکم بر مدل های جاذبه که از مدل های معتبر برای برآورد میزان تولید و جذب سفرهای شهری است، برنامه ریزی و اجرایی شده است. نصیری اضافه کرد: مسیر کمربندی شمالی کرج، پس از جاده 4 حصار آغاز شده و با طی دو کیلومتر به وسیله یک پل 530 متری از روی رودخانه کرج (تاسیسات آبگیر بیلقان) عبور می کند. طرح با گذر از محدوده بام کرج به تقاطع طالقانی رسیده که با عبور از پلی به طول 600 متر به مسیر خود ادامه خواهد داد. این مسیر پس از تقاطع طالقانی و با گذر از مسیری به طول یک کیلومتر به تقاطع ارس که شامل دو رمپ و یک لوپ است، ادامه مسیر خواهد داد. وی، به گذر از تقاطع ارس و اجرای عملیات کوه بری به طول 646 متر اشاره کرد و ادامه داد: این مسیر با سه رمپ و یک لوپ به یک تقاطع روگذر در محدوده انرژی اتمی به طول تقریبی 249 متر متصل می شود. تقاطع بعدی (تقاطع شهرداری) است که با عبور از پل های روگذر و زیرگذر به پلی به طول 249 متر (روی دره آتشگاه) که پس از پل، دره آتشگاه به وسیله سه پل زیرگذر و یک رمپ و سه لوپ با بزرگراه شمالی – جنوبی کرج تلاقی خواهد داشت که اغلب از اراضی باغستان کرج عبور می کند. نصیری گفت: پس از این تقاطع و با طی مسیر دو کیلومتری به تقاطع خوارزمی می رسیم که شامل چهار رمپ و لوپ و یک پل خواهد بود. سپس مسیر از اراضی سپاه گذر کرده تا به تقاطعی غیرهمسطح در محدوده شهرک صنعتی برسد. این مسیر تا تقاطع انتهای بزرگراه شمالی – جنوبی ادامه می یابد و بعد از آن با گذر از مسیری به تقاطع انتهایی پروژه با بزرگراه کرج – قزوین در نزدیکی بهشت سکینه توسط دو پل ویژه که دارای دو لوپ می باشد تلاقی کرده و به اتمام خواهد رسید.

46

 

کد خبر 781167

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =