میزان نوشت: معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: لیست داروهای ممنوعه تا چند روز دیگر برای استان‌های کشور و مبادی ورود و خروجی ارائه می‌شود که باید به تمامی اقلام دارویی ممنوعه توجه ویژه‌ای شود.

اکبر رضایی در همایش کارگزاران، مدیران و عوامل اجرایی استان تهران به تبیین شرایط حج تمتع ۹۷ پرداخت و برخی پرسش های مرتبط با حج امسال را پاسخ داد.

او با بیان اینکه کتاب شرح وظایف برای مدیران و عوامل طراحی شده است، گفت: شرح وظایف به نوعی چک لیست محسوب می شود و باید دست اندرکاران اجرایی به صورت دسته بندی شده و مرحله به مرحله به آن توجه داشته باشند.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: باید تاکیدات لازم برای حضور زائران در کلاس‌های آموزشی باقیمانده مورد توجه قرار گیرد و در این کلاس‌های آموزشی حضور و غیاب زائران الزامی است؛ ضمنا ریز موضوعات ذکر شده و ضروری برای آنها تبیین شود.

لزوم توجه به قوانین کشور میزبان از سوی زائران و عوامل

رضایی با اشاره به داروهای حجاج کشورمان گفت: لیست داروهای ممنوعه تا چند روز دیگر برای استانهای کشور و مبادی ورود و خروجی ارائه می شود که باید به تمامی اقلام دارویی ممنوعه توجه ویژه ای شود.

او گفت: سال گذشته برخی زائران به دلیل ناآگاهی نسبت به داروهای ممنوعه، برخی داروهای مورد نیاز و ضروری خود را به همراه نیاورده بودند که مسائلی را به دنبال داشت اما در حج تمتع سال جاری، زائران باید به لیست اعلامی توجه داشته باشند.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: میزان داروهای زائران عزیز نیز باید مطابق مدت اقامت آنها تهیه شود و به اقلام دارویی ممنوعه نیز اهتمام صورت گیرد.

قاسم نصیری مدیرکل حراست سازمان حج و زیارت نیز در ادامه به موضوع حج تمتع ۹۷ اشاره کرد و گفت: انشاالله حج امسال نیز در فضایی آرام و در کمال آرامش برگزار خواهد شد و تمامی دست اندرکاران و زائران باید به قوانین کشور میزبان توجه داشته باشند.

معطل شدن زائران به خاطر همراه داشتن لپ تاپ و تبلت

او در ادامه به برخی سوالات عوامل در خصوص به همراه داشتن لپ تاپ و تبلت پاسخ داد و گفت: مشکلی در همراه داشتن این وسایل وجود ندارد اما به دلیل چک امنیتی فرودگاه جده و مدینه، معطلی زائران به خاطر لپ تاپ و تبلت قطعی خواهد بود.

مدیرکل حراست سازمان حج و زیارت تصریح کرد: حتی ممکن است ماموران بازرسی عربستان بعد از مشکوک شدن به این وسایل، آن را برای بررسی بیشتر چند روزی نزد خود نگه دارند.

نصیری گفت: البته اگر فردی مجبور به همراه داشتن لپ تاپ یا تبلت است، باید اطلاعات آن را تخلیه کند.

ضرورت فرهنگ سازی برای عدم بازارگردی

او همچنین بر تبیین شرایط از سوی مدیران به زائران تاکید کرد و گفت: یکی از موضوعاتی که باید زائران نسبت به آن آگاه باشند، عدم بازارگردی است که در این رابطه باید فرهنگسازی لازم صورت پذیرد.

همچنین حمید رضا محمدی و برخی معاونان دیگر سازمان حج و زیارت نیز به پرسش های مدیران و عوامل اجرایی استان تهران در خصوص حج تمتع ۹۷ پاسخ گفتند.

۴۲۴۲

کد خبر 781381

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =