انتخاب نوشت: طیبه سیاوشی، نماینده تهران در مجلس درباره واکنش مسئولان آموزش و پرورش به ماجرای تعرض به دانش آموزان در مدرسه ای در غرب تهران می گوید: پیامی که آموزش پرورش می دهد، پیام خطرناکی است و آن این است که مدارس در حال ناامن شدن است.

با گذشت چند روز از ماجرای تعرض به دانش آموزان در مدرسه ای در غرب تهران، مجید تهرانیان مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفته است: فضا بسیار سنگین است اما با این شدت که در فضای مجازی و شبکه‌های خارجی به آن پرداخته شده، نبوده است. ناصر کوهستانی مدیر آموزش و پرورش منطقه ۲ تهران گفته است: بر مبنای تحقیقاتی که روی آن تعداد از دانش‌آموزان معترض انجام داده‌ایم، هیچگونه تعرض و تجاوزی صورت نگرفته است.

سیاوشی درباره واکنش مسئولان آموزش و پرورش به ماجرای تعرض به دانش آموزان در مدرسه ای در غرب تهران گفت: آموزش و پروش به نوعی با جامعه چندمیلیونی دانش آموزی مقابله می کند. پیامی که آموزش پرورش می دهد، پیام خطرناکی است. آنها این پیام را می دهند که مدارس در حال ناامن شدن است.

او ادامه داد: مسئولان آموزش و پرورش به جای این واکنش ها، بهتر است از مردم بخواهند به آنها فرصت داده شود تا موضوع را بررسی کنند. این کار می تواند نشان دهد ما از دستگاهی برخورداریم که علاوه بر موضوعات آموزشی، پناهگاهی امن برای دانش آموزان نیز خواهد بود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: با مسئله ای که تا این حد جامعه را حساس و متاثر کرده، نمی توان این گونه برخورد کرد. قطعا اگر موضوع قابل بررسی نبود، مقام رهبری درمورد آن چنین دستوری را صادر نمی کردند.

سیاوشی ادامه داد: مسئولان آموزش و پرورش با توجه به مستندات موجود نمی توانند فرار کنند. سن نوجوانی سن حساسی است؛ مسئولان بهتر بود به نوعی این موضوع را مدیریت می کردند که دست کم در ایام امتحانات آرامش نسبی برقرار و دغدغه های پدران و مادران تا حدی رفع شود.

این نماینده اصلاح طلب مجلس با اشاره به دریافت پیام های مختلف از سوی مردم گفت: اصلا موضوع خوبی نیست که کسی بگوید چقدر خوشحالم که فرزندم دیگر پشت دیوارهای مدرسه نیست.

سیاوشی ادامه داد: در همه جای دنیا این اتفاقات رخ می دهد اما موضوع به شکلی مدیریت می شد که جامعه احساس ناامنی نمی کند. اما برخورد آموزش و پرورش به گونه ای است که حتی همکاران نماینده که با مسئولان این وزارتخانه جلسه داشتند، از فضا و شرایط حاکم بر آن جلسه هم ناراضی بودند.

نماینده اصلاح طلب مجلس در مورد احتمال استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت: البته این هفته مجلس جلسه علنی ندارد و در جریان نیستم که مضوع استیضاح مطرح شده یا نه. اما مجلس ابزارهای نظارتی زیادی در اختیار دارد. تا کنون چندین تذکر مطرح شده و سوال از وزیر نیز ازابزارهای نظارت مجلس است. اما در مجموع باید یک اتفاقی در رویکرد آموزش و پرورش رخ دهد که مردم منتفع شوند و در جریان امور قرار بگیرند.

۴۲۲۳۸

کد خبر 781395

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =