انتخاب نوشت: احمدی‌نژاد گفت: تمام قطعنامه و تحریم‌ها، بهانه‌اش برای سال‌های ۸۰ تا ۸۲ قبل از دولت ما بودند. زمانی‌که رئیس‌جمهور فعلی مسئول هسته‌ای بود. گفتم منتشر کنید، چرا می‌اندازید گردن ما.

محمود احمدی نژاد روز پنجشنبه۱۰ خرداد ۱۳۹۷ در سفر به تبریز در تالار همایش های هتل شهریار گفت: تحریم ها از بیرون و فشار از داخل در دولت دهم در جریان بود. چه خبر بود. آنها تحریم سنگین کردند اما در داخل اجرایی شد. دست به دست هم دادند. کارشکنی ها و تخریب گسترده. دو کار همزمان انجام می دادند. تخریب می کردند و جلوی ما را می گرفتند که اقدام اساسی برای خنثی سازی تحریم نشود و از سوی دیگر در تبلیغات می گفتند تحریمی در کار نیست. 

او افزود: وقتی از موضع ضعف به مذاکره برویم، باید امتیاز بدهیم. گفتم شما 6 ماه به من فرصت دهید تا فشار تحریم را برداریم. گفتند نه. من گفتم بعدا پشیمان می شوید و دولت مسلط است. سال 92، انتخابات شد. نماینده ما را حذف کردند. دولت یازدهم آمد. گفتند می خواهیم چرخ زندگی و سانتریفوژ بچرخد.

او افزود: همان هایی که می گفتند، تحریم وجود ندارد، می گفتند تحریم مشکل باعث مشکلات است. راه حل را هم می گفتند به طور باز و نامدود با کدخدا صحبت کنیم. می گفتند دولت دهم دیپلمات حرفه ای نداشته و نمی توانسته مذاکره کند. اما خودشان دیپلمات حرفه ای هستند.

احمدی نژاد ادامه داد: تمام قطعنامه و تحریم ها، بهانه اش برای سال های 80 تا 82 قبل از دولت ما بودند. زمانی که رئیس جمهور فعلی مسئول هسته ای بود. من گفتم منتشر کنید، چرا می اندازید گردن ما. در دوره ما، با اقتدار جلو بردیم و بهانه ای نبود. و اصل پیشرفت های هسته ای در دوره من بود.

او گفت: می گفتند خزانه خالی و انبارها خالی است. من گفته بودم انبارها را پر کنید و کالاهای اساسی پر شد. می گفتند اما دولت بدهکار و انبارها خالی است. خب معلوم است با این وضعت شرایط مذاکرات چه خواهد بود. از قبل می گویند من تسلیمم و ورشکسته ام و میخواهم مذاکره کنم.

احمدی نژاد ادامه داد: به گونه ای گفتند هر توافقی بهتر از عدم توافق است. خب معلوم است نتیجه چه می شود. علی رغم ادعاها، تحریم ها برگشت و گفتند تعهد داده اند. دنبال مقصر نیستم چون همه مقامات این را تایید کرده اند. دنبال تجربه اندوزی هستم. ما هنوز نمی دانیم در مذاکرات چه گذشت. نماینده ها می گویند هنوز متن قرارداد را نددیدم. هرکس انتقاد کرد...

او اظهار داشت: یک بچه پنجم دبستان می فهمد اسرائیل و امریکا باهم هستند و الان هم دارند این کار را انجام می دهند. مگر می شود به این بهانه ملت را از دانستن محروم کرد. در برجام اصل بدهی روشن نشد. تعهدات ما با تضمین و روشن است. تعهدات طرف مقابل مبهم و احاله به دور و ابهام و پراکنده است. قانون حاکم مقررات طرف کشورهای مقابل ما. دعوا شد کجا برویم؟ به خودشان. باید می رفتیم پیش یک مرجع بین المللی. خب معلوم است نتیجه چه می شود.

او ادامه داد: تاسیسات عظیم هسته ای در نتیجه با بیش از 30 میلیارد دلار پرت شد یه گوشه ای یا از بین رفت. ملت ایران تذکر می دهد. این را بگویم. بابا صبر ملت اگر سرریز شود، آن وقت دیگر...هر تصمیمی گرفتید، به رای ملت بگذارید. هیچکس حق ندارد به نمایندگی از چندین نسل تصمیم بگیرد. می خواهم بشارت بدهم. افراد ضعیف جلوی خود دیده اند، فکر کرده اند ملت هم ضعیف است.

214214

کد خبر 781713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 19
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام DE ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
  24 8
  خب مذاكرات خوب بود ولي خروج امريكا را فكري نكردن براي چي؟ بتون بريزيم بعدش امريكا خارج بشه و دوباره تحريم بشيم و اروپا هم پيرو امريكا و روسيه و چين هم كه دارن ميدوشن. تاريخ راجع به اين مسيولين و احترام كشورمون چجوري نگاه ميكنه. واقعا از اينكه ايراني هستيم چه حسي داريم
 • خواننده A1 ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
  49 20
  آقای احمدی‌نژاد اگه این چند سال دوری از سیاست به یه روانکاو مراجعه می کردید الان از نظر روانی وضعیت بهتری داشتید.
 • بی نام A1 ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
  42 10
  دوباره سوپرمن بازی های ایشان شروع شد در حالی که سوپرمن نیستند. اقای احمدی نژاد 8 سال ریییس جمهور بودید باز مبگویید نگذاشتند؟ خسته نمیشوید این قدر تاریخ را وارونه نشان میدهید؟ این قدر قطعنامه بدهید تا قطعنامه دانتان پاره شود اوج مدیریت شما در مواجه با قطعنامه های ظالمانه شورای امنیت علیه ایران بود منتهی باز ادعاهای خنده دار مطرح میکنید. دلار سه برابر شد شما بازار را چه کردید؟ مازراتی و پورشه ها در اوج تحریم ها توسط دولت شما وارد شد . رونق تولید رفت میدانید چرا چون با ان دلارهای نفتی گران شدن نفت در سالهای 86 و 87 فقط واردات کالای مصرفی کردید و تولید کنندگان داخلی را بدبخت کردید. بارم بگم؟بگم؟
 • بی نام IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
  45 13
  ادعاهای احمدی نژاد این قدر بی ارزش هست که غیر از سینه چاکان مفت خور هشت ساله دوران وی کس دیگری ادعاهای وی باور نمی کند.
 • محمد A1 ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
  42 9
  این دیگه کیه واقعا. بزرگوار برجام طی قطعنامه در سازمان ملل و شورای امنیت ثبت شد مرجع بالاتر شما چیه نکنه میخواستید برید اونجایی که هاله نور بود؟؟
 • بی نام A1 ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
  35 8
  هر چی دروغ بزرگتر باور کردنش برای مردم راحت تر
 • محمد A1 ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
  31 8
  اصلا تحریم نمنه دی..؟
 • بی نام A1 ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
  12 16
  مشکل از اونجایی شروع شد که آقای احمدی نژاد تعلیق داوطلبانه رو قطع کرد، بعد از اون تحریم پشت تحریم شروع شد. البته شاید این دستور رو هم رئیس جمهور قبلی داده بودن که تو جریان کاری بوده و وقتی آقای احمدی نژاد رئیس جمهور شدن اجرایی شده
 • بی نام A1 ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
  30 4
  اونوقت الکی از چین سنگ پا وارد می کنیم.
 • بی نام A1 ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
  35 8
  جون مادرت تو یکی ساکت شو
 • بی نام A1 ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
  27 6
  دیگ به دیگ میگه روت سیاه
 • بی نام A1 ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
  36 8
  کی بود که می گفت انقدر قطعنامه صادرکنید تا قطعنامه دانتان پاره شود اگر راست می گوید چرا ان زمان که می توانست مانع صدور قطعنامه ها نشد تا حالا ادعایش را باور کنیم
 • بی نام FR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
  21 7
  چه کسی سانتریفیوژ آلوده وارد کرد؟
 • بی نام A1 ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
  30 11
  تو یکی حرف نزن که هرچه میکشیم از ندانم کاریها وخرابکاریهای توست
 • بی نام IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
  34 7
  تو حتی گران شدن گوجه فرنگی را توی دولت خودت قبول نکردی .میگفتی تحریم نه منه ده .الان معلومه که مدعی هستی
 • بی نام A1 ۲۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
  13 47
  زمان روحانی و خاتمی فقط باج دادیم و ....
 • بی نام A1 ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
  22 25
  روحانی مچکریم حالا یجوری شده الان که واقعا نمیتونیم ازت دفاع کنیم آقای روحانی. سر در گریبانیم...
 • بی نام GB ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۷
  3 3
  عملکرد دولت احمدی نژاد در مقابل تحریمها مجموعا بهتر از دولت روحانی بود. برای مثالدر دولت احمدی نژاد نرخ ارز ۶ سال و نیم تقریبا ثابت بود ولی در مدت ۱۸ ماه۳ برابر شد. اما در دولت روحانی در مدت ۴ ماه نرخ ارز ۲ برابر شده است و هنوز ۳ سال از ریاست جمهوری او باقی مانده. علاوه بر این احمدی نژاد مدعی بود که میتواند در مقابل تحریمها دوام بیاورد که نتوانست. اما روحانی مدعی است که تحریم ها برداشته شده که هن اکنون میدانیم پابرجا است. جرم اولی وعده بی عمل‌بود. جرم دومی دروغ.
 • احمد A1 ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۸
  2 0
  کشور داره از خشکسالی و خشم مردم عادی نابود می شه اون وقت فکر هسته ای و ماجراجویی تازه هستن