سرپرست مرکز کنترل ترافیک شهرداری کرج از آغاز بهره برداری از تابلوهای پیام متغییر خبری (VMS) برای توزیع ترافیک و انتقال اخبار ترافیکی به شهروندان در شبکه معابر شهری خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه خبری شهرداری کرج: محمد حاجی جعفری : یکی از راهکارهای نوین و موثر در مدیریت و کاهش بار ترافیک، بهره گیری از ظرفیت حداکثری معابر شهری برای توزیع ترافیک در شهر است، برای انجام این فرآیند از تابلوهای پیام رسان متغیر خبری معروف به VMS استفاده می شود.

وی در توضیح این مطلب، گفت: در حال حاضر سه دستگاه تابلو پیام متغیر خبری در بلوار چمران، بلوار خلج آباد و خیابان بهشتی از سوی مرکز مدیریت و کنترل ترافیک خریداری، نصب و راه اندازی شده است.

حاجی جعفری با بیان اینکه دو مورد از این تجهیزات در معابر اصلی ورودی به شهر کرج قرار گرفته اند، افزود: استفاده از این تابلوها در بلوارهای خلج آباد و چمران به عنوان دو کریدور اصلی ورود به شهر می تواند اطلاعات و اخبار ترافیکی مناسبی را برای آگاهی از وضعیت معابر و انتخاب مسیر بهینه در سفرهای درون شهری در اختیار کاربران قرار دهد.
سرپرست مرکز کنترل ترافیک شهرداری کرج ادامه داد: تابلو منصوب در بلوار خلج آباد نیز به سبب قرارگیری در مسیر ترددی جاده چالوس می تواند ضمن راهنمایی کاربران شهری، اخبار و اطلاعات برون شهری را نیز در اختیار شهروندان و مسافران قرار دهد.
وی اضافه کرد: با پیگیری های انجام گرفته به منظور افزایش سرعت کارایی و انتقال اطلاعات به صورت هوشمند، اتصال این تجهیزات به شبکه فیبر نوری نیز در دستور کار مرکز قرار دارد که با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرج، فرآیند انجام آن در حال انجام است.

46

کد خبر 782613

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =