ایلنا نوشت: جمعی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در نامه‌ای به سیدمحمد خاتمی خواستار اصلاح اصلاحات شدند.

 جمعی از فعالان سیاسی اصلاح طلب طی نامه ای به سید محمد خاتمی (رهبر جریان اصلاحات) در بیست و یکمین سالگرد نمود عینی این جریان در معادلات قدرت خواستار ایجاد تغییر و اصلاح در درون این جریان شدند.

در بخشی از این نامه آمده است: همچنانکه مستحضرید دوم خرداد ۱۳۷۶ فصل جدیدی از اصلاح‌طلبی در ایران بود که امید به اصلاح ساختار و رفتار مدیریت نظام سیاسی را در دل‌ میلیون‌ها ایرانی زنده کرد. امروز اما همزمان با ۲۱ امین سالگرد دوم خرداد، جریان اصلاحات از هر سو در تنگنا و فشار قرار گرفته است. شدت این فشارها از یک سو و برخی ناکارآمدی‌های درونی جریان اصلاحات از سوی دیگر منجر به آن شده است که در میان بخش‌هایی از مردم این تصور ایجاد شود که اصلاحات دیگر توان ایجاد تغییر در زیست اجتماعی ایشان را نداشته و باید در جستجوی راه‌های دیگری برای تغییر بود.

همچنین در این نامه آمده است: راه‌کار تشکیل شورای مشورتی اصلاحات و سپس شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به خصوص برای عبور از بحران و گذار از شرایط دشوار و امنیتی سال‌های پسا ۸۸، راهکاری کارآمد و گامی به جلو بود. اما بروز اختلافات و مشکلات جدی در شیوه تهیه فهرست نامزدهای انتخاباتی در انتخابات پنجمین دوره شوراهای شهرنشان داد که عملکرد این شورا و ساختار و ترکیب آن دچار ضعف‌ها و نقایص جدی‌ است که در صورت بی‌توجهی به آنها بیم آن می‌رود که حتی نام و اعتبار جنابعالی نیز دیگر برای جذب آرای مردم موثر نیافتد.

امضاکنندگان این نامه پیشنهاد کرده بودند که در جریان شکل‌گیری دور جدید شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، با به عضویت در آوردن چهره‌های ملی و امتحان پس داده که نماد اصلاح‌طلبی‌اند و سپردن مدیریت این شورا به یکی از شخصیت‌‌‌‌‌های مقاوم و ملی، نخست از گسترش احساس تقلیل اصلاح‌طلبی به محافظه‌کاری پیش‌گیری شود و در مرحله بعد به این شورا به مثابه شورایی موقت ماموریت داده شود تا زمینه را برای شکل‌گیری نهاد ملی اصلاحات به عنوان یک سامانه سیاسی وحدت‌بخش میان اصلاح‌طلبان به نحوی که بیش از پیش دموکراتیک و برآمده از روندهای انتخابی، شفاف و منطقی باشد اقدام نماید. چنین اقدامی نخستین گام در مسیر مبارک اصلاح اصلاحات خواهد بود.

27216

کد خبر 783217

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
  23 7
  20 ساله با اصلاحات سرمونرو شیره مالیدند الان میخواهند 20سال دیگه با "اصلاح اصلاحات"
 • حاتمی IR ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
  11 10
  موافقم .سید محبوب انشاا... اقدام میکند
 • مومیایی A1 ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
  15 6
  مرده دیگه زنده نمی شه و من با هزار بار "تکرار می کنم" پهلو به پهلو هم نمی شم چه برسه به اینکه رای بدم
 • بی نام A1 ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
  17 2
  دیگه به هیچ کدوم نه اصلاح ونه اصول ونه چپ ونه راست اعتقاد ندارم، مملکتمون داغون شد ومردم بیچاره، این چه وضع اقتصادی سیاسی که درست کردید،
 • بی نام US ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
  20 1
  اصلاح طلب اصول گرا دیگه تمومه ماجرا
 • بی نام DE ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
  5 2
  تَکرار کنید
 • همین A1 ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
  11 1
  خاتمی عزیز. اوضاع خوب نیس
 • سیاووشگرد IR ۱۸:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
  8 3
  یعنی از هم اکنون نگران امار کم و اقبال ناچیز مردم به انتخابات آتی و بازی مشروعیت و مقبولیت شده اید؟ کار و بار سلمونی های اصلاحات چی ها سکه خواهد شد. باید مدل های جوان پسند برای پیران بالان دیده طراحی و اجرا شود. ابتدا با وجدان خودتان و سپس با ملت صادق باشید. شما تا کنون چرخ پنجم ارابه نظام بوده اید و تایر زاپاس خودروی فرمان و ترمز بریده برادران. مواهب قدرت و درباری بودن را رها کنید،باشدکه، مردمان رنجدیده و محزون ایران زمین، از خطاها و گناهان پر شمار شمایان، اندکی گذشت کنند ...
 • بی نام IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
  1 1
  مگرآرایشگرندکه اصلاح کنند