۰ نفر
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۵

ایرنا نوشت: وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن با اقداماتی قاطع و مناسب به تخلفات دولت سوریه در منطقه موسوم به 'ترک مخاصمه' در جنوب غرب این کشور واکنش نشان خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری 'رویترز'، وزارت خارجه آمریکا دیروز (پنجشنبه) اعلام کرد: بار دیگر تاکید می کنیم که آمریکا به تخلفات دولت سوریه در منطقه ترک مخاصمه در جنوب غرب این کشور، واکنشی قاطعانه و مناسب نشان خواهد داد.

این وزارتخانه افزود: هدف توافقنامه آتش بس و ترک مخاصمه در جنوب سوریه، نجات جان مردم و ایجاد شرایط بازگشت امن افراد بی خانمان به خانه های شان است. آتش بس در این منطقه باید همچنان به اجرا درآید و رعایت شود.

جنگنده های سوریه ماه مارس شهرهای تحت کنترل شورشیان سوری در جنوب غرب این کشور را بمباران کردند. به گفته شورشیان و ساکنان این شهرها، این اولین حمله هوایی به این منطقه پس از اعلام توافقنامه ترک مخاصمه بود.

وزارت خارجه آمریکا افزود که روسیه وظیفه دارد تا برای توقف حملات و جلوگیری از حملات بیشتر دولت سوریه، از نفوذ نظامی و دیپلماتیک خود بر این دولت استفاده کند.

جنوب غرب سوریه، مرز اردن و بلندی های جولان تحت اشغال رژیم صهیونیستی، یکی از مناطق سوریه است که پس از گذشت هفت سال از جنگ این کشور همچنان خارج از کنترل دولت قرار دارد.

5252

کد خبر 783760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =