جهانبخش: به مردم بگویید کلی انرژی برای بازی با پرتغال داریم

وینگر تیم ملی در خصوص دیدار ایران و اسپانیا گفت: انتخاب کاستا به عنوان بهترین بازیکن عجیب بود.

روزنامه خبرورزشی نوشت: علیرضا جهانبخش، توقعات را بالا برده است. خودش هم این را می‌داند. همه توقع دارند او وقتی به زمین بازی می‌رود، بترکاند. او هم تلاشش را کرده. در بازی اول کل تیم استرس داشت و در بازی دوم هم علیرضا زیاد فرصت بازی پیدا نکرد. او حالا می‌گوید برای بازی آخر کلی انگیزه دارد. علیرضا در گفت‌وگو با خبرورزشی درباره دیدار اسپانیا و همین‌طور اتفاقاتی که در این مسابقه افتاد، توضیحاتی می‌دهد.

علیرضا، بعد از بازی با اسپانیا فضای رختکن تیم ملی دقیقاً عکس فضای رختکن بازی با مراکش بود ولی واقعاً شما خوب بودید و خیلی جای ناراحتی ندارد.
خب همه ناراحت بودند. دوست داشتیم امتیاز بگیریم. دیدید اسپانیایی‌ها چقدر بعد از مسابقه خوشحال بودند. گل زدن به ایران اصلاً برای آن‌ها ساده نبود و به سختی توانستند برنده باشند. ولی ما ناراحتیم که نشد امتیاز بگیریم، اما خب داریم به بازی پرتغال فکر می‌کنیم. تمام تمرکزمان را روی آن مسابقه گذاشته‌ایم تا ان‌شا‌ءالله ببریم.

ولی مردم ایران خوشحال بودند که این‌قدر خوب بازی کردید.
ناراحتی ما هم ناراحتی مثبت است، چون نتوانستیم با وجود بازی خوب، از اسپانیا امتیاز بگیریم. شرایط خوبی داشتیم و متأسفانه روی یک بدشانسی گل خوردیم. تنها چیزی که می‌توانم از رسانه شما به مردم بگویم این است که خیلی انرژی و انگیزه دارم که بازی بعدی ۳ امتیاز را به دست بیاوریم.

بعد از گل اسپانیا تیم ملی عالی بود و افسوس که ضربه سر مهدی طارمی گل نشد.
خب طبیعی بود فشار بیاوریم. اسپانیا از ابتدا تمرکزش را روی حمله گذاشت، چون به برد نیاز داشت. همه انرژی خود را گذاشته بودند تا نتیجه بگیرند. می‌دانستیم بازی سخت می‌شود و باید همه چیز را کنترل کنیم. خیلی خوب دفاع کردیم و بعد از گلی که با بدشانسی خوردیم، تلاش کردیم جبران کنیم. موقعیت داشتیم ولی افسوس. دروازه اسپانیا قفل شده بود و می‌توانستیم یک گل بزنیم.

لایی امیری هم تاریخی بود.
فوق العاده بود. در رختکن با بچه‌ها درباره لایی وحید حرف می‌زدیم. او خیلی خوب بازی کرد. نمی‌توانم تک‌تک اسم ببرم. همه عالی بودند. با هم دفاع کردیم و با هم حمله. تک‌تک بازیکنان فوق العاده بودند. الان سرشار از انگیزه هستیم. کلی روحیه داریم که پرتغال را ببریم و صعود کنیم.

عجیب نبود کاستا بهترین بازیکن زمین شد؟
چرا واقعاً عجیب بود.

اگر اسپانسر ایرانی در روسیه داشتیم شاید یکی از بازیکنان ما انتخاب می‌شد.
خودتان دیگر همه چیز را می‌دانید. متأسفانه یک‌سری چیز‌ها گفتنی نیست. ولی من درباره داوری هم یک چیز بگویم. در خیلی از صحنه‌ها می‌شد بازیکنان اسپانیا کارت بگیرند ولی داور راحت از کنارش می‌گذشت. واقعاً عجیب بود. متأسفانه هرچه که دلیلش بود، باعث شد تا تمام صحنه‌های ۵۰-۵۰ را به نفع اسپانیا بزند.

علیرضا، ظاهراً فشار روی تو زیاد است. توقعات بالاست ولی یک‌جور‌هایی جام تو تا اینجا نبوده.
خب بازی اول استرس خیلی خیلی زیاد بود. من در این چند سال هیچ‌وقت چنین استرسی را نه در خودم و نه در تیم ندیدم. بازی اول شرایط سختی داشت که متأسفانه به خاطر همین، دوقلوی پایم آسیب دید. قبل از بازی اسپانیا هم با کادر فنی حرف زدم و گفتند ریسک نکنیم و از ابتدا بازی نکن. برای همین روی نیمکت نشستم. ولی خیلی انگیزه دارم و می‌خواهم تمام انرژی‌ام را برای بازی پرتغال بگذارم.

43503

کد خبر 785576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =