میزان نوشت: رییس کلانتری ۱۰۱ تجریش از دستگیری سه سارق سابقه‌دار حین سرقت یک منزل خبر داد.

سرهنگ عباسعلی ابراهیمی گفت: بیست و هفتم خرداد عوامل گشت این یگان در خیابان هاله در حین گشت زنی به دو نفر که در کنار خودرو پراید سفید رنگی مشکوک می‌شوند.

وی با بیان اینکه یک نفر پشت فرمان خودرو بود، اظهار کرد: فردی دیگر با قمه‌ای که در اختیار داشت در کنار دیوار منزل زاغ‌زنی می‌کرده است که عوامل گشت با هوشیاری و هماهنگی نسبت به دستگیری این دو فرد اقدام می‌کنند.

سرهنگ دوم ابراهیمی خاطرنشان کرد: ماموران فردی به نام حمید را که در حال زاغ‌زنی بود دستگیر و از وی یک قبضه قمه کشف و ضبط می‌شود همچنین راننده خودرو پراید به نام مهدی که قصد متواری شدن از محل را داشته با تیراندازی هوایی توسط ماموران دستگیر می‌شود.

رییس کلانتری ۱۰۱ تجریش با بیان اینکه ماموران در ادامه متوجه سر و صدا از منزلی که این افراد در حال زاغ‌زنی آن بودند شده، تصریح کرد: مالک منزل اعلام می‌کند فردی با چاقو برای سرقت وارد منزل شده و با حضور ماموران در محل نفر سوم از هم دستان سارق به هویت بهروز نیز دستگیر می‌شود.

وی با بیان اینکه از متهم سوم نیز در زمان دستگیری یک قبضه چاقو، دستکش و کلاه کشف و ضبط شد، ادامه داد: ماموران متهمین را به کلانتری منتقل و پس از استعلام متوجه می‌شوند که خودروی فوق دارای سابقه سرقت از کلانتری ۱۰۶ نامجو است.

رییس کلانتری ۱۰۱ تجریش با اشاره به اینکه از متهمان یک قبضه قمه و دو قبضه چاقوی ضامن‌دار و ... کشف و ضبط شد، خاطرنشان کرد: پس از تحقیقات یکی از متهمان به نام بهروز ، ساکن خیابان نظام آباد بوده و دارای ۱۸ فقره سابقه کیفری زندان به جرم‌های سرقت خودرو، منزل، لوازم و زورگیری و مواد مخدر است.

وی با اشاره به اعترافات بهروز گفت: در بازجویی به عمل آمده بهروز به سرقت یک دستگاه خودرو پراید در محدوده خیابان تهران نو خیابان کهن به همدستی حمید ، و مهدی ، اعتراف کرد.

سرهنگ ابراهیمی تصریح کرد: این متهمان با استفاده از کلید اقدام به باز کردن در خودرو و سرقت آن کرده و سپس برای سرقت منزل به اتفاق یکدیگر به خیابان رضایی خیابان هاله مراجعه می‌کنند.

وی با بیان اینکه متهم در ادامه بازجویی به سرقت ۲۰ فقره سرقت لوازم و محتویات خودرو (پخش خودرو) اعتراف کرد افزود: متهم در باز کردن در خودرو‌های پژو و پراید تبحر داشته و در محدوده‌های تهران پارس، نیروی هوایی، قیطریه، فرشته اقدام به دزدی می‌کرده است.

رییس کلانتری ۱۰۱ تجریش با اشاره به انگیزه متهم در سرقت‌هایش خاطرنشان کرد: متهم اموال مسروقه را در محدوده میدان شوش به ارزش ریالی دویست هزار ریال الی پانصد هزار ریال به فروش می‌رسانده تا بتواند از راه سرقت مواد مخدر شیشه را تهیه کند.

سرهنگ دوم ابراهیمی همچنین در خصوص دیگر متهمان گفت: در ادامه بازجویی از متهمین دیگر، مهدی ق. ساکن تهران دارای سابقه کیفری زندان به جرم سرقت و مواد مخدر به سرقت و همدستی با دیگر متهمان اعتراف کرده است.

وی ادامه داد: همچنین حمید ف. ساکن نظام آباد فرزند متهم اصلی به سرقت خودرو و منزل به همدستی پدرش و یگر متهم اعتراف کرده است.

رییس کلانتری ۱۰۱ تجریش خاطرنشان کرد: متهم سوم به عنوان زاغ‌زن در جلوی منزل مالباخته حضور داشته است که توسط ماموران دستگیر شده است.

 

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 785733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =