ایرنا نوشت: وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در مورد تلاش برای کاهش احکام قضایی و تخفیف محکومیت دانشجویان زندانی گفت : شخصا با مسئولان قوه قضائیه برای ارفاق حداکثری و آزادی این گروه از دانشجویان مذاکره کرده ام.

منصور غلامی امروز (چهارشنبه) در حاشیه نشست هیات دولت در پاسخ به سوالی در جمع خبرنگاران در مورد احکام صادر شده برای شماری از دانشجویان دانشگاه تهران، توضیح داد: این احکام متعاقب اتفاقات دی ماه گذشته برای بعضی دانشجویان صادر شده است، به نظر ما هم احکام سنگینی نسبت به وضعیت دانشجویان است.

وی افزود: من با مسئولان محترم قوه قضائیه حضوری صحبت کرده و خواستار تجدیدنظر، حداکثر ارفاق و کاهش مجازات احکام صادره در تجدید نظر شده ام.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: از دانشجویان نیز خواسته ایم به موقع درخواست تجدید نظر بکنند؛ زیرا حکمی که بر اساس قانون شکل گرفته است حتما اصلاح آن هم باید بر اساس قانون باشد. مسئولان قوه قضائیه در این مذاکرات البته قول قطعی نداده اند اما با استقبال روبرو شد. امیدواریم با توصیه به قضات مساله تا حد ممکن حل شود.
وی در مورد کمک وزارت علوم به دانشجویان برای گرفتن وکیل تصریح کرد: در بعضی موارد محدودیت قانونی داریم، اما هر کاری که در اختیارات قانونی ما باشد دریغ نمی کنیم و به دانشگاه ها نیز توصیه شده است از مشاوره های حقوقی و ارائه راهنمایی های مختلف به دانشجویان دریغ نکنند تا مسیر درستی طی شود.
به گزارش ایرنا،ده ها دانشجوی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران از هفته گذشته در اعتراض به احکام قضایی شماری از دانشجویان تجمعات آرامی را برگزار کرده و خواستار تجدید نظر در این احکام شده اند.
پیشتر نیز وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت و گو با ایرنا گفته بود همکارانش در دانشگاه تهران و ستاد وزارتخانه، پیگیر حل مشکلات دانشجویان از راه‌های قانونی هستند.

کاهش ظرفیت در بعضی رشته ها
دکتر غلامی در مورد کاهش ظرفیت ها نیز توضیح داد: ظرفیت پذیرش دانشجو در بعضی رشته ها به دلیل بحث اشتغال و بازار کار کاهش یافته است، همچنین برخی رشته های قدیمی حذف شده و رشته های جدید اضافه شده اند.
وی گفت: این امر برای ایجاد تعادل و برنامه ریزی برای آینده دانش آموخته ها انجام شده است تا با تراکم دانش آموخته ها و بیکاری بیشتر مواجه نشویم، ضمن اینکه وضعیت فعلی هم باید مدیریت شود.
وزیر علوم در مورد سرانجام حذف کنکور نیز اظهار داشت: آموزش و پرورش باید مدل های ارزیابی دوره تحصیلی دبیرستان را توسعه دهد تا از آنها بتوانیم برای انتخاب دانشجویان استفاده کنیم.

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 786460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =