تسنیم گزارش داد: معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه برای مقابله با تحریم های پیش رو برخی از برنامه های دولت باید تغییر کند، گفت: در شرایط اقتصادی فعلی که پول ملی ما در خطر است به کمک بیشتر مردم نیاز داریم و بطور حتم ساعت کاری وزرا و کارمندان دولت افزایش خواهد یافت.

 محمد باقر نوبخت در یک برنامه تلویزیونی، با اشاره به اینکه برای مقابله با تحریم های پیش رو برخی از برنامه های دولت باید تغییر کند، گفت: در برنامه توسعه ششم پیش بینی شده است برای رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصد سالانه باید 770 هزار میلیارد تومان منابع کسب شود که برای دستیابی به این مبلغ کسب منابع مختلفی از جمله 65 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی دیده شده است. حال با توجه به تحریم ها کسب این میزان درآمد مشکل به نظر می رسد.

وی افزود: پیش بینی ما در بودجه سال جاری فروش 2410 هزار بشکه نفت با قیمت هر بشکه 55 دلار به نرخ 3500 تومان بود که نه تنها به این میزان بلکه بیشتر از میزان پیش بینی شده را در سه ماهه اول امسال صادر کرده ایم که با توجه به تولید بیشتر نفت و فروش به قیمت 65 دلار هم از نظر ریالی و هم ارزی مشکلی نباید داشته باشیم!

سخنگوی دولت گفت: با توجه به کاهش دریافت های ارزی ، ریالی و صرفه جویی در عدد کمتر از 38 هزار میلیارد تومان که بودجه دولت است باید صرفه جویی از بدنه دولت آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه جنگ کنونی جنگ اقتصادی و لزوم تشکیل اتاق فکر برای مقابله با این تهاجمات مشهود است،گفت: رئیس جمهور با مسئولیت جدیدی که از طرف مقام رهبری به ایشان محول شده است در شرایط و ساختار ویژه اجرایی و در کنار قوای دیگر مسئولیت هماهنگی بین قوا با حضور تیم های اقتصادی و اجرایی در کنار سران قوا برای اصلاحات در قوانین و تصمیمات جدید برای شرایط مختلف را بعهده دارد.

وی گفت: سال گذشته(96) لایحه بودجه 320 هزار میلیارد تومانی با پیش بینی فروش نفت 55 دلاری را برای تصویب بودجه به مجلس بردیم که تائید و تصویب شد.

سخنگوی دولت با اشاره به افزایش 74 درصدی تولید نفت گفت: در سه ماهه ابتدایی سالجاری 22830 میلیارد تومان برای طرح های عمرانی پرداخت و شاخص های رشد اقتصادی کشور بهتر شد.

نوبخت گفت: اگر تحریم (جدید) اتفاق بیفتد سه مدل دیگر برای بودجه پیش بینی شده است که یکی از آنها به تصمیم گیری های اتحادیه اروپا در قبال برجام و تحریم ها بستگی دارد.

وی افزود: وظیفه دولت تقویت پول ملی و حفاظت از مردم است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه دولتمردان باید با مردم همراه باشند و از مردم فرار نکنند، گفت: دولت بخشی از مردم است و همه وزارت خانه ها باید به صورت خودجوش سخنگو داشته باشند و در صورت ضعف و خدای ناکرده کم کاری، سخنگو اطلاع رسانی کند و واقعیت ها به مردم بازگویی شود.

نوبخت با اشاره به 4 گروه منابع درآمدی دولت و کشور، گفت: 48 میلیارد دلار بابت فروش نفت بیشترین درآمدی است که وارد اقتصاد کشور می شود و در آمد حاصل از فروش و صادرات فولاد و محصولات غیر نفتی نیز عایدی داریم که در گروه های دیگر قرار می گیرد.

وی به رسیدگی به مددجویان، فقرا و کم بضاعت ها و افزایش یارانه آنها اشاره کرد و گفت این کار از طریق مراکز بهزیستی در نظر گرفته شده است.

 

223223

کد خبر 786711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 18
 • بی نام A1 ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  39 0
  به جای ساعت کاری اضافه، یک ساعت درست فکر کنید ، مشاورین خوب بیارید و به حرفشون گوش کنید
 • بی نام RO ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  16 1
  کنه کرد در بلخ آهنگری / به شوشتر زدند گردن مسگری ...ساعت کار کارمندان را بیشتر کنید که چی بشه؟‌ مشکلات این مملکت ناشی از ساعت کاری کارمندان هست یا سو مدیرتت مدیران آن ....وقتی راندمان پایین هست این راه حل جز اتلاف منابع نتیجه ای نداره ... اگر کاری کنید که راندمان افزایش پیدا کنه همین ساعت اداری کفاف میده .... ضمنا اینهایی که از رانت استفاده میکنند و سکه و دلار خریدند کارمند بودند ؟؟؟؟‌
 • سرسام A1 ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  2 0
  شوخیه یا جدی ؟
 • بی نام A1 ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  6 0
  کاری درست نمیشه . از ما گفتن
 • بی نام A1 ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  20 0
  یعنی کارمندان بجای هشت ساعت اگه دوازده ساعت در روز کار کنند باعث می شود آنها که به خاطر تحریم امریکا نفت ایران را نمی خرند و مبادلات بانکی و بازرگانی ایران را با دنیا قطع می نمایند دست از تحریم کشورمان بردارند؟
 • میثم A1 ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  17 2
  بجای افزایش کمیت کار روی افزایش کیفیت کار مانور اجرا کنید آقایان معاون و مشاور و مدیر ... وارد یک اداره که میشی میبینی هر کسی بیکار نشسته پشت یک کامپیوتر و خیره شده به مانیتور ..... دوربین بزارین توی اتاقاشون میفهمین که یا دارن پی دی اف جزوات دانشگاهی و ادامه تحصیلشونو میخونن ، یا صفحه سایت ورزشی جلوشون بازه یا توی سیستمشون تلگرام نصب کردن دارن پی ام میخونن
 • بی نام A1 ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  4 0
  پولاتون رو بیارین وسط مردم
 • بی نام FI ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  12 1
  خوب پس مشکل حل شد
 • بی نام A1 ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
  12 9
  دلم به حال خودم می سوزه که کارمندم