ایسنا نوشت: وزیر اطلاعات با بیان اینکه باید پیوند میان ملت و روحانیت حفظ شود، گفت: علما پرچم‌دار دین اسلام و اهل‌بیت در جامعه بوده‌اند.

حجت‌الاسلام سید محمود علوی در بیست و هشتمین سالگرد حجت الاسلام شهید افتخاری در فومن ،با بیان اینکه روحانیت در طول تاریخ ایران در راستای احیا، حفظ و کرامت اسلامی تلاش کرده‌ است،یادآور شد: در این مسیر به هیچ قدرت داخلی وابسته تکیه نکرده و در برابر هیچ قدرت خارجی نیز سر خم نکرده‌اند.

علوی با بیان اینکه علما پرچم دار دین اسلام و اهل بیت در جامعه بوده‌اند، گفت: برای حفظ و شکوفایی علوم اسلامی، فقه، رجال و احکام از جان خود نیز گذشته‌اند.امروز نیز حوزه علمیه از سرمایه علمای گذشته خود برای صیانت از اسلام و اهل بیت بهره می‌برد.

وزیر اطلاعات با اشاره بر اینکه علما در مسیر صیانت از دین اسلام از به خطر افتادن جان خود واهمه ای نداشته اند، تصریح کرد:آنها با تکیه بر قدرت مردم در مسیر احیا و حفظ دین اسلام و ایستادگی در برابر طاغوت گام برداشته‌اند؛ ویژگی که امام راحل نیر بواسطه آن زمینه پیروزی انقلاب را فراهم کرد.

علوی با بیان اینکه امروز مقام معظم رهبری نیز در این مسیر گام بر می‌دارند، ادامه داد: در این مسیر با توجه به عزت ملت ایران دشمن هر اندازه توطئه کند نمی‌تواند ملت ایران را به زانو درآورد. باید پیوند میان ملت و روحانیت حفظ شود، تا زمانی که این پیوند میان ملت، علما و روحانیت وجود داشته باشد دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. امروز در شرایطی هستیم که دشمن با خیال خام خود تصور می‌کند می‌تواند با ایجاد مشکلات به موجودیت جمهوری اسلامی پایان دهد، ملت ایران از گردنه‌هایی سخت تر از شرایط امروز عبور کرده اند.

وی با تاکید بر حفظ وحدت میان مردم و مسئولین،اظهارکرد:متاسفانه امروز این وحدت دچار آسیب شده است.تا جایی که مقام معظم رهبری بارها بر این موضوع تاکید کرده اند. امروز فضای مجازی به فضای توهین و تهمت به یکدیگر به ویژه مسئولین تبدیل شده است، باید این معصیت و گناه را ترک کنیم؛این شایسته کسانی که مدعی ولایی و انقلابی بودن هستند نیست. تا زمانی که بهشتی ها زنده اند باید قدر آنها را بدانیم،هیچ توجیهی نمی تواند اجازه عبور از رهنمودهای مقام معظم رهبری را دهد.ولایتمدار بودن عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

214214

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 786740

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =