یک روزنامه روسی در تحلیلی عنوان کرده است که مسکو می تواند ایرن را از تحریم نفتی نجات دهد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روزنامه نزاویسیمایا گازتا، در سرمقاله امروز خود نوشت: ایالات متحده از همه کشورها درخواست می‌کند واردات نفت از ایران را تا نوامبر 2018 قطع کنند. در غیر این صورت آنها با مجازات‌ مواجه می‌شوند.

به گزارش روزنامه وال استریت جورنال،  واشنگتن قبلاً از شرکای بين‌المللي خود درخواست کرده بود که خروج ایران از بازار نفت را جبران کنند. عربستان سعودی یکی از کشورهایی است که ایالات متحده از آن چنین درخواستی دارد. نماینده بلندمرتبه وزارت امور خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت که واشنگتن برای هیچ کسی استثنا قائل نمی‌شود.

این روزنامه روسی مدعی شد: امکان دارد مسئله اعمال محدودیت‌ها در پاسخ به وارد کردن نفت ایران در مذاکرات آلکساندر نوواک (Alexandr Novak) وزیر انرژی روسیه با رهبری آمریکا در واشنگتن مطرح شده باشد.

نوواک برای شرکت در همایش جهانی گاز وارد پایتخت ایالات متحده شده و با وزیر انرژی آمریکا و معاون امور انرژی صدر کمیسیون اروپا در چارچوب آن ملاقات داشت.

نوواک در پاسخ به سئوال خبرنگاران در مورد ممنوعیت واردات نفت از ایران گفت: "تفاهم نامه سال 2014 ما همچنان به قوت خود باقی است. اوضاع را از دیدگاه توجیه حقوقی بررسی می‌کنیم".


این رونامه با اشاره به گزارش یک خبرگزاری داخلی نوشت: ضمناً نماینده وزارت نفت ایران به یک خبرگزاری گفت: "این (مقاصد آمریکا برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران)  مأموریت بلندپروازانه‌ای است که نمی‌تواند تحقق یابد. امروز صادرات نفت ایران در حدود 2,5 میلیون بشکه در روز است. خارج کردن این حجم نفت و میعانات از بازار جهانی طی چند ماه امکان پذیر نیست".

ولادیمیر ساژین (Vladimir Sazhin) کارمند علمی ارشد انستیتوی شرق شناسی فرهنگستان علوم روسيه می‌گوید "به صفر رساندن خرید نفت ایران غیر واقعی است. وی می‌افزاید اقدام آمریکا باعث مي‌شود قیمت نفت به شدت رشد کند. به نظر وی کمتر کسی از کشورهای وارد کننده نفت ایران با درخواست واشنگتن موافقت می‌کند. وی همچنین به امکان استفاده از معامله نفت در ازای کالا بین ایران و روسيه در پاسخ به اقدام آمریکا اشاره کرد.

52310

کد خبر 786907

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • بی نام A1 ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  28 0
  نه
 • بی نام IR ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  37 0
  روسیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تا حالا از جانب روسیه آبی برای ما گرم شده ؟؟؟ روسیه اگر خوب بود توی اوپک طرف عربستان رو نمیگرفت ....
 • بی نام IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  26 0
  روسیه؟ اگر می توانست که فکری به حال خودش می کرد. امان از حافظه ضعیف. جدا کردن ولایات قفقاز از ایران و کمک به صدام و هزار و یک جور خیانت دیگر. بازهم کمک روسیه؟
 • بی نام A1 ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  26 0
  روسیه طبق معمول چندین دهه اخیر ما را به ته خیار خواهد فروخت.
 • بدون نام ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  6 7
  ما با مواضع افراطي عليه اسراييل روسيه رو از خودمون دور كرديم
 • بی نام GB ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  21 0
  وی همچنین به امکان استفاده از معامله نفت در ازای کالا بین ایران و روسيه در پاسخ به اقدام آمریکا اشاره کرد. خسته نباشید. این الان راه نجاته؟ این که میشه همون برنامه نفت در برابر غذا که
 • بی نام GB ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
  20 0
  هرکس به چین و روسیه پناه برد، سرنوشتی جز بدبختی و فقر و عقب ماندگی و انزوا در انتظارش نخواهد بود. کره شمالی و کوبا و ونزوئلا و کامبوج دوران خمرهای سرخ و ... نمونه های تاسف باری هستند.