ایسنا نوشت: شکست آلمان در برابر کره جنوبی و حذف از مسابقات جام جهانی روسیه نشان می‌دهد که هوش مصنوعی هنوز به تکامل نرسیده است، چرا که قبل از شروع جام جهانی پیش‌بینی کرده بود که اسپانیا یا آلمان قهرمان این مسابقات خواهد شد.

تجزیه و تحلیل‌های ورزشی به لطف نرم‌افزار پردازش داده هوش مصنوعی به طرز چشمگیری بهبود پیدا کرده، اما این بدان معنا نیست که کامل است.

محققان آلمانی با شبیه‌سازی 100 هزار باره مسابقات جام جهانی روسیه پیش‌بینی کرده بودند که اسپانیا و آلمان شانس اول و دوم قهرمانی در این مسابقات هستند، که آلمان با شکست در برابر کره جنوبی و حذف از مسابقات، باعث شد حداقل حدس هوش مصنوعی برای بخت دوم قهرمانی غلط از آب در بیاید.

یک تحقیق به رهبری "آندریاس گرول" از دانشگاه فنی دورتموند در آلمان انجام شد که از یادگیری ماشین و تجزیه و تحلیل آماری استفاده کرد تا مشخص کند که چه تیمی در جام جهانی 2018 روسیه قهرمان خواهد شد. این روند در پایان، اسپانیا را با احتمال 17.8 درصد موفقیت و 73 درصد احتمال رسیدن به نیمه‌نهایی، به عنوان قهرمان احتمالی جام جهانی 2018 انتخاب کرد.

با این حال، محققان افزودند: اگر آلمان مرحله گروهی را با موفقیت کامل پشت سر بگذارد، شانس رسیدن به نیمه‌نهایی برای این تیم به 58 درصد می‌رسد که خب اینطور نشد و آلمان از رسیدن به مرحله یک هشتم نهایی بازماند. محققان می‌گفتند این مدل با اختلاف کمی اسپانیا را قبل از مدافع عنوان قهرمانی یعنی آلمان، قهرمان جام جهانی 2018 اعلام کرده است و آلمان شانس دوم قهرمانی است. به نظر می‌رسد حداقل بخش پیش‌بینی صعود اسپانیا تا اینجا توسط محققان درست انجام شده است.

 

استفاده از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی‌های ورزشی

تجزیه و تحلیل داده‌ها همیشه بخشی جدایی ناپذیر از ورزش بوده است. آمار بازیکنان طی یک فصل می‌تواند شانس بازیکنان حرفه‌ای را برای افزایش حقوق یا تغییر تیم افزایش دهد.

مثلا طرفداران مسابقه اسب دوانی قبل شرط‌بندی، تاریخچه عملکرد اسب‌ها را بررسی می‌کنند. با این حال، تکامل سریع هوش مصنوعی باعث شده است که بتواند نتایج دقیق‌تری از رویدادها را با تحلیل تجزیه و تحلیل ورزشی پیش‌بینی کند.

در حالی که حذف آلمان برای پژوهشگران و میلیون‌ها نفر در سراسر جهان ناامیدکننده بود، استفاده از یادگیری ماشین برای تعیین قهرمان مسابقاتی از این دست، هنوز دور از دسترس به نظر می‌رسد.

قرار بود این نتایج در جام جهانی 2018 ثابت شود که در این صورت، این مطالعه یک قدم کاملا جدید برای یادگیری ماشین و تسخیر دنیا توسط هوش مصنوعی معرفی می‌بود. همچنین این روش در صورت صحت کامل، می‌توانست بساط سایت‌های شرط‌بندی را نیز برچیند

 

5656

کد خبر 786930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =