۰ نفر
۱۱ تیر ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۰

ایسنا نوشت: دانشمندان چینی موفق شده‌اند یک سلاح لیزری ابداع کنند که می‌تواند بدون فاش شدن محل آغاز حمله، اهداف را از فاصله دور نابود ‌کند.

چین، یک سلاح لیزری قابل حمل ابداع کرده است که می‌تواند هدف را از فاصله یک کیلومتری نابود کند. این سلاح لیزری، طوری تنظیم شده که کشنده نباشد اما انرژی تولید شده آن که با چشم غیرمسلح قابل دیدن نیست، می‌تواند از پنجره عبور کند و موجب کربنیزه شدن پوست و درد دائمی شود. به گفته دانشمندان، این سلاح می‌تواند لباس‌های قابل اشتعال را در ثانیه‌ای بسوزاند.

نخستین نمونه این سلاح، توسط شرکت فناوری "ZKZM Laser" ساخته شده که در شهر شیان چین قرار دارد.

وزن این سلاح جدید سه کیلوگرم و برد شلیک آن 800 متر است و قابلیت نصب روی خودرو، کشتی و هواپیما را دارد. شارژ مجدد این سلاح، با یک مجموعه باتری لیتیوم که مشابه باتری تلفن‌ همراه است، ممکن خواهد بود. سلاح لیزری می‌تواند بیش از 1000 بار شلیک کند و زمان هر شلیک، بیش از دو ثانیه طول نمی‌کشد.

در شرایط دشوار و حساسی مانند گروگانگیری، می‌توان از این فناوری، برای شلیک به گروگانگیران استفاده کرد. همچنین، این سلاح قابلیت پوشش‌دهی عملیات نظامی را دارد زیرا قدرت آن به حدی است که می‌تواند به واسطه یک مخزن گاز، تجهیزات ذخیره سوخت یک فرودگاه نظامی را بسوزاند.

از آنجا که این سلاح، با یک فرکانس نامرئی تنظیم شده و هیچ صدایی تولید نمی‌کند، هیچ کس نمی‌تواند منشا حمله را تشخیص دهد و همه چیز مانند یک اتفاق به نظر می‌رسد.

در حال حاضر، امکان تولید عمده این سلاح وجود دارد و نخستین نمونه‌های آن، احتمالا در گروه‌های پلیس مسلح چین به کار گرفته می‌شوند. از آنجا که امکان سوءاستفاده از سلاح لیزری وجود دارد، این سلاح پس از طراحی و تولید، تنها در اختیار پلیس و نیروی نظامی چین قرار خواهد گرفت. به خاطر حساس بودن این پروژه، نام دانشمندان آن فاش نشده است.

 

5656

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 787306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =