ایرنا نوشت: نخست وزیر سابق کانادا به دلیل حضور در نشست چند روز پیش گروهک تروریستی منافقین در پاریس مورد انتقاد قرار گرفت.

به گزارش تارنمای 'استار فونیکس'، استفن هارپر نخست وزیر سابق کانادا در حالی در این گردهمایی شرکت کرد که دولت وی در سال 2012 از گروهک منافقین به عنوان یک سازمان تروریستی یاد کرده بود.
استار فونیکس در ادامه عنوان کرد: حتی مخالفان ایران نیز از سابقه تاریخی اقدامات خشونت آمیز و افراطی این گروهک انتقاد کرده اند.
'توماس جونو' یک استاد دانشگاه اوتاوا و تحلیل گر سابق وزارت دفاع کانادا تصریح کرد: استفن هارپز آشکارا از یک گروه غیردمکراتیک و به طور کامل نامشروع در این گردهمایی حمایت کرد که پیشتر توسط دولت کانادا گروهی تروریستی خوانده شده بود.
'فرزان ثابتگ کارشناس امور ایران در مرکز همکاری و امنیت بین الملل دانشگاه استنفورد تصریح کرد: حضور هارپر در این گردهمایی بیانگر پیچیدگی عملیات های سیاسی این گروه و همچنین ساده لوحی و رشوه گیری سیاستمداران غربی است.

انتقادها علیه نخست وزیر سابق کانادا به دلیل شرکت در گردهمایی گروهک تروریستی منافقین در حالی مطرح شده است که سخنگوی هارپر از حضور وی در این مراسم دفاع کرد.

جان بیرد وزیر خارجه سابق کانادا نیز به همراه هارپر در این مراسم حضور دشت.

 پاریس همه ساله دهم تیرماه شاهد گردهمایی گروهکی تروریستی است که از سال 1360خورشیدی با عبور از خط فکری جامعه ایران تلاش کرده تا همچنان مسیر فعالیت های تروریستی خود را دنبال کند.

این گروهک پس از ناکامی در فعالیت های تروریستی در ایران به دامان صدام دیکتاتور پیشین عراق پناه برد و همراه با مزدوران این دیکتاتور در جنگ هشت ساله تحمیلی علیه مردم ایران شرکت کرد.

52310

کد خبر 787556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =