معاون اول رئیس جمهور گفت: دشمن می‌خواهد جلوی صادرات کالاهای مهم صادراتی ایران در حوزه پتروشیمی، فولاد و مس را بگیرد، در شرایط فعلی باید تولید و صادرات فولاد را در سال جاری افزایش یابد و این انتظار دولت از صنایع فولادی ایران است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اسحاق جهانگیری صبح سه شنبه در آیین توسعه طرح فولادسازی و نورد فولاد سبا  اظهار داشت: دشمن بدنبال این است که درآمد حاصل از صادرات نفت ایران را به دیگر کشورها به نقطه صفر برساند که با بحران اقتصادی در کشور دامنه اعتراضات مردمی بالا رود.

وی بیان داشت: امروز بهره برداری از طرح های مختلف فولاد در جهت افزایش تولیدات فولاد ما را به این برنامه و سیاست نزدیک می سازد که با صادرات نفت و محصولات وابسته به نفت از جمله پتروشیمی بتوانیم اقتصاد کشور را رونق دهیم.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: مردم باید هوشیار باشند که هدف دشمن ایجاد تنش اقتصادی و افزایش دامنه اعتراضات است که باید مردم امروز در کنار مسئولان قرار بگیرند و به ارتقای اقتصادی داخلی دامن بزنند.

وی با اشاره به اینکه امروز وزارت خزانه داری آمریکا به اتاق جنگ اقتصادی علیه ایران تبدیل شده است، بیان داشت: با این تصور غلط که با جنگ اقتصادی امریکا علیه ایران هیچ اتفاقی نمی افتد، نمی توان زندگی کرد.

جهانگیری گفت: با برنامه ریزی دقیق باید اهداف دشمن را شکست دهیم و زندگی مردم را از آسیب، مصون نگه داریم.

وی اظهار داشت: امروز کشور شرایط ویژه‌ای را سپری می‌کند و در جنگ متقابل با آمریکا قرار داریم .

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا اقتصاد ایران را نشانه گرفته است، بیان داشت: در زمانی توافق ما با آمریکا و اروپا در حوزه برجام نیز آمریکا به تعهدات کامل خود عمل نکرد.

وی ادامه داد: امریکا با خارج شدن از برجام، ایران را در یک سردرگمی قرار داده است و باید منتظر بمانیم که عکس العمل کشورهای اروپایی در راستای تامین ایران چگونه عمل کنند.

جهانگیری از بازگشت تحریم ها از اول مردادماه توسط امریکا خبر داد و بیان داشت: بنابر اعلام آمریکا تحریم از مردادماه به مدت سه ماه آغاز خواهد شد.

وی نقش اصفهان را در این دوران سخت اقتصادی و بحران‌ها بسیار پر اهمیت خواند و گفت: در طول تاریخ اصفهان همواره در حوزه صنعت و سیاسی پیشتاز بوده است و بسیاری از جریانات سیاسی و اقتصادی از اصفهان کلید خورده است.

وی ابراز داشت: وقتی که تولیدات داخلی ما از کیفیت خوبی برخوردار است و قیمت مناسبی دارد بنابراین واردات و خرید کالاهای خارجی دلیل ندارد و باید از واردات آن جلوگیری شود.

جهانگیری بیان داشت: برای رونق صادرات با تلاش بانک مرکزی و مسئولان سیاست خارجه بدنبال راهی هستیم که در مبادلات بانکی به مشکل برنخوریم.

معاون اول رئیس جمهور همچنین به محدودیت منابع آبی استان اصفهان اشاره کرد و گفت: بحران آب در اصفهان جدی است و اگر در تمام بخش ها ۱۰ درصد صرفه جویی صورت گیرد این مشکل حل خواهد شد.

 

46

 

کد خبر 788994

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =