علی فتح الله‌زاده درحالی به مدیران فعلی استقلال می‌تازد که خودش با انتخا‌ب‌های اشتباه در خرید بازیکنان خارجی خیلی بیشتر از رقم قرارداد تیام برای آبی‌ها غرامت به جای گذاشت.

عرفان حاج بابایی: «تیام مدیر استقلال است و مدیران باشگاه مسئول تدارکات استقلال!» این جمله از کسی غیر از علی فتح‌الله‌زاده نمی تواند باشد. او که خود را متر مدیریت استقلالی می داند! او که هنوز بخش عمده بدهی های به جای مانده برای استقلال حاصل بمب ترکاندن هایش است! 

علی فتح‌الله‌زاده که البته از نظر نتیجه گرفتن، در 20سال گذشته از دیگر همتایانش در نتیجه‌گیری موفق‌تر بوده است، بی‌تردید درباره مدیریت باشگاه در برخورد با ستاره ها نمی تواند چندان ادعایی نسبت به دیگران داشته باشد. سراسر این حدود 20سال حضور حاجی در استقلال پر است از تصمیماتی که حاصلش بازیکن سالاری بوده است.

در نمونه قرارداد مامه تیام که بی‌تردید کلاس جهانی‌ترین بازیکن تاریخ باشگاه استقلال است، مشکل از بازیکن نیست. مشکل تعهدات عملی نشده از سوی باشگاه است. باشگاهی که تعهد داده مالیات‌های بازیکنانش را پرداخت می‌کند. پاسپورت سرمربی‌اش را در بدو ورود به ایران ضبط کرده بودند. کادرفنی تیمش برای ورود به ایران بیش از 5ساعت در فرودگاه علاف شده‌اند و باز در زمان خروج تیم برای اردوی ترکیه، 4ساعت پاسپورت های‌شان ضبط شده بود.

حالا تیام و سرور جباروف می ترسند به چنین سرنوشتی دچار شوند. اگرچه غیر از این مشکلات مالی هم دارند و می گویند بخشی از ارقامی که باید از تیم بگیرند را تا نگیرند به تمرینات نمی آیند. این یک ضعف مدیریتی است. باشگاه باید به تعهداتش عمل کند.

ولی علی فتح‌الله‌زاده به این دلیل نمی تواند خرده‌ای به مدیران استقلال بگیرد که دوران کاری او پر است از اعتراض‌هایی از این دست. هنوز هواداران استقلال رفتارهای قدیمی‌ترها از منصوریان و هاشمی‌نسب در مسائل مربوط به دریافتی های‌شان را به یاد دارند تا قهرهای مجتبی جباری، خسرو حیدری و خیلی دیگر از ستاره‌هایی که پول های‌شان به تاخیر می افتاد. همه این اتفاقات هم در شاهکارهای مدیریتی علی فتح‌الله‌زاده رقم می‌خوردند. 

حالا اینکه اگر بازیکنی برای تعویق معوقاتش به تمرینات نرود چیز جدیدی نیست که برایش او به مدیریت باشگاه بتازد. 

کافی است نگاهی کنید به همه سال های گذشته. بی تردید این مدیریت فعلی استقلال یکی از ضعیف‌ترین مدیریت های تاریخ استقلال است که حتی قابل مقایسه با عملکرد مدیریت فتح‌الله‌زاده هم نباشد اما او که خود ید طولایی در چنین شیوه‌ای از مدیریت دارد، نمی تواند به خاطر تاخیر حضور تیام در تمرینات از چنین ادبیاتی بهره بگیرد.

از یاد نبریم بیش از مبلغی که استقلال برای یک سال و نیم حضور تیام در ایران می دهد، در آخرین دوره مدیریت علی فتح‌الله‌زاده در استقلال، این تیم فقط جریمه به خارجی های بی فایده ای داده که به فیفا شکایت کردند و از استقلال غرامت گرفتند!

 

41258

کد خبر 789226

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =