عصر ایران نوشت: آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان گفت: این‌ها کاسه و کوزه‌ها را سر من می‌شکنند. در شورا دوازده نفر هستند و من یک دوازدهم هستم. اما با من تسویه حساب می‌کنند.

آيت‌الله علي جنتي، دبير شوراي نگهبان در آستانه سالروز تاسیس شورای نگهبان در برنامه بدون تعارف بخش خبری ۲۰:۳۰ حاضر شد و به سوالات مجري برنامه پاسخ داد.

اهم سخنان وی به شرح زیر است:

* اخبار را مرتب می‌بینم. اخبار شبکه یک، شبکه شش و شبکه دو. ۲۰:۳۰ را هم می‌بینم.

* متولد ۱۳۰۵ هستم. در خانه یک اتاق داشتیم. با پدر و مادر در آنجا زندگی می‌کردیم. به نان و پنیر عادت داشتیم و عید پلو با کوکو می‌خوردیم.

* پسرم نجاری دارد و نان حلال را او می‌خورد. ...خوشحالم بابت شغل پسرم. چه کسی گفته پسرم باید حتما اداری باشد.

* صمیمی‌ترین دوستم آیت الله خزعلی بود. ما یک روح در دو بدن بودیم و یادم نمی‌آید مشکلی در کاری داشته باشیم... آیت‌الله مهدوی کنی را خیلی دوست داشتم و عاشق بهشتی بودم.

* {در پاسخ شيوه زندگي خود و اينكه چرا موكت كهنه خانه را عوض نمي‌كنيد؟} من طلبه متولد شدم. طلبه زندگی کردم و می‌کنم و طلبه هم از دنیا می‌روم. اینجا خودم هستم و کتاب هایم. چرا موکت را عوض کنم. اين كارها را اسراف مي‌دانم.

* {در واكنش به عكسي منتشر شده از آيت‌الله جنتي كه بر روي يك صندلي شاهانه نشسته بود} یک عده‌ای دین و اخلاق خود را فدای سیاست می‌کنند. در سفری به عراق در پاویون روی این صندلی نشستم. اگر جرم است، بله نشسته‌ام.

* {در واكنش به شوخي‌هايي كه در مورد او مطرح مي‌شود} ناراحتم که جنبه سیاسی دارد. از شوخی خوشم می‌آید. شوخی‌ها دروغ یا تهمت باشد درست نیست و در نظام جمهوری اسلامی این‌ها محکوم است.

* {مهم‌ترين تصميم شوراي نگهبان} بعضی از مصوبات مجلس بوده است که به ضرر مملکت و مردم بود و خوشحال می‌شدم رد می‌شد.

* مسئله ما، ولی فقیه است. امام باید زنده باشد و در همه عرصه‌ها حاضر باشد. مقام معظم رهبری جلد دوم امام است.

* تلخ‌ترین خاطره در شورای نگهبان فتنه بود. من خیلی غصه بیکاری و گرانی را می‌خورم. وضع خوب نیست، اما با افراد کارشناس و انقلابی قابل اصلاح و ترمیم است... عمل جلب اعتماد می‌کند. حرف فایده ندارد. برخی‌ها فقط خوب حرف می‌زنند.

* این‌ها کاسه و کوزه‌ها را سر من می‌شکنند. در شورا دوازده نفر هستند و من یک دوازدهم هستم. اما با من تسویه حساب می‌کنند.

* افکار من و کدخدایی به هم نزدیک است.

* در جناح اصلاح‌طلب دوستان كمي دارم.

29215

کد خبر 789664

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =