سردیس عزت‌الله انتظامی در خانه هنرمندان/ «چهارسوی خیال» افتتاح شد

پنجمین نمایشگاه گروهی «چهارسوی خیال» به همت انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد که یکی از هنرمندان شرکت‌کننده در آن، سردیسی را که از استاد عزت‌الله انتظامی خلق کرده بود، به خانه هنرمندان ایران اهدا کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پنجمین نمایشگاه گروهی چهارسوی خیال به همت انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران جمعه ـ ۲۲ تیر ماه ـ در نگارخانه‌های ممیز، زمستان و پاییز خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.

مجید رجبی‌معمار مدیرعامل خانه هنرمندان در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: نمایشگاه «چهارسوی خیال» در این دوره در مقایسه با سال‌های گذشته رشد خوبی کرده است و در این نمایشگاه ضمن این که تعداد هنرمندان شرکت‌کننده افزایش پیدا کرده، برخی از استادانی که پیش‌تر در این نمایشگاه شرکت نمی‌کردند این بار از این نمایشگاه استقبال کرده‌اند و آثار آن‌ها در این نمایشگاه ارائه شده است.

نگار نادری‌پور رییس هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران نیز بیان کرد: نمایشگاه چهارسوی خیال، رویدادی است که از طرف انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران مختص به اعضای انجمن برگزار می‌شود و برای برگزاری هر دوره این نمایشگاه از تمام اعضا برای شرکت در این نمایشگاه دعوت می‌کنیم.

او ادامه داد: برگزاری این نمایشگاه فرصت مغتنمی است تا گستره توانمندی و تنوع گرایشات و قابلیت‌های جامعه مجسمه‌سازی ایران را به معرض نمایش بگذاریم و عرصه فعالیت و امکانات بصری و بیانی این هنر را نمایان سازد.

نادری‌پور ادامه داد: استقبال از این دوره از سوی اعضای انجمن بسیار خوب بوده است و تنوعی که در آثار این نمایشگاه شاهد هستیم زمینه‌ای را فراهم می‌کند تا به یک دید کلی از وضیعت مجسمه‌سازی ایران دست پیدا کنیم.

به گفته رییس هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران در این نمایشگاه هر هنرمند با یک اثر شرکت کرده است و ۱۱۰ اثر در معرض دید مخاطبان قرار گرفته و در صورت تمایل هنرمندان آثار قابل فروش خواهند بود.

سید مجتبی موسوی هنرمند مجسمه‌ساز گفت: نمایشگاه چهارسوی خیال مختص به اعضای انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران است و به نوعی در این نمایشگاه ظرفیت و پتاسیل مجسمه‌سازی ایران به صورت سالانه در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد. مخاطبان پس از بازدید از این نمایشگاه در جریان مجسمه‌سازی روز ایران قرار می‌گیرند و در این نمایشگاه شاهد نمایش آثار همه طیف‌های مجسمه‌ساز ایران هستیم. امیدوارم که این نمایشگاه در سال‌های آتی نیز به‌طور مداوم برگزار شود.

همچنین علی داوری یکی از هنرمندان حاضر در این نمایشگاه بیان کرد: نمایشگاه «چهارسوی خیال» برای پنجمین سال پیاپی است که از سوی انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران برگزار می‌شود. دو دوره این نمایشگاه به هنرمندانی که هنوز به عضویت انجمن درنیامده‌اند اختصاص پیدا کرد تا فرصت و امکانی برای دیده شدن آثار آنها فراهم شود.

او افزود: اما در سال‌های بعد این نمایشگاه به نمایش آثار اعضای انجمن اختصاص پیدا کرد. چهارسو خیال نمایشگاه آزادی است و هر هنرمند با تک اثری که در اختیار کمیته برگزاری نمایشگاه می‌گذارد در این رویداد جمعی حضور پیدا می‌کند. از این رو در این رویداد با گستردگی موضوع و تکنیک مواجهه هستیم و به نوعی می‌توانیم به دورنمایی از وضیعت فعلی مجسمه‌سازی ایران پی ببریم.

در مراسم افتتاح این نمایشگاه، گیتی سیف یکی از هنرمندان شرکت کننده در این دوره سردیسی که از استاد عزت‌الله انتظامی خلق کرده بود را به خانه هنرمندان ایران اهدا کرد.

پنجمین نمایشگاه گروهی چهارسوی خیال تا دوم مرداد در خانه هنرمندان ایران دایر است.

241243

کد خبر 789775

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =