ایسنا نوشت: حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس‌جمهوری خبر داده که دولت به دنبال راه حلی قانونی است تا بتواند لایحه تفکیک وزارتخانه‌ها را به مجلس مجددا ارائه کند.

معاون پارلمانی رییس‌جمهور گفت: در شرایط فعلی تفکیک وزارتخانه‌ها برای دولت اهمیت بالایی دارد، به دنبال راه‌حل‌های قانونی هستیم تا مجددا این لایحه را که با شش رای کمتر از صحن علنی مجلس خارج شده را به مجلس تقدیم کنیم.

حسینعلی امیری در ارتباط با بازگشت لایحه‌ تفکیک برخی از وزارتخانه‌های دولت از مجلس، ‌اظهار‌کرد: در صحن علنی مجلس با شش رای کم، این لوایح رد شد. این لوایح در شرایط فعلی کشور برای ما بسیار مهم است و حالت فوق‌العاده‌ای پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: به ویژه در بخش مربوط به تفکیک صنعت و معدن از تجارت که یکی از ضرورت‌های غیرقابل انکار در شرایط فعلی است، در راستای چابک‌سازی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ما به این لایحه احتیاج داریم.

امیری یادآور شد: بخش قابل توجهی از ایجاد اشتغال در بخش مسکن است، تفکیک وزارتخانه‌ مسکن و شهرسازی برای دولت بسیار مهم است، در شرایط فعلی حتی حیاتی است.

معاون پارلمانی رییس‌جمهور خبر داد که دولت به دنبال راهکارهای قانونی است تا بتواند مجدد لایحه تفکیک وزارتخانه‌ها را به مجلس ارائه کند.

 

29215

 

کد خبر 791736

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =