ایسنا نوشت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قیمت کاغذ در فضای نشر و مطبوعات تعیین شده و اگر بیش از این قیمت عرضه شود، سازمان حمایت تعهد داده که با آن برخورد جدی کند.

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه فرانکفورت گفت: سال گذشته اخطار و توجهی را مسئولان نمایشگاه ایران به مسئولان نمایشگاه فرانکفورت برای فراهم کردن بیشتر امنیت نمایشگاه کتاب دادند آنها نیز تعهداتی را به عنوان مسئولان نمایشگاه دادند و امسال هم تعهد دادند که این مراقبت را داشته باشند.

او در پاسخ به این پرسش که موضع وزارت ارشاد در خصوص شرکت هایی که با دریافت ارز اختصاصی برای وارد کردن کاغذ این کار را به شکل دیگری انجام داده و مشکلاتی را برای رسانه های مکتوب به وجود آورده‌اند چیست؟ گفت: همانطور که می دانید خود وزارت فرهنگ و ارشاد مسئول پیگیری کننده نیست و سازمان حمایت باید این موضوع را پیگیری کند که نامه‌ای به وزیر صنعت و معدن در این زمینه نوشتم که بخشی از کاغذ وارد شده به خوبی در فضای بازار توزیع نشده که در پاسخ به این نامه آقای شریعتمداری نوشته اند که در سه ماهه اول بیش از ده هزار بازرسی داشتیم که در هفتصد مورد تخلف گزارش شده که حدود 10 میلیارد تومان ارزش آنان بوده است.

صالحی افزود: دیروز در جلسه‌ای که در کارگروه کاغذ داشتیم، قیمت کاغذ در فضای نشر و مطبوعات تعیین شد که در فضای نشر، بندی 125 هزار تومان باشد و در فضای مطبوعات کیلویی چهار هزار و 10 تومان باشد که اگر بیش از این قیمت عرضه شد نیز سازمان حمایت تعهد داد که با آن برخورد جدی کند.

241243

 

کد خبر 792327

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =