ایرنا نوشت:داوود محمدی، رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس خبر داد: اسامی تعدادی از زمین‌خواران به قوه قضاییه ارسال شد و نام مابقی نیز پس از قرائت گزارش پرونده مبارزه با زمین خواری در مجلس به این قوه ارسال می‌شود.

داوود محمدی، رییس کمیسیون اصل ۹۰ گفت: اسامی تعدادی از زمین خواران به قوه قضاییه ارسال شد و نام مابقی نیز پس از قرائت گزارش پرونده مبارزه با زمین خواری در مجلس به این قوه ارسال می شود.

وی یادآور شد: پرونده مبارزه با زمین خواری به زودی در صحن کمیسیون اصل 90 مجلس مطرح و رای گیری شده و سپس به هیات رییسه مجلس شورای اسلامی برای قرائت ارائه می شود.

نماینده مردم قزوین در مجلس با یادآوری این که بیش از 100 جلد پرونده زمین خواری در نقاط مختلف کشور در کمیسیون اصل 90 مجلس تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: تلاش های خوبی در این کمیسیون برای پیگیری این موضوع انجام شده، بسیاری از این اراضی به بیت المال برگشته و خلع تصرف شده است.

محمدی تصریح کرد: گزارش خوبی در مورد این اقدامات تهیه شده که به زودی در اختیار مردم قرار می گیرد، این گزارش پس از قرائت در مجلس برای برخورد با متخلفان به قوه قضاییه ارسال می شود.

 

**هیاتی درباره پرونده واردات خودرو و عدم کنترل آن از بانک مرکزی و گمرکات گزارش تهیه می کنند

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس درمورد وضعیت پرونده واردات خودرو و عدم کنترل قیمت خودرو نیز اظهار کرد: تاکنون سه جلسه با حضور مسئولان دستگاه های مختلف مانند وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی، مرکز پژوهش های مجلس، سازمان بازرسی و کارشناسان این کمیسیون برگزار شد، در نهایت مقرر شد هیاتی با تعیین کمیسیون اصل 90 مجلس در دستگاه های مختلف حضور یابد تا از نزدیک و به طور میدانی و با ملاحظه گزارش جامعی از این موضوع تهیه کند.

محمدی تاکید کرد: اعضای این هیات مشخص شده و به زودی از بانک مرکزی، گمرک و بخش صنعت، معدن و تجارت بازدید می کنند.

وی همچنین در این گفت و گو تغییر رییس کل بانک مرکزی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: انتظار مردم از ابتدا این تغییر بوده و باید این اتفاق زودتر می افتاد.

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس بیان کرد: بانک مرکزی متولی بخش مالی و پولی کشور است و مسائلی مانند موسسات مالی و اعتباری، این انتظار را ایجاد کرد که تغییری در ریاست بانک مرکزی داشته باشیم.

 

29215

 

 

 

کد خبر 792766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =