عضو کابینه دولت دوازدهم گفت: قطعا بسیاری از گشایش‌ها فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بر وضعیت اقتصادی، سرمایه‌گذاری خارجی و سیاست‌های دولت تأثیر می‌گذارد.

شهیندخت مولاوردی درباره مصادیق گشایش‌های سیاسی انجام شده در دولت دوازدهم به خبرآنلاین گفت: تا جایی که اطلاع دارم، این مسئله در دستورکار دولت و کمیسیون های مختلف قرار دارد. معاون اول رئیس جمهور هم ابلاغ کرد «مطالبات در این حوزه مورد بررسی قرار گیرد و راهکارهای لازم متناسب با مأموریت های هر کمیسیون ارائه شود».

وی افزود: ما در حال انجام ابلاغ معاون اول هستیم. تمام دستگاه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی مربوطه موارد را شناسایی و راهکارهایی را ارائه دادند که امیدواریم در دولت به مصوبه برسد، در عین حال به صورت موردی پیگیر این مطالبات هستیم.

عضو کابینه دولت دوازدهم درباره این صحبت منتقدان که دولت را فاقد اعتقاد به گشایش سیاسی توصیف می کنند، گفت: معتقد نیستم که دولت اعتقادی به گشایش سیاسی ندارد. دولت واقعیت های حاکم بر جامعه را به ویژه از بُعد معیشتی و اقتصادی در نظر دارد و باید در اولویت ها برنامه ای اقدام کند اما به موازات آن شاهد هستیم که تلاش های لازم برای انبساط های اجتماعی، فرهنگی و گشایش های سیاسی صورت می گیرد ولی به هر شکل زمان بر است. مثل یک پروژه اقتصادی نیست که یک مدت زمانی تعیین شود و پیگیری های لازم صورت بگیرد تا به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه تمام اختیارات و اقتضائات این حوزه دست دولت نیست و باید این واقعیت را هم درنظر گرفت، درباره تأثیر اقتصادی گشایش های سیاسی و انبساط های اجتماعی و فرهنگی ادامه داد: قطعا ما نمی توانیم این تأثیر و تأثر را نادیده بگیریم و مطمئن هستیم و باور داریم که تصمیماتی که در نهادهای مختلف اتخاذ می شود بر همدیگر تأثیر می گذارد.

دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی یادآور شد: قطعا بسیاری از گشایش ها فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بر وضعیت اقتصادی، سرمایه گذاری خارجی و سیاست های دولت تأثیر می گذارد و می توانیم نتیجه اش را نهایتا در توسعه پایدار، همه‌جانبه و متوازن کشور ببنیم.

مولاوردی درباره تفسیر این صحبت اسحاق جهانگیری که گفته در آینده نزدیک جریانات و چهره های نمادین کشور کنار هم قرار می گیرند، گفت: ما هم منتظر عملیاتی شدنش هستیم تا در عمل تفسیر شود.

گفتنی است که جهانگیری طی روزهای گذشته از دیدار چهره های نمادین نظام سخن گفته بود که این موضوع با واکنش های متفاوتی مواجه شده است.(اینجا بخوانید)

29214

کد خبر 792795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • خودم A1 ۰۵:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۹
    11 0
    خسته نمیشین ؟