سیدحمید حسینی مدیرکل زندان‌های گیلان به‌منظور بررسی اجرای برنامه‌ها و خدمات در حوزه‌های مختلف زندانبانی از زندان‌های رودبار و انزلی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان گیلان، در این بازدید سید حمید حسینی ضمن اشاره بر نقش نظارتی و کنترل و هدایت ستاد گفت: بازدیدهای میدانی بهترین راهکار برای بررسی اجرای برنامه و خدمات در حوزه‌های زندانبانی می‌باشد و برنامه‌ریزی کردیم تا هر سه‌ماهه از تمام زندان‌ها بازدید کنیم و محورهای بازدید به زندان‌ها اعلام شده تا با آمادگی ضمن بازبینی برنامه‌ها، در صورت نیاز اصلاحات موردنیاز را انجام دهند.

وی بررسی سامانه‌های هوشمند، شامل مکاتبات مکانیزه، ثبت اطلاعات دارو و درمان، پرونده شخصیت و انبارداری را مهم‌ترین اولویت‌های بازدید برشمرد و گفت: مکانیزه کردن ثبت داده‌ها در بخش‌های قضائی، مددکاری و فرهنگی ضمن تسهیل در پردازش اطلاعات و گزارش‌گیری، امکان نظارت و کنترل برنامه‌ها را تسهیل می‌کند.

مدیرکل زندان‌های استان گیلان ضمن تأکید بر استفاده از دوربین‌های مداربسته به جهت بالا بردن ضریب امنیتی بیشتر در زندان‌ها، تصریح کرد: امنیت زندان‌ها مهم‌ترین اولویت و پیش‌نیاز اجرای برنامه و ارائه خدمات در زندان‌ها نیز در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد و ارتقاء برنامه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزار و همچنین توان علمی کارکنان درزمینهٔ های اصلاحی و امنیتی از ابزارهای مهمی است که در چند سال گذشته برای ارتقاء زندان‌ها عملیاتی کردیم.

وی افزود: می‌توانیم از طریق اجرای این‌گونه برنامه‌ها و استفاده از ظرفیت‌های بهینه موجود برنامه‌های سین زندان‌ها را مطابق رئوس و دستورات سازمانی کنترل و اثربخش کنیم.

حسینی در پایان برای ارتقاء برنامه‌های مشخص‌شده سازمانی در زندان‌ها ضمن اولویت‌بندی اهم برنامه‌ها، جدول زمان‌بندی علمی و عملی را برای بازدیدهای تخصصی دوره‌ای از زندان‌های تابعه استان تعیین کرد.

46

کد خبر 792876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =