شوک آورترین خبر روز یکشنبه حتی فراتر از گران تر شدن دلار و سکه و طلا و زلزله بالای 6 ریشتری اندونزی و هیجان انگیزتر از انتقال احتمالی دو فوتبالیست دیگر ایرانی به باشگاه های لیگ برتر انگلیسی قطعا بازداشت شهرام جزایری آن هم «لب مرز» بود. او که قصد داشت در پناه یک محموله قاچاق 80 نفره افغانی از کشور خارج شود، دستگیر شد.

نوع فرار شهرام جزایری هم غیر قابل پیش بینی است:« شهرام جزایری هنگام خروج از کشور در یک محموله قاچاق انسان توسط ماموران گمرک کشف و بازداشت شده است.این محموله خروجی بار عدس بود که هنگام کنترل محموله ها توسط ماموران گمرک کشف و در بررسی های بعدی مشخص شده که یکی از افراد شناسایی شده در محموله قاچاق انسان شهرام جزایری بوده است.»

*****

ظاهرا جزایری به دلیل آنچه خود«بدهی مالیاتی» عنوان کرده قصد داشته به صورت غیر قانونی از کشور خارج و از طریق ترکیه به کانادا سفر کند.

از شهرام جزایری تعجب می کنم. او که خود را بالاتر از اقتصاددانان بزرگ کشور و اساتید دانشگاه و هم رده با نابغه هایی چون بیل گیتس و استیو جابز می دانست چطور حاضر شد چنین خوار و ذلیلانه از کشور خارج شود و در نهایت هم آن گونه که ذکرش رفت دستگیر شود.

او که خود را «مخ اقتصادی» می دانست چرا برای خروج از کشور به یک راه مطمئن تر دست نزد؟!

اصلا چرا خروج از کشور؟! چرا فرار از مالیات و بدهی مالیاتی؟! مگر او سال گذشته به میان سهام داران معترض پدیده نرفت تا به آنها راه برون رفت اقتصادی را نشان دهد؟!

مگر او قرار نبود در قالب کارگاه های آموزشی آنگونه که خود می گفت شهرام جزایری های اقتصادی را تربیت کند تا در آینده نبض کشور را به دست بگیرند؟!

پس چه شد آن جزیره های خوشبختی؟ چه شد آن وعده های قشنگ؟ چه شد تاسیس بانک جهانی؟ چه شد آن کلاس های درس هوش اقتصادی ؟!

ظاهرا ناف جزایری را با فرارهای نافرجام بریده اند. اول بار که در دوران محاکمه و زندان به سر می برد از کشور فرار کرد اما با سرعت او را که در جزیره ای در کشور عمان مخفی شده بود پیدا کردند و به کشور بازگرداندند. امروز هم که در میان بار عدس یک کامیون پیدایش کردند؟

چه می کنی با خودت شهرام جزایری؟!

 

کد خبر 793155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =