فارس نوشت: با توجه به افزایش سرعت وزش باد در ۳ روز آینده در جنوب شرق عراق و استان‌های واقع در جنوب غرب کشور، در برخی مناطق ایلام و خوزستان وزش باد همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در 3 روز آینده توده هوای گرم همچنان در سطح کشور استقرار خواهد داشت از روز چهارشنبه و پنج‌شنبه با عبور یک سامانه نسبتاً ضعیف بارشی، در برخی مناطق شمال‌غرب رگبار پراکنده باران و گاهی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

آغاز موج جدید گرما در اهواز

توده گردو خاکی که روز جمعه بر روی شرق عربستان شکل گرفته بود از دیروز با عبور از کشور عمان مناطقی از جنوب کشور را تحت تاثیر قرار داد و امروز نیز موجب کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب فارس و جنوب سیستان و بلوچستان شد.

امروز و فردا در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل وزش باد همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود و از اواخر وقت روز سه‌شنبه و طی روز چهارشنبه با توجه به افزایش شدت وزش باد، توفان گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

در 3 روز آینده با توجه به افزایش سرعت وزش باد در جنوب شرق عراق و استان‌های واقع در جنوب غرب کشور در برخی مناطق ایلام و خوزستان وزش باد همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران روز آینده صاف، گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 39 و 27 خواهد بود.

فردا اهواز با بیشینه دمای 47 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 12 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز 5 مردادماه سال جاری 164.9 میلیمتر ثبت شد؛ میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی 210.5 میلی‌متر بود، بنابراین بارش سال جاری تا تاریخ مذکور 21.7 درصد کمتر از سال گذشته است؛ همچنین میانگین بلندمدت کشور در بازه زمانی مذکور 225.6 میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری 26.9 درصد کمتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته چهل و چهارم سال زراعی متعلق به منطقه چالدران در استان آذربایجان غربی به میزان 52.7 میلی‌متر بود.


42231

 

 

کد خبر 793399

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =