۰ نفر
۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۵

تسنیم گزارش داد: شاخص بورس در آغاز معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد بیش از ۲۵۰۰ واحدی به ارتفاع ۱۲۳ هزار واحد صعود کرد.

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تا به این لحظه تعداد 410میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش 144میلیارد تومان در 18هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با ثبت رشد 2751 واحدی در ارتفاع 123هزار و 924واحد قرار گرفته است.
سازمان بورس اوراق بهادار

بیشترین اثر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روزجاری تا به این لحظه نیز به نام نمادهای معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی پارس و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین شده است؛ و شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم تا کنون روند مثبتی داشته‌اند، به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 806واحد، کل (هموزن) 223واحد، قیمت (هموزن) 157واحد، آزاد شناور 2434واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم به ترتیب 1577و 7624واحد رشد کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم تا به این لحظه با معامله 115میلیون ورقه به‌ارزش 33میلیارد تومان در 9هزار نوبت، آیفکس 32واحد رشد کرده و در ارتفاع تاریخی 1427 واحد قرار گرفته است.

 

223223

کد خبر 793773

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • بی نام A1 ۰۶:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
  5
  باز هم دستکاری شاخص صورت گرفته . بنده ۱۶ سهم در دیدبان سبد سهام دارم که ۱۴ تا از اون ها فول منفی خوردن امروز . ولی به همت دولت با دستکاری در قیمت بزرگان بازار بورس شاخص رشد چشمگیری کرده .
 • ناشناس A1 ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
  8
  بورس ایران هم ،همانند موسسات مالی غیر مجاز عمل میکند ،شبه دولتی ها به صورت مصنوعی سهام شرکت های خودشان را مثبت نشان میدهند وافراد بیخبر سرمایه اندک خود را از این سهام ها خرید میکنند ،وبعد چند مدت ،دوباره این سهام های فروخته شده افت قیمت شدید نشان میدهند ودو باره کارگزار همان شرکت های شبه دولتی را سهام فروخته شده را با ارزش پایین تر میخرند واین چرخه در بورس ایران ادامه دارد.
 • امید A1 ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
  1
  فکر کنم خبرتون یکروز عقبه چون ایین اتفاق دیروز سه شنبه اتفاق افتاد.