«شور زندگی»، «جسی جیمز» و «دیوار بزرگ چین» از مطرح‌ترین فیلم‌های هالیوودی تعطیلات آخر این هفته تلویزیون هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امروز و فردا (پنجشنبه و جمعه)، شبکه‌های مختلف سیما، 29 فیلم ایرانی و خارجی را پخش خواهند کرد.

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «قتل در قطار سریع‌السیر شرق»، «سزار چاوز»، «خاطرات روزانه من»، «قانون»، «ایکینگوت»، «همه‌جا با هم»، «آتشِ لِئو»، «خط ویژه»، «کاغذها در باد»، «دیوار بزرگ چین»، «صندوقچه میداس»، «شور زندگی»، «جسی جیمز»، «تجارت آلوده»، «قهرمانی به نام کوآلا»، «هواپیما‌ربایی»، «لحظه صید»، «شرخر» «پدر»، «در دل دریا»، «بسوزان»، «یتیم‌خانه ایران»، «الپاگور»، «هدیه‌ای برای آقای تومی»، «صد هزار دلار»، «بزرگتر از زندگی»، «پدر و پسر قهرمان»، «بانتی و بابلی» و «مغز متفکر»، پنج‌شنبه و جمعه، 11 و 12 مرداد روی آنتن می‌روند.

کرک داگلاس، آنتونی کویین، مت دیمون، برد پیت، پنه‌لوپه کروز، فرامرز قریبیان، مصطفی زمانی، هانیه توسلی و هومن سیدی از جمله بازیگران ایرانی و خارجی هستند که مخاطبان تلویزیون شاهد بازی آنان در آخر این هفته خواهند شد.

شبکه یک سیما

- فیلم سینمایی «قتل در قطار سریع‌السیر شرق» به کارگردانی کنت برانا، پنج‌شنبه 11 مرداد ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی کنت برانا، پنه‌لوپه کروز، ویلم دافو و میشل فایفر خواهیم دید: «هرکول پوآرو، کارآگاه خصوصی معروف برای استراحت با قطار به استانبول سفر می‌کند. در ایستگاه استانبول یک کارمند از سفارت انگلستان منتظر اوست. او به پوآرو خبر می‌دهد که برای بررسی یک پرونده قتل مهم باید عازم انگلستان شود. پوآرو که مرخصی خود را از دست داده است، بسیار ناراحت می‌شود اما دوستش آقای بوک که رییس یک قطار سریع‌السیر بسیار مجلل است، از او می‌خواهد تا با این قطار راهی انگلیس شود و دست کم از اقامت خود در قطار لذت ببرد. پوآرو می‌پذیرد و با قطار سریع‌السیر شرق به سمت لندن به راه می‌افتد. در بین مسافران شخصی به نام راچت به پوآرو مراجعه می‌کند و از او می‌خواهد تا مراقب جانش باشد. پوآرو پیشنهاد او را رد می‌کند. راچت توضیح می‌دهد که نامه‌های تهدیدآمیزی دریافت کرده و جانش در خطر است اما پوآرو باز هم پیشنهاد او را رد می‌کند. شب اول همه مسافران به کوپه خود رفته و ...»

- فیلم سینمایی «سزار چاوز» به کارگردانی دیگو لونا، جمعه 12 مرداد ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «زار چاوز کارگر اهل مکزیک است که به‌همراه خانواده و همشهریان خود در مزارع اربابان آمریکایی در مرز بین مکزیک و آمریکا کار می‌کند. او و سایر کارگران در ازای کار سخت، مبلغ ناچیزی دریافت می‌کنند و زندگی سختی دارند. این موضوع زمینه‌ساز اعتراضاتی در میان کارگران می‌شود. چاوز و عده‌ای از اطرافیانش تصمیم می‌گیرند که کارگران مزرعه را دعوت به اعتصاب کنند. او شوراهایی را در بین کارگران تشکیل داده و اقدام به دادن وام می‌کند...»

در این فیلم مایکل پنا، آمریکا فررا و رزاریو داوسن هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه دو سیما

- فیلم تلویزیونی «خاطرات روزانه من» به کارگردانی هاشم علیایی، پنج‌شنبه 11 مرداد، ساعت ‌‌8 صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

خلاصه داستان فیلم از این قرار است: «آغاز زندگی مریم و سیاوش مصادف می‌شود با پیدا شدن دفترچه خاطراتی از سیاوش توسط مریم که در جعبه‌ای قدیمی گذاشته شده است! دانستن گذشته سیاوش باعث می‌شود زندگی رنگ دیگری به خود گیرد. مریم در دفترچه خاطرات گذشته پر شر و شوری را در مورد سیاوش می‌خواند که همه را مستأصل کرده و خانواده از دستش در عذابند...»

در این فیلم بهار نوحیان، مهدی امینی‌خواه و حمیدرضا نعیمی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

- فیلم سینمایی «قانون» به کارگردانی فرامرز قریبیان، پنج‌شنبه 11 مرداد، ساعت 23:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «مفخم، فردی كه قاچاقچی بین‌المللی است، بار دیگر به ایران بازگشته تا محموله‌ای را با نظارت خود به خارج از كشور بفرستد. او این بار در یك معامله پنج میلیارد تومان شمش طلا از یك تاجر یهودی كلاهبرداری می‌كند. در این بین سرگرد ملك كه چند سال پیش همسرش را در راه دستگیری مفخم از دست داده، مأمور پرونده‌ مفخم می‌شود تا به كمك سروان نصر او را به دام بیندازند. سروان ملك این‌بار با كمك یك نفوذی به نام چنگیز كه در باند مفخم است، از محل اختفای آن‌ها و همچنین از محل انبار كالاهای قاچاق آگاه می‌شود...»

در این فیلم سینمایی، فرامرز قریبیان، عبدالرضا اكبری و جمشید جهان‌زاده نقش‌آفرینی کرده‌اند.

- فیلم سینمایی «ایکینگوت» به کارگردانی گیسلی سنار ارلینگسون، جمعه 12 مرداد، ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

داستان این فیلم مربوط می‌شود به زمان‌های قدیم که مردم ایسلند هنوز اطلاعی از سرزمین گرینلند و ساکنانش نداشته و سرمای زمستان را، به باورهایی خرافی همچون وجود هیولاها نسبت می‌دادند. در این بین روزی بوواش، پسر رییس شورای روستایی، موجودی ناشناخته را با پوستی عجیب می‌بیند و به مردم روستا خبر می‌دهد. مردم خرافی نیز به دنبال یافتن این موجود راهی می‌شوند و هر چه رییس شورا تلاش می‌کند این افکار خرافی را  از ذهن آنان بزداید موفق نمی‌شود و ...

التی رونار جانسون، هانس تیتوس ناتینگ و پالمی گِستسون بازیگران این فیلم هستند.

- فیلم سینمایی «همه‌جا با هم» به کارگردانی آرتور لندن، جمعه 12 مرداد ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم در مورد لارن، دختر نوجوانی است که پس از مرگ پدر و مادرش باید از برادر کوچکترش هاروی و مادربزرگش مراقبت کند. لارن دونده مستعدی است و یک کارگزارِ سودجو قصد دارد او را راضی کند تا بورسیه یک دانشگاه را بپذیرد. با این شرایط باید مادربزرگش را به خانه سالمندان بفرستند و برای هاروی هم خانواده‌ای پیدا کنند که سرپرستی او را به عهده بگیرند. مادربزرگ، نامه ‌قدیمی مربوط به 50 سال پیش از پدربزرگ را به هارویِ خیال‌پرداز می‌دهد و هاروی هم با آن نامه با تصور زنده بودن پدربزرگ که سال‌ها پیش آنها را رها کرده و دیگر سراغی از آنها نگرفته است، عازم ماداگاسکار می‌شود تا او را پیدا کند...

سارا استوارت، بل پاولی و دیانا کوئیک بازیگران این فیلم هستند.

- فیلم سینمایی «آتشِ لِئو» به کارگردانی مارک آنجلو، جمعه 12 مرداد، ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی میکی سباستین، سیریل دسکورس و پیِر موندی خواهیم دید: «ژوزف، پیرمرد مزرعه‌داری است که به تازگی همسرش کاترین را از دست داده و به همین خاطر امیدی به ادامه زندگی ندارد. او تصمیم دارد علیرغم مخالفت دخترش کلر، مزرعه را بفروشد. در واقع او قصد دارد پس از به فروش رساندن مزرعه، دست به خودکشی بزند. در این میان در می‌یابد پسر کلر یعنی لئو، به طور ناخواسته وارد یک ماجرای خطرناک معامله مواد مخدر شده و مقدار زیادی هروئین را در قسمتی از مزرعه او مخفی کرده است. زمانی هم که وکیلِ قاچاقچیِ صاحب مواد برای گرفتن آنها نزد ژوزف آمده، لئو به خیال اینکه وی قصد کشتنن پدربزرگش را دارد، او را به قتل می‌رساند...»

شبکه سه سیما

- فیلم سینمایی «خط ویژه» به کارگردانی مصطفی کیایی، پنج‌شنبه 11 مرداد، ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با نقش‌آفرینی مصطفی زمانی، هانیه توسلی، سام قریبیان، محسن کیایی و هومن سیدی خواهیم دید: «کاوه، نابغه علوم کامپیوتر به همراه خواهر و شوهر خواهرش تحت شرایطی خاصی، حساب بانکی یک رانت‌خوار به نام محتشم را هک می‌کنند. محتشم برای بازگشت پولش به روش‌های غیرقانونی روی می‌آورد اما این پول هنگفت در اختیار 7 جوان قرار می‌گیرد و مشکلات عدیده‌ای را برای آنها به وجود می‌آورد.

- فیلم سینمایی «کاغذها در باد» به کارگردانی جوآن تاراتوتو، پنج‌شنبه 11 مرداد ساعت 15 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «روسو، فرناندو، مونو و مائوریسیو از دوران کودکی با یکدیگر دوست بوده‌اند. آنها علاقه‌ بسیار زیادی به فوتبال دارند. فرناندو و مونو برادر هستند. مونو که تمام جوانی و سرمایه‌ خود را برای رشد بازیکنی به نام پیتیلانگا می‌گذارد، پس از مدتی به دلیل داشتن سرطان می‌میرد. مونو دختر 9 ساله‌ای به نام گوارا دارد. مونو همیشه آرزو داشت تا بتواند باشگاهی داشته باشد و سود باشگاه به دخترش گوارا برسد. پس از مرگ مونو، برادرش فرناندو که تا اندازه‌ای موفق شده حق سرپرستی برادرزاده‌اش را بر عهده بگیرد، به همراه مائو و روسو تصمیم می‌گیرند پیتیلانگا را مشهور کنند تا مونو را به آرزویش برسانند.

پابلو اِچاری، دنیل رابینوویچ ، دیگو پرتتی، دیگو تورس و پابلو راگو بازیگران این فیلم هستند.

- فیلم سینمایی «دیوار بزرگ چین» به کارگردانی یومو ژانگ، پنج‌شنبه 11 مرداد ساعت 24 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی مت دیمون و تیان جینگ آمده است: «دو شوالیه انگلیسی و اسپانیایی به اتفاق یک گروه 20 نفری برای پیدا کردن و خرید باروت که اختراع چینی‌ها بوده از اروپا به این کشور سفر می‌کنند و در طول سفر اکثر افراد گروه خود را از دست می‌دهند. آنان در بدو رسیدن به سرزمین چین مورد هجوم راهزن‌ها قرار می‌گیرند و 5 نفر از آنها موفق به فرار می‌شوند. شب هنگام در کوه‌های شمال چین، موجودی شبیه به هیولا به آنها حمله کرده و سه نفر از آنها را می‌کشد و ...»

- فیلم سینمایی «صندوقچه میداس» به کارگردانی جاناتان نیومن، جمعه 12 مرداد، ساعت 14:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی مایکل شین، آنی یورین بارنارد، سام نیل، لنا هیدی، لون گرو فود و کلی هاز خواهیم دید: «از دوران باستان صندوقچه‌ای به‌نام میداس به‌جا مانده است که می‌تواند هر چیزی را به طلا تبدیل کند و فقط یک نقشه در جهان وجود دارد که مکان آن را نشان می‌دهد. افرادی با نام‌های چریتی و گولر از وجود چنین گنجی مطلع هستند و به سختی در تلاشند تا نقشه و کلید اسرارآمیز صندوق را بیابند. پس از وقوع کش و قوس‌های بسیار بین آن‌دو، در نهایت نقشه به دست گولر افتاده و کلید اسرارآمیز را که شامل دو قطعه‌ مجزا است، چریتی به‌دست می‌آورد...»

شبکه چهار سیما

- فیلم سینمایی «شور زندگی» به کارگردانی وینسنت مینه‌لی، پنج‌شنبه 11 مرداد ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «ونسان ون‌گوگ، نقاش معروف هلندی، در خانواده‌ای متوسط متولد می‌شود و در معادن زغال سنگ کار می‌کند تا آن‌که با آشنایی با آثار نقاش شناخته شده‌ای به نام میله، به نقاشی علاقه‌مند می‌شود. او با حمایت برادر کوچک خود به فرانسه مهاجرت می‌کند تا در خلوت به نقاشی بپردازد. ونسان پس از مدتی دچار مشکلات روانی و حمله‌های عصبی می‌شود تا آن‌جایی که دوست و همراه نقاش خود گوگن را مورد حمله قرار می‌دهد و حتی یکی از گوش‌های خود را می‌برد. ون گوگ در اوج فشارهای روحی و روانی موجب اعتلای سبک امپرسیونیست می‌شود.»

در این فیلم سینمایی کرک داگلاس و آنتونی کویین نقش‌آفرینی کرده‌اند.

- فیلم سینمایی «جسی جیمز» به کارگردانی اندرو دومینیک، جمعه 12 مرداد ساعت 21 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی برد پیت و سام شپارد آمده است: «رابرت فورد جوانی است که عضو گروه جسی جیمز، راهزن مشهور غرب وحشی است و به او علاقه زیادی دارد. اما از سوی جسی جیمز و افراد گروهش جدی گرفته نمی‌شود و مورد تمسخر قرار می‌گیرد. فرماندار از این نقطه ضعف رابرت استفاده کرده و از او می‌خواهد جسی جیمز را کشته و جایزه دستگیری او را به دست آورد. جسی جیمز که از وجود خیانت در گروهش مطلع است، می‌داند در عصر جدید دیگر جایی برای او نیست، پس با این‌که از نقشه رابرت فورد مطلع است او را به خانه‌اش دعوت می‌کند و فورد نیز او را می‌کشد.

شبکه پنج سیما

- فیلم سینمایی «تجارت آلوده» به کارگردانی پیر بوترون، پنج‌شنبه 11 مرداد، ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی کریستوفر دیچاوان، مایکل آمانت و جولیا مولکو خواهیم دید: «مارسل ژاکن، دزد سابق به‌خاطر رفتار خوب پس از 5 سال از زندان آزاد می‌شود. نوه‌اش ژوستین که دانشجوی پزشکی است به پیشوازش می‌آید. پسر مارسل بر عکس پدر، مامور پلیس است و مدت‌هاست با او قهر بوده و هیچ‌وقت به ملاقاتش نرفته است. با این حال، آنتوان، پسر مارسل برای پدرش آپارتمانی را روبروی کلانتری اجاره می‌کند تا تحت نظرش باشد. ژوستین از پدربزرگش درخواست کمک می‌کند تا این‌بار به خاطر یک امر خیر دست به دزدی بزند. یک آزمایشگاه بزرگ داروسازی که توسط سیاستمداران فاسد اروپایی پشتیبانی می‌شود، واکسن‌های نهایی نشده‌ خود را در یک کشور آفریقایی روی مردم آزمایش می‌کند...»

- انیمیشن سینمایی «قهرمانی به نام کوآلا» به کارگردانی یانگ هو لی، جمعه 12 مرداد ساعت 8:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این انیمیشن آمده است: «جانی کووالا که رنگش با سایر کوالاها متفاوت است، طرد می‌شود و به سمت سیرک می‌رود. او بعد از مدتی با کوالاهایی آشنا شده و متوجه می‌شود که برخلاف تصور دیگران، موجود شجاعی است و به کوالاهایی که اسیر تمساج بدجنسی به نام باگ شده‌اند، کمک می‌کند تا خود را نجات دهند...»

- فیلم سینمایی «هواپیما ربایی» به کارگردانی برندون نوت، جمعه 12 مرداد، ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم با هنرمندی وینی جونز، راب استین برگ و کریگ فیربرس خواهیم دید: «در یک پرواز اختصاصی، رییس یک شرکت بزرگ تجاری ربوده می‌شود اما در پی اتفاقات قبلی و مرگ یک مامور حفاظتی، پلیس دریافته که یک عملیات گروگان‌گیری در میان است. یک مامور مخفی حفاظتی اکنون با هویت افشا شده وارد هواپیما شده تا مانع حرکت آن شود ولی در نهایت موفق نمی‌شود و به خاطر نامزد سابقش که در این پرواز حضور دارد، او نیز در این سفر پرمخاطره با این گروه همراه می‌شود. در طول پرواز، خواهر رییس شرکت که این ماجرای آدم‌ربایی و باج‌گیری را طرح کرده است، کشته شده و در نهایت پس از انجام این باج‌گیری، هواپیما به زمین نشسته و سارقین دستگیر می‌شوند...»

شبکه شما

- فیلم تلویزیونی «لحظه صید» به کارگردانی اسماعیل فلاح‌پور، پنج‌شنبه 11 مرداد، ساعت 23:45 از شبکه شما پخش خواهد شد.

داستان فیلم از این قرار است: «ناخدا شریف که در بین مردم منطقه از اعتبار خاصی برخوردار است، پس از امضای قرارداد با فردی به‌نام منشی‏زاده جهت حمل و انتقال بار او با لنج خود، متوجه حرکت نامعقول منشی‏زاده در لنج می‏شود. منشی‏زاده بار خود را بر دریا پرتاب می‏کند و این حرکت او با تعجب و اعتراض ناخدا شریف مواجه می‏شود. ناخدا پی می‏برد که سر او کلاه رفته است و منشی‏زاده‏ها دو برادر هستند به نام عماد و عباد که هر دو در کار صادرات هستند و با کلاهبرداری قصد دارند به سود کلانی دست یابند. ناخدا موضوع را به اطلاع سروان جلالی می‏رساند. راجی پسر ناخدا به تلافی این حرکت منشی‏زاده با او درگیر می‏شود...»

پرویز فلاحی‌پور، رضا توکلی، مجید مشیری و مارال فرجاد بازیگران این فیلم هستند.

- فیلم تلویزیونی «شرخر» به کارگردانی علی خزاعی‌فر، جمعه 12 مرداد ساعت 13:30 از شبکه شما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «رضا گرگوندی مرد جوانی است که در فقر شدید و بیکاری به‌سر می‌برد، ولی بر حسب اتفاق با مرد خلافکار و شرخری با نام اسمال ده تن آشنا می‌شود! رضا در جریان نقد کردن چک کتک شدیدی خورده و بستری می‌شود، رضا به دختری به نام نگار علاقه‌مند شده و برای آخرین بار برای نقد کردن چک پدر نگار اقدام می‌کند و پس از آن به خواستگاری نگار می‌رود، ولی پلیس به در خانه نگار رفته و رضا را بازداشت می‌کند...»

در این فیلم تلویزیونی، سعید توکلی، محمدرضا صولتی، سحر شفیعی و طیبه ابراهیمی هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه امید

- فیلم سینمایی «پدر» به کارگردانی مجید مجیدی، پنج‌شنبه 11 مرداد ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی محمد کاسبی، پریوش نظریه و حسن صادقی خواهیم دید: «مهرالله بعد از فوت پدرش، برای تأمین خانواده‌اش در شهر دیگری به کار مشغول می‌شود، اما هنگامی‌که به دیدن مادر و خواهرش بازمی‌گردد، می‌فهمد که مادرش با مرد مهربانی که ژاندارم است ازدواج کرده است. مهرالله از این خبر عصبانی می‌شود و نزد مادر رفته و هدیه‌های خود و حقوقش را به او می‌دهد و مادر را برای این ازدواج بازخواست می‌کند و هر چه مادر دلیل می‌آورد، او که کینه‌ ژاندارم را به دل گرفته است، قبول نمی‌کند و درصدد آزار او برمی‌آید و با استفاده از فرصتی، اسلحه‌ ژاندارم را به سرقت می‌برد و ...

- فیلم سینمایی «در دل دریا» به کارگردانی ران هاوارد، جمعه 12 مرداد ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این فیلم که اقتباسی از کتاب «در دل دریا» است با بازی ریس همسورث، بنجامین واکر و کیلین مورفی، غرق شدن یک کشتی آمریکایی شکار نهنگ در سال ۱۸۲۰ میلادی به تصویر کشیده شده است.

شبکه افق

- فیلم سینمایی «بسوزان» به کارگردانی جیلو پونته‌کوروو، جمعه 12 مرداد ساعت 10 از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «در اواسط قرن نوزدهم، یك سیاستمدار كه برای رفع انحصار شكر توسط پرتغالی‌ها به یكی از جزایر دریای كارائیب به‌نام کوئیمادا اعزام شده، درگیر قیام انقلابیون جزیره می‌شود. او برای منافع کشورهای غربی انقلاب را منحرف می‌کند و پس از مدتی به کشورش بازمی‌گردد. اما سال‌ها بعد باز به سراغ او می‌آیند چون دوباره مردم آن منطقه برای به‌دست آوردن حق خود در تجارت شکر سر به قیام زده‌اند....

- فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی، جمعه 12 مرداد ساعت 18:30 از شبکه افق پخش خواهد شد.

داستان این فیلم در سال ۱۲۹۵ تا ۱۳۰۰ می‌گذرد که در زمان احمدشاه قاجار، بر اثر قحطی ناشی از خیانت انگلیس‌ها و روس‌ها، ۹ میلیون نفر از مردم ایران جان باختند.

علیرام نورایی، جعفر دهقان و قطب‌الدین صادقی، بازیگران این فیلم هستند.

شبکه نمایش

- فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «الپاگور»، «هدیه‌ای برای آقای تومی» و «صد هزار دلار»، پنج‌شنبه 11 مرداد، ساعت‌های 11، 17 و 21 از شبکه نمایش روی آنتن می‌روند.

- فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی «بزرگتر از زندگی»، «پدر و پسر قهرمان»، «بانتی و بابلی» و «مغز متفکر»، جمعه 12 مرداد، ساعت‌های 11، 15 ، 17 و 21  از شبکه نمایش پخش می‌شوند.

5757

کد خبر 793951

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =