شهردار اردبیل از اجرای بیش از 35 طرح هندسی برای اصلاح تقاطع‌های شهر خبر داد و گفت: از ابتدای سال 97 تا کنون عملیات اجرایی 14طرح هندسی به اتمام رسیده و اجرای مابقی طرح‌ها نیز همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ حمید لطف اللهیان تصریح کرد: از آن جایی که تقاطع‌ها به عنوان نقاط بحرانی در عملکرد شبکه معابر شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند، از این رو اصلاح هندسی تقاطع‌های شهر در اولویت کارهای عمرانی شهرداری اردبیل قرار گرفته و اجرا می شود.

وی گفت: طراحی مناسب تقاطع‌ها از لحاظ هندسی و بهینه بودن پارامترهای ترافیکی، عملکردی و کنترلی آنها،گام مهمی در ایمن سازی و کاهش تصادفات است و ضروری است مطلوبیت سفرهای شهری افزایش یابد.

حمید لطف اللهیان

شهردار اردبیل ادامه داد: حجـم بالاي جمعيت شهر، روند رو به رشـد سـفرهاي روزانـه و فرايند موتوريزه شدن شهرها، شرايطي را بـه وجـود آورده است كه مسأله حمل و نقل به یکی از چالش های اصـلي شهر اردبیل تبديل شده است و تمام اهتمام این مجموعه برای حل رفع گره های ترافیکی و کاهش بار ترافیکی در شهر است.

لطف اللهیان به ضرورت توجه ویژه و دقت بیشتر به معابر شهري، حلقه هاي واسط و رشته هاي ارتباطي بناها و ساير فضاهاي شهري تاکید کرد و افزود: این شاخصه ها بيشترين كاركرد را در زندگي شهري دارند چرا که حياتي ترين نقش ها را براي پويايي يك شهر رقـم مـيزنـند.

وی افزود: از آن جایی که يـك طراحي و اصلاح هندسي صحيح در معابر شهري، بسياري از مشكلات توسعه اي و زيست محيطـي و معضـلات روانـي و اجتماعي را در شهر كاهش می دهد، امروزه بیش از پیش نیاز به اجرای طرح های هندسی در سطح شهر دیده می شود.

شهردار اردبیل با بیان اینکه روانسازي جريان ترافيك به واسطه طراحي هندسي فنی امكانپذير است، گفت: در این راستا معـابر و تقاطعات شـهري كـه پرتردد بوده و بار ترافیکی بیشتری دارند انتخاب شده و عملیات طرح اصلاح هندسی در آن ها اجرایی می شود.

لطف اللهیان گفت: بـا رفـع مسـائل و مشكلات تردد در تقاطع ها و معابر مي تـوان ظرفيـت شبكه را افزايش داد كه خود موجب بهبود وضعيت ترافيــك، كــاهش مصــرف ســوخت، بهبود شــرايط زيست محيطي و توسعه شبكه ارتبـاطي و.... خواهد شـد.

وی ادامه داد: شهرداری اردبیل در سال جاری اقدام به اصلاح هندسی 34 مورد از معابر و تقاطعات حادثه خیز و یا دارای ترافیک سنگین در مناطق 5 گانه نموده است که این تعداد اصلاح هندسی تاکنون بی سابقه بوده است.

شهردار اردبیل تصریح کرد: از این تعداد اصلاح هندسی 14 مورد به صورت کامل اجرا شده است ، 11 مورد در حال اجرا بوده و مابقی تا پایان امسال اجرا خواهد شد.

لطف‌اللهیان از اتمام طرح اصلاح هندسی خیابان دانشگاه، میدان ججین، میدان نیار، ورودی شورابیل از سمت کتابخانه، میدان شهید عوض زاده، شهرک اداری، تقاطع رضوان، میدان مادر، بزرگراه شهدا، میدان سینا، میدان شاهد خبر داد و عنوان کرد: اصلاح هندسی میدان 15 خرداد، خیابان مقدس، شهرک بعثت، سه راهی اتوبوسرانی، شهرک نادری، ایجاد میدان در آخر ملاباشی، میدان وحدت، خروجی زرناس نیز در حال اجرا است.

شهردار اردبیل در پایان سخنان خود اظهار کرد: اصلاح هندسی سه راه نیروگاه، میدان ایثار، ورودی محله آل عبا، تقاطع کلخوران ، سه راهی آقاباقر جزو طرح هایی است که در دستور کار قرار گرفته است و با تلاش همکاران در شهرداری اردبیل اجرای طرح هندسی این معابر نیز به زودی به اتمام خواهد رسید.

46

کد خبر 794532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =