۰ نفر
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳

دیروز خواهران منصوریان را به خاطر پوشش ورزشی‌شان به رادیو راه ندادند.

اول) وقتی می‌گوییم دوستانی داریم که ما را از داشتن دشمن بی‌نیاز کرده‌اند، بعضی‌ها ما را به ندیدن نیمه پر لیوان متهم می‌کنند و برخی به هوای آن‌که لطیفه‌ای گفته‌ایم، لبخند می‌زنند در حالی که باید از کار این دوستان، زار زار گریه کرد. درست مثل دوستانی که دیروز خواهران منصوریان را به خاطر پوشش ورزشی‌شان به رادیو راه ندادند. اصلاً ورزشکار اگر لباس ورزشی نپوشد، چه بپوشد؟ بر فرض محال این قهرمانان پوشش خوبی نداشتند، رادیو که قرار نبود تصویرشان را نشان بدهد! چقدر هزینه شد تا فیلمی از زندگی این سه خواهر ساخته شود و دنیا ببیند که دختران ایرانی می‌توانند مثل پسران‌مان در ورزش بدرخشند آن وقت چند دوست محترم در سازمان صداوسیما، تمام این هزینه‌ها را به باد دادند. حالا رسانه‌های خارجی در حال تبلیغات منفی علیه ایران با استفاده از همین حرکت اشتباه دوستان‌مان هستند، همان دوستانی که ما را از دشمن بی‌نیاز کرده‌اند.

دوم) زخمی که بیگانگان به ورزش می‌زنند را می‌توان تحمل کرد، اما خودی‌ها دیگر چرا؟! فرزانه فصیحی سریع‌ترین دختر ایران از کاروان اعزامی به بازی‌های آسیایی خط خورده است. این هم یک اشتباه از اهالی ورزش که بهانه دست رسانه‌های خارجی می‌دهد. اگر اسم این کار خودزنی نیست، چیست؟ یعنی کاروان اعزامی به بازی‌های آسیایی فقط برای این دختر جا نداشت؟ دختری که حالا ناامیدانه از خداحافظی حرف می‌زند.

سوم) دیروز، روز بدی برای بانوان بود؛ خط خوردن فرزانه فصیحی و بی‌احترامی به خواهران منصوریان با خبر تلخ آسیب‌دیدگی کیمیا علیزاده تکمیل شد. بانوی پرچمدار کاروان ایران به دلیل آسیب‌دیدگی، بازی‌های آسیایی را از دست داد. روزی که با خبر حذف سریع‌ترین دختر ایران آغاز شد و با فاجعه اخراج خواهران منصوریان از رادیو ادامه یافت، با این خبر تلخ به پایان رسید.

این یادداشت در سرمقاله روزنامه خبرورزشی دوشنبه ۱۵ مرداد چاپ شده است.

کد خبر 795051

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =