بایزید مردوخی گفت: در حالی که کشور نیازمند اصلاح شرایط مدیریتی است، هنوز سیاستمداران ایرانی به تغییر مدیران می‌اندیشند.

بایزید مردوخی با اعلام این مطلب در گفتگو با خبرآنلاین افزود: برای برون رفت از شرایط کنونی لازم است برنامه مدیریت را تغییر دهیم اما هنوز می بینیم مجلس محترم درگیر تغییر مدیران و نه رویکردهای مدیریتی کشور است.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت پروژه مدیریت تغییر مهمترین اولویت برای ایران است، ضاافه کرد: همین حالا در فاصله ای بسیار کوتاه،مجلس دوباره دست به استیضاح علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی زده است در حالی که نمایندگان متقاضی استیضاح کاش به این سئول پاسخ دهند که ربیعی باید چه می کرد که تا کنون انجام نداده است.

به گفته وی در سایه مشکلات ساختاری هر تلاشی به نتیجه نمی رسد و تا زمانی که ریشه ها اصلاح نشود، چگونه می توان امیدوار بود با تغییر مدیران کشور، وضعیت بهبود یابد .

این کارشناس ارشد اقتصادی گفت: امروز خیلی ها صحبت از اصلاح تیم اقتصادی می کنند در حالی که اگر وضعیت اقتصادی ما وابسته به این تیم اقتصادی است ، تغییرش می تواند مشکل را حل کند اما در حقیقت مشکلات اصلی این نیست.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا چاره اقتصاد در دست سیاست است؟ گفت: باید واقعیات را بپذیریم . تاثیر سیاست بر اقتصاد ملموس است . در حقیقت  هر کسی فعالیت اقتصادی می‌کند ، در چارچوب قانون و مقررات ، چارچوب سرزمینی و چارچوب بین‌المللی فعالیت خود را سامان می دهد اما در ایران هیچ کدام از این چارچوب ها در بستر و وضعیت مناسب نیست. 

 

223223

کد خبر 795114

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =