«تلقین»، «هملت» و «قبل و بعد» از جمله فیلم‌های خارجی و «خاکستر سبز» و «لیلی با من است» از آثار سینمای ایران هستند که این هفته روی آنتن تلویزیون خواهند رفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شبکه‌های سیما، در تعطیلات آخر این هفته، نمایش 22 فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن را تدارک دیده‌اند.  

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «تلقین»، «مزار شریف»، «نقطه آغاز»، «خاکستر سبز»، «دوچرخه‌سوار»، «گنج»، «پروژه‌ لوک»، «لیلی با من است»، «صندوقچه میداس»، «کیش و مات»، «فهرست»، «هملت»، «آخرین مرد مقاوم»، «ارثیه پدربزرگ»، «سامی 2»، «قبل و بعد»، «رادیو آبادان»، «سفر سهراب»، «پدر»، «ببرهای پرنده»، «حصار ضد خرگوش»، «ابوزینب»، پنج‌شنبه و جمعه 18 و  19 مرداد از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌روند.

لئوناردو دی‌کاپریو، ماریون کوتیار، اریک کانتونا، بروس ویلیس، مریل استریپ، لیام نیسون و جکی چان از جمله بازیگران سرشناس جهانی هستند که این هفته تماشاگران تلویزیون شاهد بازی آنان خواهند بود.

مهتاب کرامتی، پرویز پرستویی و الناز شاکردوست هم از بازیگران شناخته شده ایرانی هستند که فیلم‌های‌شان در تعطیلات آخر هفته از سیما پخش خواهد شد.

جدا از آثار بالا، شبکه نمایش هم مثل دیگر روزهای هفته شاهد چند فیلم خواهد بود. این شبکه، برای پنجشنبه و جمعه، نمایش فیلم‌های زیر را تدارک دیده است.

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «سارا»، «بزرگتر از زندگی» و «عروس» به کارگردانی بهروز افخمی، پنج‌شنبه 18 مرداد، در ساعت‌های 11، 17و 21 از شبکه نمایش روی آنتن می‌روند.

فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی «بانوی کوچک»، «مجبور»، «راکت» و «زن‌ها فرشته‌اند»، جمعه 19 مرداد، ساعت‌های 11، 17 ، 19 و 21 از شبکه نمایش پخش می‌شوند.

شبکه یک سیما

-  فیلم سینمایی «تلقین» به کارگردانی کریستوفر نولان، پنج‌شنبه 18 مرداد ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی لئوناردو دی کاپریو و ماریون کوتیار خواهیم دید: «دام کاب، قادر است تا با نفوذ به ناخودآگاه انسان‌ها، افکاری را به گونه‌ای در ذهن آنها تلقین کند که آن افراد گمان کنند افکار خودشان است. او که در عین بی‌گناهی، به کشتن همسرش متهم شده، نمی‌تواند به کشورش بازگردد و همواره در حسرت دیدار فرزندش به‌سر می‌برد...»

- فیلم سینمایی «مزار شریف» به کارگردانی عبدالحسن برزیده، جمعه 19 مرداد ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

فیلم «مزار شریف» داستان کشتار دیپلمات‌های ایرانی در کنسولگری ایران در شهر مزار شریف افغانستان است که به دنبال هجوم نیروهای طالبان منجر به شهادت ۱۰ تن از کارکنان کنسولگری ایران شد.

در این فیلم حسین یاری، مهتاب کرامتی و مسعود رایگان هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه دو سیما

- فیلم تلویزیونی «نقطه آغاز» به کارگردانی علی عطشانی، پنج‌شنبه 18 مرداد ساعت ‌‌8 صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

با فوت شدن استاد آقامیرزا، منبت‌کاری در اصفهان، اختلافی بین وارثان به‌وجود می‌آید. آقامیرزا که از دو ازدواج خود صاحب دو پسر است، نیمی از کارگاه را به اسم یکی از پسرانش مجید کرده اما به دیگری که قدرت نام دارد، چیزی از کارگاه نمی‌دهد. نیم دیگر کارگاه در زمان حیات آقامیرزا، به‌نام دایی مجید، یعنی برادر زن آقامیرزاست. قدرت با دیدن این وضعیت به‌دنبال سنگ‌اندازی در پیش رفتن کار کارگاه است...

- فیلم تلویزیونی «خاکستر سبز» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا، پنج‌شنبه 18 مرداد ساعت 23:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

خلاصه داستان فیلم از این قرار است: «هادی به‌منظور انجام تحقیقات خود جهت فیلم‌سازی روانه کرواسی می‌شود. عزیز دوست هادی در جریان مسافرت او به کرواسی با در اختیار قرار دادن یک نوار کاست، یک قطعه عکس و یک نیمه پلاک از وی برای یافتن دختری به‌نام فاطمه کمک می‌گیرد. هادی به‌وسیله آشنایی با زنی به‌نام حنیفه که آشنا به زبان فارسی است به جستجوی فاطمه می‌پردازند. در این میان هادی پی به رابطه قبلی عزیز و فاطمه برده و متوجه می‌شود که آنها قصد ازدواج داشته‌اند که این مطلب توسط اصغر دوست مشترک میان عزیز و هادی پنهان می‌شود...»

در این فیلم، آتیلا پسیانی، زلاتا پلشكوا، باربارا بوبولوا و اصغر نقی‌زاده نقش‌آفرینی کرده‌اند.

- فیلم سینمایی «دوچرخه‌سوار» به کارگردانی گرت امبرشتس، جمعه 19 مرداد ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

نوجوانی به‌نام فردی، علیرغم علاقه‌اش به دوچرخه‌سواری، به دلیل اختلال در عملکرد روده، از جامعه طرد شده و در بایکوت شدید خانواده‌اش به‌سر می‌برد. مادر و پدرش او را از اطرافیان دور نگاه می‌دارند تا روحیه‌اش در واکنش دیگران آسیب نبیند. در نهایت فردی درخفا، در مسابقه دوچرخه‌سواری محله شرکت می کند و اول می‌شود. اما خانواده‌اش از شرکت و حضور او در محله خشمگین گشته، مانع از پیشرفت او می‌شوند...

- فیلم سینمایی «گنج» به کارگردانی ایرینا ولکوا، جمعه 19 مرداد، ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی ولادیمیر کاپوستین، اولگا کاوالی، ناتالیا کولیاکادویا شا و کاتیا خواهیم دید: «گوشا و کاتیا، دو کودکی هستند که به‌واسطه‌ علاقه به سیرک با هم دوست شده‌اند. مادر گوشا کارمند موزه است و پدر کاتیا، پلیس است. آنها توسط پدر و مادر خود از دزدیده‌شدن مدالی جادویی از  موزه آگاه شده و مانند دو کارآگاه به دنبال یافتن سارق هستند...»

- فیلم سینمایی «پروژه‌ لوک» به کارگردانی دیوید لُم، جمعه 19 مرداد ساعت 23:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی لم‌کا تونگ، دادا چان و مایکل وونگ، ماجرای بزرگترین تقلب مالی در هنگ‌کنگ را بیان می‌کند که دولت و تمام 7 میلیون شهروند این کشور را درگیر می‌کند. با وجود چهار دهه حفاظت کامل از سیستم مالی این کشور، هیچ پرونده‌ای بزرگتر و سنگین‌تر و سازمان‌یافته‌تر از پرونده زد در این زمینه وجود نداشته است. شخصیت‌های زیرزمینی از آمریکای جنوبی، ایتالیا و اروپا درصدد بودند تا بتوانند 150 میلیون دلار مالیاتی را که در صندوقی با نام تامین اجتماعی ریخته شده بود، بالا بکشند...

شبکه سه سیما

- فیلم سینمایی «لیلی با من است» به کارگردانی کمال تبریزی، پنج‌شنبه 18 مرداد ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

این فیلم، داستان صادق، فیلمبردار تلویزیون است که به دلیل مشكلات مالی نیاز شدیدی به وام دارد. همكارش به او توصیه می‌كند در صورتی كه در سفر كوتاهی با یكی از افراد واحد فیلمبرداران تلویزیون به منطقه جنگی برود، خیلی راحت می‌تواند وام مورد نیازش را دریافت كند. صادق به رغم عدم تمایل به حضور در مناطق جنگی و ترس از محیطی ناشناخته، تصمیم به رفتن می‌گیرد و مدت 48 ساعت با همكارش كمالی عازم مناطق جنگی جنوب می‌شود. صادق با حضور در منطقه، ناخواسته به خط مقدم نزدیك‌تر می‌شود و ...

پرویز پرستویی، محمود عزیزی، شهره لرستانی، رحمان باقریان و مهدی فقیه در این فیلم بازی کرده‌اند .

- فیلم سینمایی «صندوقچه میداس» به کارگردانی جاناتان نیومن، پنج‌شنبه 18 مرداد ساعت 15:30 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «از دوران باستان صندوقچه‌ای به نام میداس به‌جا مانده است که می‌تواند هر چیزی را به طلا تبدیل کند و فقط یک نقشه در جهان وجود دارد که مکان آن را نشان می‌دهد. افرادی با نام‌های چریتی و گولر از وجود چنین گنجی مطلع هستند و به سختی در تلاشند تا نقشه و کلید اسرار آمیز صندوق را بیابند. پس از وقوع کش و قوس‌های بسیار بین آن دو، در نهایت نقشه به دست گولر افتاده و کلید اسرارآمیز را که شامل دو قطعه مجزا است، چریتی به  دست می‌آورد و ...»

مایکل شین، آنی یورین بارنارد، سام نیل، لنا هیدی، لون گرو فود و کلی هاز در این فیلم نقش آفرینی می‌کنند.

- فیلم سینمایی «کیش و مات» به کارگردانی جمشید حیدری، جمعه 19 مرداد ساعت 10:30 روی آنتن  شبکه سه سیما می‌رود.

این فیلم داستان جوانی به نام بهروز است که دست به هر کاری می‌زند، شکست می‌خورد. بهروز به جای اینکه دلیل ناکامی‌هایش را بیابد، فکر می‌کند آدم بدشانسی است و چون بدشانسی‌هایش تداوم می‌یابد، دست به خودکشی می‌زند، اما چون تاریخ مصرف قرص‌هایی که خورده گذشته بوده است، نجات می‌یابد. بهروز دوباره تصمیم به خودکشی می‌گیرد ولی این بار یک رزیدنت جوان اعصاب و روان به نام پریسا او را نجات می‌دهد و ...

حمید گودرزی، الناز شاکردوست و علی صادقی در فیلم سینمایی «کیش و مات: ایفای نقش کرده اند.

- فیلم سینمایی «فهرست» به کارگردانی کریستین فیور، جمعه 19 مرداد، ساعت 14:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

این فیلم با بازی کلر بروترا و اریک کانتونا، داستان یك وكیل است که سر از كار شركتی در آورده بود كه از راه واسطه سود زیادی به دست می‌آورد. او آنها را تهدید می‌كند كه همه چیز را به مطبوعات خواهد گفت. اعضای باند كه پنج تن بوده‌اند به او و خانواده‌اش حمله می‌كنند و همسر و سایر افراد شاهد را در یك مهمانی با گلوله از پای در می‌آورند. میكا و ومن، پسران خردسال وكیل كه از این حادثه جان سالم به در برده‌اند، تصمیم می‌گیرند برای انتقام از این افراد پلیس شوند و ...

شبکه چهار سیما

- فیلم سینمایی «هملت» به کارگردانی مایکل آلمریدا، پنج‌شنبه 18 مرداد، ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

داستان فیلم از این قرار است: «سال 2000 پس از کشته شدن پادشاه دانمارک، برادر او با ملکه ازدواج می‌کند و برادرزاده‌اش هملت را به خشم می‌آورد. شبح پدر هملت در قصر ظاهر می‌شود و به هملت می‌گوید که برادرش او را کشته است. هملت پس از دیدن شبح پدرش دچار پرشانی می‌شود، تا جایی که دیگران او را دیوانه می‌پندارند. هملت با ساخت فیلمی ویدیویی ماجرای کشته شدن پدرش را بازسازی می‌کند و فیلم را به عمویش نشان می‌دهد.

در این فیلم سینمایی سام شپارد و ایتن هاک نقش‌آفرینی کرده‌اند.

- فیلم سینمایی «آخرین مرد مقاوم» به کارگردانی والتر هیل، جمعه 19 مرداد ساعت 21 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی بروس ویلیس و ویلیام ساندرسون آمده است: «یك گنگستر تنها به‌نام جان اسمیت که از دنیای قتل و جنایت خسته شده است، به شهر مرزی جریكو در نزدیكی مكزیك می‌رود. در این شهر كه ناكجاآبادی بیش به نظر نمی‌رسد، دو كار برای آدمی با پیشینه جان وجود دارد؛ یا به گروه دویل بپیوندد یا به رقیب آن استروتزی. اسمیت در ظاهر به هردوی آنها خدمت می‌كند در حالی كه دارد آنها را به جان هم می‌اندازد و این وسط باعث می‌شود هر دو گروه از بین بروند.

شبکه پنج سیما

- فیلم سینمایی «ارثیه پدربزرگ» به کارگردانی سمیر شارما، پنج‌شنبه 18 مرداد ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی کونال کاپور و وینود ناگپال خواهیم دید: «امی خورانا مرد جوان هندی که در لندن زندگی می‌کند نتوانسته در این کشور به موفقیتی دست پیدا کند و پول زیادی هم به هندی دیگری به‌نام شنتی بدهکار است. شنتی مدام امی را تهدید می‌کند که پول‌هایش را برگرداند و وقتی می‌فهمد که او پدر بزرگ ثروتمندی در هند دارد امی را به کشورش بازمی‌گرداند تا در مدت کوتاهی پول را از پدربزرگش گرفته و به او بازگرداند...»

- انیمیشن سینمایی «سامی 2» به کارگردانی وینسنت کستلو، جمعه 19 مرداد ساعت 8:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این انیمیشن خواهیم دید: «سامی و ری، دو دوست صمیمی در حال خوش‌گذرانی در آب‌های دریایی و سواحل شنی هستند. ناگهان، یک دزد خرابکار وارد می‌شود و آنها را با خود می‌برد تا در نمایشگاه آبی خود نمایش دهد...»

- فیلم سینمایی «قبل و بعد» به کارگردانی باربت شرودر، جمعه 19 مرداد ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی مریل استریپ، لیام نیسون و ادوارد فورلانگ خواهیم دید: «بن (پدر) و کارولین (مادر) به همرداه جیکوب و جودیت، یک خانواده چهارنفری خوشبخت را تشکیل می‌دهند. بن یک هنرمند صنعت‌گر و کارولین پزشک است. مشکل خانواده ازآنجا ایجاد می‌شود که جیکوب با اتومبیلش دختری را که زیر برف و سرما گیرکرده ازسر خیرخواهی سوار می‌کند. اما دختر که خویی عصبی دارد، به‌تدریج با جیکوب از سر بی‌احترامی و توهین رفتار می‌کند...»

شبکه شما

- فیلم تلویزیونی «رادیو آبادان» به کارگردانی حمیدرضا هنری، پنج‌شنبه 18 مرداد ساعت 24 از شبکه شما پخش خواهد شد.

این فیلم درباره‌ زندگی شهید غلام‌رضا رهبر است که در ایام جنگ به حرفه‌ خبرنگاری مشغول است و کارمند رادیو آبادان است. او در شهر با دوستان و همکاران و مردم مقاوم شهر آبادان مقاومت و ایستادگی پایداری می‌کنند تا از ورود بیشتر دشمن به کشور جلوگیری کنند ...

در این فیلم تلویزیونی، محمد مطیع، پیام دهکردی و شهروز دل‌افکار هنرنمایی کرده‌اند.

- فیلم تلویزیونی «سفر سهراب» به کارگردانی جواد علیزاده، جمعه 19 مرداد، ساعت 13:30 از شبکه شما پخش خواهد شد.

فیلم قصه پسر جوانی به نام سهراب است که قصد دارد برای تأمین مخارج ازدواجش، اسب خود را بفروشد اما مادرش با کار او مخالف است چون می‌خواهد فرزندش مانند گذشتگان خود، سوارکاری قابل شود. سهراب که در یک مسابقه اسب سواری شکست خورده، از نگهداری اسب ناامید شده است و پیشنهاد 50 میلیونی خرید اسب او را وسوسه کرده است. در این بین اسب سهراب را می‌دزدند و او را به چاهی می‌اندازند...

حسین انصاری، حسن چودن و محمدرضا صولتی بازیگران این فیلم هستند.

شبکه امید

- فیلم سینمایی «پدر» به کارگردانی مجید مجیدی، پنج‌شنبه 18 مرداد، ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «مهرالله بعد از فوت پدرش، برای تأمین خانواده‌اش در شهر دیگری به کار مشغول می‌شود، اما هنگامی که به دیدن مادر و خواهرش بازمی‌گردد؛ می‌فهمد که مادرش با مرد مهربانی که ژاندارم است ازدواج کرده است. مهرالله از این خبر عصبانی می‌شود و نزد مادر رفته و هدیه‌های خود و حقوقش را به او می‌دهد و مادر را برای این ازدواج بازخواست می‌کند و هر چه مادر دلیل می‌آورد، او که کینه‌ ژاندارم را به دل گرفته قبول نمی‌کند و درصدد آزار او برمی‌آید و با استفاده از فرصتی، اسلحه‌ ژاندارم را به سرقت می‌برد...»

محمد کاسبی، پریوش نظریه و حسن صادقی بازیگران این فیلم هستند.

- فیلم سینمایی «ببرهای پرنده» به کارگردانی دینگ شنگ، جمعه 19 مرداد، ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی جکی چان، جایس چان و زیاتو هانگ خواهیم دید: «یک کارگر راه‌آهن در سال 1941 در کشور چین به منظور تهیه غذا برای نیازمندان، یک تیم از مبارزان آزادی را بر علیه نیروهای ژاپنی رهبری می‌کند...»

شبکه افق

- فیلم سینمایی «حصار ضد خرگوش» به کارگردانی فلیپ نویس، جمعه 19 مرداد ساعت 10 از شبکه افق پخش خواهد شد.

این فیلم کمابیش بر اساس داستانی واقعی درباره مادر مولف اثر و همچنین دو دختر بومی دورگه دیگر است که از مور ریور نیتیو ستلمنت، شمال پرت و استرالیای باختری می‌گریزند تا پس از سال ۱۹۳۱ که به آنجا برده شده‌اند، به خانواده‌های بومی‌شان بازگردند.

- فیلم سینمایی «ابوزینب» به کارگردانی علی غفاری، جمعه 19 مرداد، ساعت 18:30 از شبکه افق پخش خواهد شد.

«ابوزینب» به ماجرای مقاومت یک خانواده لبنانی در سال‌های اشغال این کشور به دست نیروهای رژیم صهیونیستی می‌‌پردازد. این فیلم روایتگر ایثار و فداکاری مادر خانواده‌ای‌ است که با تحمل رنج‌های فراوان، رازی را در سینه نهفته دارد.

5757

کد خبر 795558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =