به منظور آشناسازی کارکنان با آسیبهای اجتماعی و راهکارهای تحکیم بنیان خانواده، دوره آموزشی مهارت زندگی با همکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان نکادر نیروگاه شهیدسلیمی نکا برگزار شد.

به  گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از نکا،در اين دوره آموزشي كه با همكاري اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي شهرستان نكا اجرا شد، ابتدا معاون مالي و پشتيباني شركت مديريت توليدبرق نكا در سخناني ضمن مفيد و مؤثر دانستن نتايج آموزش و آگاهي بخشي در تثبيت رفتارهاي بهنجار و اصلاح رفتارهاي خطر آفرين، بر ضرورت و لزوم حفظ سرمايه انساني به عنوان ارزشمندترين سرمايه سازمان تأكيد نمود.

فرهاد كريمي با اشاره به روشهاي رايج ايجاد تغيير رفتار گفت: صاحب نظران علوم رفتاري براي ايجاد تغيير رفتار از دو روش اجباري و روش آموزشي و آگاهي بخشي استفاده ميكنند كه روش دوم به مراتب شيوه هاي پركاربردتر و مؤثرتر از شيوه اجباري است.

 سپس رئيس اداره بهزيستي شهرستان نكا مسائل اجتماعي را از مباحث اصلي و مهم كشور دانست و افزود: در يك دسته بندي كلي مردم يك جامعه به طبقات پايين، متوسط و بالا و هر يك به لايه هاي مختلفي تقسيم ميشوند كه در اين بين بدليل سرعت گردش اطلاعات و افزايش ضريب نفوذ فضاي مجازي، مشكلات عديدهاي در لايه هاي زيرين جامعه بوجود آمده است.

 دكتر اخوان ضمن تأكيد بر حساسيت و تلاش همگان براي فائق آمدن بر معضلات اجتماعي گفت: مسائل اجتماعي از قبيل: اعتياد، طلاق، حاشيه نشيني، فقر، گسست نسلي، كودكان فراري و خياباني و ... مبتلابه همه مردم جامعه است و همگان بايد خود را در قبال اين مشكلات مسئول بدانند و براي ريشه كني آن تلاش كنند.

 در ادامه رئيس شبكه بهداشت و درمان شهرستان نكا از سلامتي به عنوان بزرگترين سرمايه انسان ياد كرد و گفت: تغيير سبك زندگي، تغذيه نامناسب و اعتياد، تمام ابعاد سلامتي را دستخوش تغيير نموده و در اين زمينه با چالش جدي مواجه هستيم.

 دكتر خانجاني در ادامه با تأكيد بر خود مراقبتي براي مصون ماندن از ابتلا به بيماري، افزود: آمارها نشان ميدهد كه سرعت رشد بيماري در سنين مختلف بسيار بالاست و با اين روند افزايشي در چند سال آينده امكانات پزشكي كشور پاسخگوي حجم بالاي تقاضاي درماني نخواهد بود.

 

46

کد خبر 795844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =