زن ۳۷ ساله‌ای که با شگردی خاص به همراه دخترش طلاجات طلافروشی‌ها را سرقت می‌کرد، دستگیر شد.

به گزارش خبرآنلاین، سرهنگ میررضا بهرامی رییس کلانتری 172 عبدالعظیم گفت: در طول یک ماه گذشته سرقت طلاجات از طلا فروشی های محدوده آستان حضرت عیدالعظیم به شیوه بدل اندازی افزایش یافته بود که رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در هفته گذشته مرد جوانی متصدی طلافروشی در پاساژی حوالی آستان مقدس متوجه بدلی بودن یکی از انگشترهای موجود در ویترین شد.

سرهنگ بهرامی گفت: صاحب طلافروشی با بررسی دقیق فیلم دوربین های مداربسته مغازه اش متوجه شد که زن جوانی از اتباع افغان که به همراه دختر نوجوانش دیروز برای خرید طلا مراجعه کرده بود پس از پرس و جو و درخواست دیدن نمونه دیگر از انگشترها و رفتن طلافروش به سمت ویترین، بدور از چشم وی اقدام به تعویض انگشتر می کند.

دستگیری سارق زن بدل انداز طلا

سارق طلا

وی در ادامه گفت: فروشنده پس از مشاهده فیلم دوربین مداربسته فروشگاه با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت. ماموران پلیس با حضور در محل موضوع را تحت بررسی قرار دادند و عکس به دست آمده از این خانم بین کسبه برای شناسایی پخش شد تا در صورت دیده شدن این زن سریعا پلیس در جریان موضوع قرار بگیرد.

سرهنگ میربهرامی در ادامه افزود: فردای همان روز بود صاحب یک طلافروشی دیگر در پاساژ اطراف حرم حین مراجعه این زن به طلافروشی اش او را شناسایی کرد و ماموران کلانتری 172 عبدالعظیم با حضور در محل سارق را دستگیر کردند.

رییس کلانتری 172 عبدالعظیم در ادامه گفت : این خانم ۳۷ ساله در اظهارات اولیه به ۲۵ فقره سرقت با این نوع شیوه اعتراف کرد و مشخص شد که پنج فقره از این سرقت ها فقط از همان پاساژ بوده است. از این سارق ۴۳۰ هزار تومان وجه نقد کشف شد که اعتراف کرد از خانمی در حرم سرقت رفته است.

به گفته سرهنگ میربهرامی، سارق در تحقیقات اعتراف کرد که قبل از سرقت با حضور در جلوی مغازه انتخاب شده ویترین آن را دقیقا بررسی و یک انگشتر یا النگو را انتخاب می کرد و پس از تهیه مانند بدل آن یا بدلی که شباهت بسیار به آن داشت با تیپ شیک به همراه دخترش به طلافروشی مورد نظر می رفت و با قرار دادن بدلیجات در کیفش در یک لحظه از غفلت فروشنده سوء استفاده می کرد و قطعه طلای بدل را با قطعه اصلی عوض می کرد.

در پایان سرهنگ میررضا بهرامی رییس کلانتری 172 عبدالعظیم به فروشندگان طلا و جواهر توصیه کرد که هنگام حضور مشتریان توجه لازم را به طلاجات موجود در واحد صنفی خود داشته باشند.

۴۲۴۲

کد خبر 797004

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =