ایسنا نوشت: جامعه روحانیت مبارز،‌تشکل سیاسی-مذهبی اصولگرا در مورد شرایط جاری کشور بیانیه‌ای صادر کرد.در این بیانیه سه محور اقتصاد، رشد و تعادل و توزیع صحیح آن، اصلاح نظام اداری و جلوگیری از بروز فساد و مبارزه مؤثر با آن،ارتقاء و تصحیح فرهنگ عمومی ورفتار مدنی تاکید شده‌است.

جامعه روحانیت مبارز در رابطه با شرایط جاری کشور بیانیه‌ای صادر کرد. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا(آل عمران-۱۰۳)

ملت شریف ایران

این ایام، روزهای مهمی برای ایران و منطقه و جهان است. درک درست و کامل از وضعیت و تحولات جهانی و حوادث منطقه ای و آگاهی از موقعیت خود، ما را به اتخاذ تصمیمات صحیح، مؤثر و راهگشا هدایت خواهد کرد.

رئیس جمهور خودخواه و مستکبر آمریکا در تلاش است تا روند رو به نزول آمریکا را متوقف یا حداقل کند، لذا بی پروا، گستاخانه و خلاف همه رویه های خودساخته و به ظاهر موجه بین المللی به آشوب جهانی دامن زده است.

منطقه ما در حال پوست اندازی و برون رفت از شرایط سخت امنیتی و تاخت و تاز تروریست‌ها و جنگ افروزان مزدور است.

رژیم متجاوز و وحشی اسرائیل نه تنها از اهداف توسعه طلبانه خود بازمانده که در داخل مرزهای شکننده خود با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کند.

جبهه شرق و کشورهای آسیایی شتابان اقتصادهای خود را بهبود و ارتقاء می بخشند و در تلاش برای رهائی از فشارها و تحمیل های سیاسی و امنیتی آمریکا هستند.

حسب آنچه تحلیل گران راهبردی مسائل جهانی برای چند دهه آینده پیش بینی می کنند جابجائی قدرت اقتصادی، سیاسی و نظامی دنیا از غرب به خصوص آمریکا به سوی شرق است.

ایران اسلامی علیرغم همه توطئه ها، مشکلات و کاستی ها نه تنها از حرکت خود باز نایستاده بلکه با پیگیری اهداف آرمانی و رسالت های بزرگ انسانی و الهی خود، دستاوردهای قابل توجه و اساسی بدست آورده است. احراز رتبه سیزدهم قدرت جهانی و هجدهم قدرت اقتصادی و رتبه های ممتاز در بخش های دیگر بر مبنای گزارش های نهادها و مؤسسات بین المللی گواه این واقعیت است.

مسائل ایران را نمی توان مستقل و مجرد از اتفاقات و حوادث پیرامونی و اقدامات جریان سلطه و استکبار ارزیابی کرد.

بدون تردید مقاومت و ایستادگی ملت ایران و عبور از تنگناهای اقتصادی موجود و حفظ اصول و ارزش ها و جایگاه رفیع تمدن ایران اسلامی و تقویت اقتدار ملی نه تنها ایران سرافراز و ملت قهرمان ما را از جایگاه ممتاز و ویژه ای برخوردار می کند که منطقه حساس و پرمنازعه غرب آسیا، شمال افریقا را به ساحل امن و نجات نزدیکتر خواهد ساخت و سیر نزولی قدرت استکباری امریکا را سرعت می بخشد.

سه مؤلفه اساسی در شرائط فعلی در اولویت قرار دارند:

اول: اقتصاد، رشد و تعادل و توزیع صحیح آن

دوم: اصلاح نظام اداری و جلوگیری از بروز فساد و مبارزه مؤثر با آن

سوم: ارتقاء و تصحیح فرهنگ عمومی ورفتار مدنی

آنچه مهم است ایجاد بستر مناسب و شرایط مساعد برای تحقق سه مؤلفه اصلی بالا است. این بستر و بزرگراه چیزی جز انسجام و وحدت ملی نیست. و البته همه به خوبی می دانیم وحدت جز در سایه ایمان و اراده و نیت صادق شکل نمی گیرد و آن نیست جز دژ مستحکم الهی و پناه بردن به ریسمان الهی " واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا "و خداوند متعال این دژ مستحکم را در جماعت قرار داده است، چنانچه امیر مؤمنان علی(ع) فرمود: "یدالله مع الجماعه"  یعنی جماعتی که براساس ایمان، اخلاص و عمل صالح شکل بگیرد که همان نظام امت و امامت است. در نظام امت و امامت رهبری معظم انقلاب محور این وحدت و بیانات راهگشا و حکیمانه ایشان، هدایت بخش این پیوند الهی است.

اشارات و تأکیدهای پی در پی رهبری بر اصول پیش گفته و اصرار بر اجرائی شدن و تحقق یافتن منافع و مصالح ملی و پذیرش و مقبولیت عمومی آن ها نشان از بیداری و آگاهی وجدان عمومی و بالندگی و شکوفایی شجره طیبه امت و امامت دارد.

سخنان جامع روزر گذشته (۲۲/ ۵/ ۹۷) حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در دیدار با اقشار مختلف مردم باید مبنای اصلاح رویکرد و تحولات بنیادین در تفکر مدیریتی دست اندرکاران و رفتار اجتماعی شهروندان قرار گیرد.

مسائلی از قبیل:

لزوم هوشیاری ملی و نبودن هیچ بن بستی در کشور - هدف از جنگ اقتصادی دشمنان ایجاد نارضایتی و نا امنی است-نگاه به توان و ظرفیت های داخلی - استفاده از راهکارهای بومی و متکی به کارشناسان و صاحب نظران- همکاری جدی قوا و همه مجریان -  شناخت صحیح تحولات منطقه و آگاهی از ضعف و ناتوانی دشمنان -جنگی در نخواهد گرفت و احتمال بروز آن ضعیف است- لزوم بیداری و پرهیز از ناامیدی - مبارزه با اژدهای هفت سر فساد و البته پرهیز از بزرگ نمائی.

اما چند نکته برجسته در فرمایشات مقام معظم رهبری قرار دارد که باید مورد توجه بیشتر مدیران کشور قرار گیرد:

۱-  اتخاذ تدابیر صحیح زیرا بسیاری از مشکلات بخاطر بی تدبیری ها است.

۲-  تحریم ها هرچند تأثیرگذارند اما بیشتر مشکلات ریشه در تصمیمات و اقدامات داخلی دارند.

۳-  همکاری جدی قوا و مجریان وعزم جدی و بستن کمر همت برای خدمت.

۴-  پذیرش اشتباه و تبدیل آن به فرهنگ رشدیافته ی مدیریتی.

۵-  ممنوعیت مذاکره با امریکا زیرا مذاکره باید مبتنی بر فهم صحیح مسائل و روابط و مؤثر بودن آن باشد اما با زیاده خواهی و تمامیت طلبی آمریکائیها و تا زمان اقتدار لازم اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، امکان چنین مذاکره ای وجود ندارد.

جامعه روحانیت مبارز با تقدیر و سپاس از روشنگری های رهبر معظم انقلاب و هدایت ها و تذکرات پیوسته ایشان، شکرگزار به درگاه الهی است از اینکه در جامعه ای سرشار از تعهد، مسئولیت شناسی و مسئولیت پذیری زندگی می کنیم. در فضای آزاد، پرسشگر و نقادانه تنفس می کنیم. روح سرزندگی، پویائی و شکوفائی در کلیه سطوح و پهنه سرزمین ایران اسلامی و در جمیع طبقات مردمی موج می زند. دست اندرکاران و متصدیان امور در تلاش مداوم برای انجام تعهدات و وظایف خویش و کاستن از بار مشکلات مردم هستند. احساس خودباوری، مقاومت و عزت ملی به گفتمان غالب تبدیل شده است و رویش سرمایه های جوان، مؤمن، انقلابی و با احساسات عمیق به اعتلاء و اقتدار ایران اسلامی انجامیده است. و اما بنعمه ربک فحدث

در پایان تأکید می کنیم باید نگاه و افق دید خود را واقع بینانه و فراتر از حوادث کوچک و محدود به شرائط خاص زمانی و مکانی قرار دهیم. در این صورت مشکلات هرچند بزرگ اما قابل رفع، خطر دشمنان غدار و مکار هرچند شدید اما قابل دفع و مسیر هرچند سخت و پرسنگلاخ اما قابل عبور خواهد بود.

إن شاء الله»

 

29215

کد خبر 797024

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =