۰ نفر
۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۰

ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت بازرگانی چین اعلام کرد این کشور فرایند حل دعوی با آمریکا درباره محصولات انرژی های نوین و تجدید پذیر را در سازمان تجارت جهانی آغاز کرده است.

'گائو فنگ' روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی در پکن تاکید کرد چین از روز گذشته (سه شنبه) فرایند حل دعوی با آمریکا درباره تدابیر حمایتی واشنگتن برای کمک به تولیدکنندگان این نوع کالاها در آمریکا و پرداخت یارانه به آنها را در سازمان تجارت جهانی به صورت رسمی آغاز کرده است.

وی تصریح کرد تدابیر آمریکا به منافع تجاری چین زیان رسانده و چین برای حفظ منافع مشروع خود و مقررات تجارت چندجانبه، فرایند حل مناقشه در سازمان تجارت جهانی را آغاز کرده است.

گائو اظهار داشت: آمریکا بر کالاهای تولیدی حوزه انرژی های تجدید پذیر وارداتی 30 درصد تعرفه وضع کرده و به تولیدکنندگان این نوع کالا و دیگر کالاهای مربوط به انرژی های نوین در آمریکا یارانه پرداخت می کند.

این مقام چینی اظهار داشت: این اقدام باعث برخورداری صنایع آمریکا از مزایای غیرمنصفانه در رقابت های بازاری و وارد شدن زیان به شرکت های چینی شده است.

سخنگوی وزارت بازرگانی چین تاکید کرد: ما از آمریکا می خواهیم به مقررات سازمان تجارت جهانی احترام بگذارد و اجرای تدابیر نادرست را متوقف کند.

آمریکا و چین که پیش از این 34 میلیارد دلار تعرفه بر کالاهای وارداتی یکدیگر اعمال کرده بودند در دو هفته گذشته جنگ تجاری را شدت بخشیده اند.

کمیته مقررات تعرفه گمرکی شورای دولتی چین دو هفته پیش با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد در واکنش به قصد دولت آمریکا برای افزایش 25 درصدی تعرفه بر حدود 200 میلیارد کالای صادراتی چین، بر پنج هزار و 207 قلم کالا وارداتی از آمریکا به ارزش 60 میلیارد دلار، بین پنج تا 25 درصد تعرفه اعمال کرده است.

52310

کد خبر 797140

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =