مرد فریبکار در پوشش مامور عالی رتبه نظامی با همدستی پسرش از مردم اخاذی و کلاهبرداری می کرد.

به گزارش خبرآنلاین، سرهنگ داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران گفت: : در پی وقوع چندین فقره سرقت های تحت پوشش مأمور با استفاده از یک دستگاه خودرو پیکان سفید رنگ ، موضوع جهت رسیدگی در دستور کار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

مالباختگان در اظهاراتی مشابه عنوان کردند که سرنشینان پیکان سفیدرنگ 2 نفر بوده اما سارق اصلی مردی حدودا 50 ساله است که ضمن معرفی خود به عنوان افسر عالی رتبه نظامی و در حالیکه در برخی از سرقت ها نیز لباس فرم نظامی به تن داشته ، اقدام به سرقت وجوهات همراه آنها کرده است .
با توجه به اظهارات مالباختگان ، شناسایی دقیق محل های سرقت و بهره گیری از تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته ی محدوده های سرقت ، سرانجام کارآگاهان موفق به شناسایی خودرو پیکان سفید رنگ به شماره انتظامی ایران87/***ج 42 شدند .
در بررسی سوابق خودرو پیکان مشخص شد که این خودرو دارای سابقه سرقت در روز 16 خرداد ماه سال 97 دارد. لذا مالک آن جهت انجام تحقیقات به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شد .

سرقت و کلاهبرداری


مالک پیکان سفید رنگ پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : روز 10 خرداد ماه سال 97 برای مراجعه به دانشگاه ، از شهرستان زنجان به تهران آمدم ؛ در حوالی میدان آزادی در داخل ماشین در حال استراحت بودم که ناگهان 2 سرنشین یک موتورسیکلت به بنده نزدیک شده و با داد و فریاد اظهار داشتند که "چرا فرار می کنی ؟" و مدعی شدند که "شما با ماشین به ما زدید و ما را مجروح کردید و دارای فرار می کنی و..." ؛ یکی از این دو نفر که دارای محاسن بود و حدودا 50 ساله نیز سن داشت ضمن معرفی خود به عنوان "سرهنگ" ، با تهدید و فریب مرا سوار پیکان کرد و به همراه خودش به بیمارستان برد ؛ زمانیکه از بیمارستان بیرون آمدیم این شخص ( جناب سرهنگ ) بیان داشت : "مبلغ 4 میلیون تومان هزینه بیمارستان و پای من می شود و شما باید این پول را پرداخت کنید" که بنده گفتم من اصلا با شما تصادف نکردم و پولی هم ندارم اما با این وجود به زور و تهدید مرا مجبور کردند تا ماشین خودم را همراه تمامی مدارک خودرو به آنها تحویل دهم و من نیز به ناچار پس از تحویل دادن ماشین به آنها ، با اتوبوس به شهرستان برگشتم .

با توجه به شیوه و شگرد سرقت خودرو پیکان سفید رنگ ، دستور توقیف خودرو در سیستم جامع پلیس ثبت و در ادامه در مدت زمان کوتاهی ، خودرو در شهرستان کرج - منطقه فردیس مورد شناسایی قرار گرفت ؛ کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی به فردیس مراجعه و در تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار به نام "امیرحسین" ( 56 ساله ) شدند که در سال 1387 نیز به اتهام جعل عنوان مأمور و افسر عالی رتبه نظامی دستگیر و روانه زندان شده و تصویر وی از سوی مالک خودرو پیکان و همچنین تعدادی از شکات و مالباختگان مورد شناسایی قرار گرفت ؛ همچنین تصویر پسرِ امیرحسین به نام "پوریا" ( متولد 1371 ) نیز به عنوان متهم دوم پرونده مورد شناسایی قرار گرفت .
با شناسایی تصاویر این پدر و پسر ، محل دقیق زندگی آنها در یکی از شهرک های منطقه فردیس شناسایی ، روز 18 مرداد 1397 در دو عملیات جداگانه هر دو نفر آنها توسط کارآگاهان دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران منتقل شدند .


معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه این خبر گفت : کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با انجام تحقیقات میدانی از محل سکونت متهم اصلی پرونده اطلاع پیدا کردند که وی با ظاهرسازی و معرفی خود به عنوان یکی از افسران عالی رتبه نظامی اقدام به نمایش چهره ای بسیار موجه و قابل احترام از خود در میان مردم منطقه کرده بگونه ای که اهالی محل بعضا جهت پیگیری مشکلات اداری و ... به این شخص مراجعه کرده و متهم با همدستی پسرش ، با سوء استفاده از همین موضوع اقدام به کلاهبرداری از تعدادی از شهروندان منطقه فردیس کرده است؛ حتی با شناسایی یکی از شکات مشخص شد که متهم اقدام به خواستگاری دختر یکی از اهالی برای پسر خود نیزکرده است !! .


سرهنگ کارآگاه داوود فرد ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران ، با اعلام این خبر گفت : متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس محترم شعبه دهم دادسرای ناحیه 10 تهران و جهت ادامه تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد توسط سرنشیان یک دستگاه خودرو پیکان سفید رنگ مورد سرقت و یا زورگیری قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند .

 

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 797451

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =