ایسنا نوشت:مدیر پایگاه های ثبت جهانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: زمان بهره مندی از ظرفیت های ارگ تاریخی بم و منظرفرهنگی آن فرا رسیده است.

 فرهاد عزیزی در مراسم تودیع و معارفه مدیران سابق و جدید پایگاه میراث جهانی بم و منظر فرهنگی آن در محل فرمانداری این شهرستان، افزود: خوشبختانه امروز ارگ تاریخی بم در وضعیت پایداری قرار گرفته و می توان از ظرفیت های آن در راستای توسعه منطقه گام برداشت.

وی با بیان اینکه حدود 15 سال از زلزله دلخراش بم می گذرد، اظهار کرد: در آن حادثه بخش های زیادی از ارگ تاریخی بم فرو ریخت اما امروز با کمک مردم و مسئولان محلی بیشتر قسمت های این بنای باشکوه مرمت و بازسازی شده است.

عزیزی با تاکید بر اینکه باید با کمک مدیران و مسئولان محلی از ظرفیت های ارگ تاریخی بم بهره برداری شود، تصریح کرد: در حال حاضر زمان بهره مندی از ظرفیت های بالقوه و بالفعل این اثر ثبت جهانی فرا رسیده است.

مدیر پایگاه های ثبت جهانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر کارگاه های مرمتی در ارگ تاریخی بم و بیشتر بناهای موجود درمحدوده منظر فرهنگی آن فعال هستند، خاطرنشان کرد: در سالهای اخیر اعتبارات مناسبی برای پیشبرد فعالیت های مرمتی این بنای ثبت جهانی اختصاص یافته است.

 

46

 

کد خبر 798726

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =