ایسنا نوشت: کشورهای آمریکا، فرانسه و انگلیس با تکرار ادعاهای سابق علیه دولت سوریه، تهدید کردند در صورت استفاده دمشق از سلاح شیمیایی در هر حمله‌ای به ادلب پاسخ کوبنده‌ای به این حمله می‌دهند.

 به نقل از پایگاه خبری الفجر، در بیانیه مشترک این سه کشور نسبت به هرگونه حمله نظامی در ادلب و پیامدهای انسانی آن ابراز نگرانی شده است.

در این بیانیه ادعا شده است: ما نگران احتمال استفاده "مجدد" و "غیرقانونی" از سلاح شیمیایی بوده و مصمم هستیم در صورت استفاده "دوباره" نظام اسد از سلاح شیمیایی پاسخ کوبنده‌ای دهیم.

کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل این بیانیه را به مناسبت گذشت پنج سال از حمله ادعایی با گاز سارین در غوطه شرقی دمشق صادر کردند که غرب مدعی است دمشق مسئول آن است.

در بیانیه مذکور آمده است: موضع ما در قبال استفاده از سلاح شیمیایی تغییری نکرده است همانطور که قبلا هم گفته بودیم به هرحمله‌ "جدید" شیمیایی از سوی نظام سوریه که پیامدهای انسانی وحشتناکی به دنبال خواهد داشت پاسخ شدیدی می‌دهیم .

آمریکا، فرانسه و انگلیس در آوریل گذشته حمله هوایی را به اهدافی در سوریه در پاسخ به حمله شیمیایی ادعایی در دوما انجام دادند.

قرار است شورای امنیت شورای امنیت طی روزهای آتی طی نشستی وضعیت در سوریه را بررسی کند.

2323

کد خبر 798947

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =