مهدی تاج گفت: «از قول من بنویسید کی‌روش می‌آید و بعد 4دهه می‌رویم برای قهرمانی جام ملت‌های آسیا.»

فرهاد عشوندی: مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال بلافاصله بعد از باخت تیم ملی امید یک بیانیه داده است در حمایت از این تیم و آن ها را ستایش کرده است. بیانیه ای در تکریم طرح استفاده از بازیکنان کم سن و سال و جوان تیم ملی. این بخش از گفته ها البته خوب است. اینکه او بخواهد تاکید کند هدف بلند مدت فدراسیون ، المپیک است و این نسل به امان خدا رها نمی شوند اما مشکل جایی دیگر است. جایی که آن ها با استراتژی غلط یاد بچه هایی که باید بیاموزند دادند، با ترس به زمین بروند.

این پرسش صریح ما از مهدی تاج بود بلافاصله بعد از انتشار بیانیه اش. حرف هایی که بدون سانسور برای تان نقل می شود.

آقای تاج شما بلافاصله بعد از بازی تیم ملی امید بیانیه دادید. این بیانیه باعث یکسری سئوال می شود.
ببینید حالا من حرف هایم را می زنم ، شما هم بعد روی آن ها تحلیل های خودتان را هر طور می خواهید بنویسید. ما از ابتدا می خواستیم یک کار بلند مدت کنیم. ما یک تیم زیر 21 سال داشتیم که چشم اندازمان برای المپیک توکیو بود و انصافا بچه ها خیلی خوب تلاش شان را کردند. من از این مسیر حمایت کردم و پشت شکست قایم نشدم و نخواستم کاسه کوزه ها را سر تیم و کادرفنی بشکنم. ما یک مسیری ترسیم کردیم که دنبالش هستیم تا به موفقیت برسیم.

اینکه تیم ملی جوان باشد اصلا مشکلی ندارد ، مشکل جایی است که شما یاد این بچه ها دادید که بترسند و گفتید باید ببازید که به این کره نخورند.
ببینید من مطلب تان را هم خواندم. خوب نیست می نویسید آقای وزیر آقای تاج ،خجالت بکشید! خوب نیست این مطالب را می نویسید. این تیم کره خیلی تیم قدرتمندی بود . 5 تا بازیکن از آلمان داشت. 3 تا بازیکن بالای 23 سال ولی بچه های ما همه زیر 21 سال بودند. ولی دیدید چه بازی خوبی جلوی این تیم انجام دادیم. این همان چیزی بود که از تیم مان انتظار داشتیم.

اتفاقا مشکل همین جاست.اول درباره این لژیونرهای کره که گفتید می پرسم بعد به ماجرای مطالب انتقادی... با این نگاه شما ، منتقدان تان هم پس حق دارند. این مشکل بچه ها نیست. آنها تلاش شان را کردند. اینکه فدراسیون ایران نتوانسته بازیکنانش را از لیگ های اروپایی بگیرد. بازیکنان زیر 21 ساله اش را می گویند. رضا شکاری و امید نورافکن که می توانستند در این تیم بازی کنند.
ما این کار را نکردیم. خوب هم کردیم. می خواستیم با همین بچه هایی که داشتیم به مسابقات برویم! رفتیم به نظرم این بچه ها هم خوب بودند. من هم برای همین از آنها برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران تشکر کردم و نخواستم پشت شکست شان قایم شوم و گناه را گردن شان بیاندازم و از زیر بار نتیجه فرار کنم.

اینکه به خاطر نتیجه به این بچه های کم سن و سال بگویید بروید ببازید ، یعنی ترسیدن را یادشان دادید و این زشت است. اصلا با آن فرهنگ ایرانی که ادعایش را داریم هم نمی خورد.
بله در این باره حق با شماست . اگر این طور باشد که به عمد باخته باشند رفتار درستی نبوده ولی من از حمید استیلی پرسیدم و او گفت این استراتژی خودش، آقای کرانچار و کادرفنی بوده که به همه بازیکنان دخیره هم بازی برسد. نرفته بودند که ببازند و این طور نبوده که بیاندازید گردن من و آقای وزیر.

بله استراتژی بوده. هم حمید استیلی و هم کرانچار گفته اند خواستند در گروه اول نشوند که به کره نخورند ...
نه این خوب نیست. درست می گویید . اگر این بوده که اشتباه بوده این رفتار. شما دیدید ما تیم مان همین امروز جلوی کره خیلی خوب بازی کرد ولی ما از کره ای ها ترسیده بودیم. دو گلی که خوردیم نشان می داد که ما از این تیم ترس داریم...

دقیقا این همانی است که ما و البته منتقدان می گویند...
بله این حرف درست است ولی این تیم خوب می شود. من به اهالی فوتبال ایران قول می دهم این بچه ها را رها نکنیم. این کادر از همین حالا مسیرش را برای المپیک ادامه می دهد. این قدر بازی تدارکاتی خوب می کند تا ترسش بریزد. دیگر اسم کره یا هر حریف دیگر آسیایی نترساندشان . شما هم انتقاد نکنید. حمایت کنید از این تصمیم. البته انتقاد هم خواستید بکنید و انتقاد سازنده بکنید.

مثلا بنویسیم که اینکه ترس یاد بچه 21 ساله دادن اشتباه است می شود انتقاد سازنده یا مخرب؟
آن بخش را قبول کردم که اگر این طور بوده درست نیست . نباید برای این برویم که ببازیم.

و سئوال آخر درباره تیم ملی بزرگسالان؟
درباره تیم ملی بزرگسالان خیلی مشخص از قول من بنویسید اصلا نگران تیم ملی بزرگسالان نباشید. تمرینات تیم ملی از همان دهه اول شهریور که اعلام شده آغاز می شود و تیم ملی با آقای کی روش با آمادگی کامل به جام ملتهای آسیا می رود که انشالله اولین قهرمانی اش را بعد از 4 دهه بدست بیاورد.

254 41

کد خبر 799189

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =