۰ نفر
۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰

تسنیم نوشت: وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کاهش ارزش پول ملی مصنوعی بوده و تهدید بزرگی به حساب نمی‌آید، کاهش ارزش پول با وجود اینکه خوب نیست، اما فرصت بزرگی برای صادرات به حساب می‌آید.

محمد شریعتمداری امروز در مراسم بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف ایران اظهار کرد: در سال 1371 که بنده در وزارت بازرگانی بودم صحبت‌هایی مبنی بر برگزاری این نمایشگاه در کشورمان مطرح شد که در آن موقع تنها یک نمایشگاه مشابه آن در آلمان برگزار می‌شد؛ در آن مقطع مرکز ملی فرش نبود و شرکت ملی فرش ایران بزرگترین محل تمرکز فعالین فرش دستباف کشو ر بود.

وی بابیان اینکه تحریم صادرات فرش ایران یکی از اولین تحریمهایی است که ایالت متحده آمریکا علیه کشورمان اعمال کرده است افزود: حجم صادرات فرش نقش زیادی در اقتصاد ایران ندارد اما آمریکا با آگاهی از تبعات اجتماعی این تحریمها در اولین مرحله اقدام به تحریم آن می‌کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: ایالات متحده آمریکا می‌داند در هر نقطه‌ای از ایران فردی در صنعت فرش ایران مشغول به کار است به طوری که امروزه بیش از 2 میلیون نفر به طور مستقیم و یا غیرمستقیم در این صنعت کار می‌کنند.

وی تصریح کرد: برخلاف برخی از صنایع زمخت موجود در وزارت صنعت، معدن و تجارت صنعت فرش کشور سازگاری خوبی با طبیعت دارد و مشکلات زیست‌محیطی نیز ایجاد نمی‌کند.

شورای عالی فرش احیاء شد

شریعتمداری در ادامه صحبت‌های خود خبر از احیای شورای عالی فرش خبر داد و گفت: اولین جلسه این شورا نیز هفته پیش برگزار شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در حال حاضر با فشارهای بیرونی از حوزه سیاستهای خارجی مواجهیم که ابتلای به آن گرفتاری‌هایی برای ما ایجاد کرده است گفت: در کنار این فشارها و تهدیدها یک فرصت مناسبی نیز برای اقتصاد کشور نهفته است؛ درست است که کاهش ارزش پول ملی خوب نیست، اما باید توجه داشت که این کاهش ارزش پول ملی‌مان مصنوعی است و تهدید بزرگی به حساب نمی‌آید زیرا می‌دانیم به خاطر یک عامل بیرونی به ضعف کشانده شده است اما برای بخش صادرات فرصت خوبی به حساب می‌آید.

223225

 

کد خبر 799531

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =