ایلنا نوشت:‌ یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس درباره استیضاح وزیر کشور گفت: تاکنون تعداد امضاکنندگان استیضاح به زیر ۱۰ نفر رسیده است و طبق قانون باید این استیضاح به صحن ارجاع شود.

محمد محمودی‌شاه‌نشین،‌ عضو کمیسیون شوراها درباره روند پیگیری استیضاح وزیر کشور از سوی برخی از نمایندگان و ارجاع آن به صحن مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه‌ای با آقای وزیر برگزار شد ایشان هم تشریف آوردند اما یک تعداد از نمایندگان که مطرح‌کننده سؤال از وی بودند در جلسه حضور نداشتند.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون اگر تعداد امضاکنندگان از ۱۰ نفر کمتر شود، ارجاع آن به صحن منتفی است.

وی افزود: تا روز دوشنبه که جلسه با وزیر برگزار شد، تعداد امضاءها به زیر تعداد قانونی نرسید و بر اساس آئین‌نامه باید به صحن برود اما اگر تا قبل از ارجاع از تعداد امضاها کاسته شود، فرستادن آن برای اعلام وصول معنا پیدا نمی‌کند.

محمودی شاه‌نشین در خصوص جلسه نمایندگان با وزیر کشور و پیگیری حوادث مدرسه فیضیه قم، عنوان کرد: در آن جلسه آقای کواکبیان این موضوع را مطرح کرد،‌ آقای وزیر گفتند که به معاون سیاسی استان قم دستور پیگیری داده‌اند که اتفاقات را بررسی کند.

وی ادامه داد: آقای وزیر گفت چون اتفاقات در داخل خود مدرسه رخ داده است ارتباط چندانی با وزارت کشور پیدا نمی‌کند و کمیته انضباطی باید این مساله را پیگیری کند. همان‌طور که می‌دانید نیروی انتظامی نمی‌تواند به اتفاقات مدارس،‌ دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه که دارای کمیته انضباطی هستند، ورود کند .

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در کمیسیون شوراها و امور داخلی از وزیر کشور خواسته‌ایم که یک گزارش کامل درباره اتفاقات اخیر تهیه و در جلسه با کمیسیون ارائه کند.

پیش از این رئیس کمیسیون شوراهاها خبر داده‌بود که استیضاح وزیر کشور از دستور کار خارج شده‌است. (استیضاح وزیر کشور از دستور خارج شد)

29215

کد خبر 800077

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =