بحران کم‌آبی بزرگ‌ترین چالش پیش روی کشور/ طرح کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی

جلسه طرح ملی سازگاری با کم آبی که با حضور مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان اعضای هیئت مدیره ، معاونین و کارشناسان این شرکت وبا حضور سرپرست مدیریت بحران استانداری لرستان ونماینده دانشگاه لرستان برگزار گردید ،

به گزارش خبرآنلاین لرستان، رضا میرزایی با اشاره به بحران کم آبی ، این طرح را مهمترین برنامه وزارت نیرو درشرایط کنونی دانست .

میرزایی اظهار کرد : با توجه به بحران کم آبی که بزرگترین چالش پیش روی کشور است و درآینده همه بخش های مختلف اقتصادی ، اجتماعی سیاسی و زیست محیطی را تحت تاثیرقرار میدهد ، برای برون رفت از این وضعیت ، مهمترین رویکرد وزارت نیرو در دولت دوازدهم طرح ملی سازگاری با کم آبی اعلام شده است .

محدود کردن مصارف در حد برناه ریزی های وزارت نیرو

میرزائی

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان ادامه داد : هدف از اجرای این طرح محدود کردن مصارف در حد آب قابل برنامه ریزی شده توسط وزارت نیرو و کاهش برداشت از منابع آب زیرزمینی برای دستیابی به 11 میلیارد مترمکعب کاهش مصوب در برنامه ششم توسعه است .

وی افزود : در استان ها شورای حفاظت از منابع آبی به عنوان کارگروه استانی ، علاوه بر شرح وظایفی که بر عهده دارد ، برای سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های اجرایی در زمینه سازگاری با کم‌آبی ، در چارچوب تصمیمات کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی ، انجام وظیفه می‌کند .

میرزایی تصریح کرد : در صورتی که این طرح به درستی اجرا شود ، می تواند کشور را از بحران کم آبی نجات دهد .

 

46

کد خبر 800275

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =