امیرآبادی‌فراهانی: سوال از رییس‌جمهور همین جا تمام می‌شود

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و مسئول پرونده سؤال از رئیس‌جمهور، با بیان این که پرونده رئیس‌جمهور به قوه قضاییه نرفته است، گفت: جلسه سؤال از رئیس‌جمهور، فقط مثل همان کارت زردهایی بود که مجلس شورای اسلامی به وزرا می‌دهد.

احمد امیرآبادی‌فراهانی در گفت‌وگو با خبرآنلاین، در خصوص شائبه مطرح شده پیرامون ارجاع پرونده طرح سؤال از رئیس جمهور به قوه قضائیه، اظهار داشت: پرونده سؤال به قوه قضائیه نرفت.

وی افزود: قرار شد نمایندگان مستندات شان در خصوص 5سؤال مطرح شده از رئیس جمهور در مورد استنکاف از قانون را به هیئت رئیسه مجلس ارائه دهند و بعد در این خصوص، معاونت قوانین مجلس هم بررسی های لازم را می کند و بعد تصمیم می گیریم.

مسئول پرونده طرح سؤال از رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ماده 213 آیین نامه مجلس شورای اسلامی در این زمینه ابهام دارد و به همین جهت نمی توان به صورت قطعی گفت که پرونده سؤال از رئیس جمهور به قوه قضائیه می رود.

امیرآبادی گفت: اگر پرونده سؤال از رئیس جمهور، به قوه قضائیه نرود، این مسئله در همین جا تمام می شود؛ مثل کارت زردی که وزرا از مجلس گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: بر فرض هم که این پرونده به قوه قضائیه برود، به دیوان عالی نمی رود، و فقط به یک شعبه می رود و این مثل تحقیق و تفحص هایی است که می فرستیم و بررسی می شود.

2929

کد خبر 800494

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 10
 • بی نام IR ۰۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
  10 0
  تازه شروع ماجراست
 • امیر تبریز اوغلی IR ۰۵:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
  12 0
  مهم مردم هستن که همه دلسرد شدن