۰ نفر
۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۰

ایسنا نوشت: بعد از گذشت حدود ۹ ماه از کشف یک فساد مالی گسترده در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و متواری شدن متخلف، سرانجام کشوری که متخلف به آن متواری شده بود مشخص شد.

دی‌ماه سال گذشته یک فساد مالی گسترده در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با هماهنگی مدیران وزارتخانه و ورود سازمان بازرسی کل کشور کشف شد. در این راستا اعلام شد یکی از معتمدین مالی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت پس از اختلاس کلان میلیاردها تومان از بیت‌المال از کشور گریخته است.

در آن زمان گفته شد، فرد اختلاس‌کننده گرین‌کارت کانادا داشته و از طریق ترکیه راهی این کشور شده است.

اختلاس

فرد متخلف که خزانه‌دار شرکت بوده، از سال‌ها قبل و در دوران دولت احمدی‌نژاد در این سمت حضور داشته و از همان زمان این تخلفات را آغاز کرده بود. این فرد دارای ۳۰ سال سابقه خدمت بوده و آن گونه که به نظر می‌رسد ظاهرا تخلفات خود را از سال ۱۳۸۸ آغاز کرده و پس از کشف این تخلف توسط مسئولان شرکت نفت با احساس خطر دستگیری از کشور متواری شده است.

در همان زمان وزیر نفت دستور داد سازمان حسابرسی به عنوان بازرس قانونی شرکت نفت و همینطور حسابرسی داخلی این شرکت ضمن انجام تحقیقات دقیق برای روشن شدن ابعاد موضوع و تعیین میزان سوء استفاده اقدام کنند. همچنین وزیر نفت دستور برکناری و آماده به خدمت شدن تعدادی از مسئولان ذیربط را که در انجام مسئولیت‌هایشان بی‌دقتی و اهمال کردند، هم صادر کرد.

اکنون با گذشت حدود ۹ ماه بیژن زنگنه به خانه ملت از مشخص شدن کشوری که فرد متخلف به آن متواری شده خبر داده است.

به گفته وی، این فرد هنوز دستگیر نشده است.

17225

 

کد خبر 800598

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =